Skocz do zawartości

A6M2b Tamyia [1:72]


Gorim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich w swoim drugim warsztacie. Pierwszy dalej jest nieukończony, czemu więc biorę się za drugi model? Powód jest prosty - będę czekać jeszcze 7-8 dni na aerograf, który jest moim zdaniem potrzebny do kolejnego etapu prac, a skoro mam chęć do klejenia, to żal jej nie wykorzystać.

 

Wybór padł na model popularnego "Zero" Tamiya, zgodnie z poradami forumowiczów. Nie jestem wielkim fanem tej maszyny, bardziej przemawiają do mnie inne japońskie produkcje, dlatego tym bardziej dobrze będzie zdobyć dodatkowe doświadczenie, przed wzięciem się za coś "ważniejszego".

 

Tutaj in-box modelu:

inboxu_zps155ca57f.jpg

 

W pudełku do wyboru są trzy malowania, prawdopodobnie zdecyduję się na maszynę B1-151 z niebieskimi "paskami".

Nie wiem jak poradzić sobie z brakiem koloru "Ame-iro", który zdaje się być najpoprawniejszy dla tej wersji zera. Ale do malowania jeszcze długa droga, więc może coś wymyślę, lub forumowicze doradzą

 

Czas przekonać się o co chodzi z "legendarną" jakością Tamyia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będziesz miał problemu z przekonaniem się o ich jakości. Fajnie, że masz zajawkę na klejenie kilku modeli na raz

 

 

z reguły zawsze kleję dwa modele na raz; jak coś musi wyschnąć to wtedy coś szlifuję albo dłubię przy drugim - oczywiście mój warsztat wygląda jakby ktoś zdetonował granat w aptece

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękować wszystkim za komentarze:)

 

Postanowiłem zrobić mały update, żeby nie było, że się obijam ;o)

Aerografu dalej nie ma, staram się jak mogę wykonać te drobne czynności, które go nie potrzebują.

 

Tutaj zdjęcie całości powycinanych części, sklejonych kawałków kokpitu, skrzydła i silnik.

 

zero1_zpsf924af86.jpg

 

Tutaj zbliżenie na powklejane na kadłub części kokpitu, kawałki kokpitu oraz silniczek przed schowaniem w obudowie.

zero2_zpsd6ea3ca8.jpg

zero3_zps7aa0a7de.jpg

zero4_zps7480e288.jpg

 

Próba malowania farbami gunze z użyciem pędzelka potwierdziła to co wyczytałem na forach - słabo się do tego nadają. Na dobrym, równym czarnym podkładzie potrzebne były 2-3 warstwy a efekt jest trochę "gruby".

 

Z rozpędu zabrałem się za jeszcze jeden model, D4Y2 Judy, link do warsztatu Tutaj Porównanie kokpitów obydwu samolotów wypada dosyć smutno :-/

 

Dalszy plan to pomalowanie kokpitu A6M2 i D4Y2, następnie sklejenie obydwu modeli. To pozwoli podkładować wszystkie trzy modele nad którymi pracuję jednocześnie, dodatkowo do N1K2 I D4Y2 użyję tego samego szarego i zielonego, to chyba spora oszczędność:)

 

Ostatnie pytanie, czy ktoś próbował podkładować samoloty podkładem w sprayu Citadel - Skull White? Posiadam ten podkład i zastanawiam się, czy nadaje się do samolotów, pod farby gunze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jakich farb Gunze używasz... Gunze C kładłem parę razy w ogóle bez podkładu i się w miarę trzymała.

 

Generalnie do farb Gunze najlepiej używać podkład tej samej firmy (nazywa się Surfacer i występuje w różnych gradacjach), oczywiście jeśli posiadasz aerograf.

 

Spraya nie polecam, daje słabą kontrolę nad grubością powłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam zarówno farby Gunze z serii C jak i H. Starałem się wybierać gdy to możliwe serie H, ale nie wszystkie odcienie były dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.