Skocz do zawartości

Pontiac GTO 1972 MPC


Hubert03

Rekomendowane odpowiedzi

ale ja już to tutaj pisałem w 2 innych tematach. Ja też robię telefonem i nie jest to jakis wypasiony model tylko 4 letni samsung...można. Tylko trzeba wiedzieć podstawową rzecz...nie wystarczy nacisnąć spustu migawki, bo AF sie nie skalibruje i na zdjeciu bdzie cokolwiek, tylko nie koniecznie to co chcemy ofotgrafować.

A w telefonach AF działa wyyyyjątkowo powoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

[edit]Wnętrze skończone, podwozie pobrudzone, koła sklejone i przyklejone ( jeszcze może będę poprawiał przednie, bo powstała szpara między felgą i oponą) Przygotowuję kastę do malowania (bursztynowy motip). I tu moje pytanie najodpowiedniejszy wydaje mi się podkład do plastiku, chyba, że polecacie jakiś inny tylko nie w cenie 40zł za 200ml...Tylko, że ten podkład jest przeźroczysty, kasta jest niby pomarańczowa z drobnymi białymi fragmentami (szpachla). Chcę pomalować ją na jaśniejszy pomarańcz(ww. wymieniony bursztynowy). Czy malować na ten bezbarwny, czy bezbarwny podkład--->biały podkład--->lakier--->kalki--->klar ( wiadomo, że więcej warstw i polerka pomiedzy)?[/edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. Marcin M. - mówisz, że polecasz ten podkład? Bo kładziony na odtłuszczoną powierzchnię plastiku podkład Auto K potrafi odchodzić razem z farbą i przyklejonym do niej elementem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kąpieli w roztworze kreta mojej impali odeszła mi konieczność ponownego podkładowania, aż sam się zdziwiłem. Od cleanluxa schodzi, od zmywacza wamodu też, ale kret go nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Pewnie większość myśli, że model już skończony, jednak szkoła trochę wstrzymała pracę. Obecnie model na ukończeniu, maska, listwa pod zderzakiem gotowe do lakieru, kasta po pierwszej warstwie podkładu, spoiler prawie skończony.

Musiałem ciąć i szpachlować przedni zderzak, żeby pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Hubert, próbuj robić te zdjęcia z dalszej odległości bo większość z nich wygląda jakby oko aparatu po prostu nie było w stanie ostrości ustawić.

MarcinM i Raptowny, jak się korzysta z tego polecanego przez was podkłądu w porównaniu z aerografem? Daje to jakąś fajną mgiełkę do opanowania czy wali podmuchem jak każdy spray? Da się z tego kilkadziesiąt razy skorzystać czy się zapycha? Trzeba przemywać dyszę pomiędzy pryskaniem? Jak tak to czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diobeu, wcześniej jako podkładu używałem humbrola 76 bodajże, szarego, matowego. Podkład w spraju bez porównania lepszy jest, jak dla mnie. Strumień, wiadomo, przy odrobinie wprawy można opanować. Z dalszej odległości, delikatnie naciskać, poziome ruchy. Nie zacieka. Pomalowałem cztery modele, ale to dlatego, że przy pierwszym (Sturer Emil) za dużo tego waliłem. Puszka 500 ml, spokojnie powinna na kilkanaście modeli wystarczyć. Dysza nie zapchała mi się ani razu. Warto po malowaniu odwrócić puszkę do góry dnem i psiknąć, coby reszty sie pozbyć.

Używam poza mieszkaniem - śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.