Skocz do zawartości

Mercedes Unimog 1300 Revell


KarolKaroler3K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Zauroczony modelem kolegi Marka http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=88&t=36762, postanowiłem spróbować swych sił w modelu Unimoga. Jak, że jest to doiero mój szósty model nie spodziewam sie oszałamiających efektów. Liczę na rzeczową pomoc i konstruktywną krytykę w odpowiedniej dawce

 

Jeżeli chodzi o model, to niestety Revell się nie popisał (co było jednak do przewidzenia)-masa nadlewek, szwów, śladów po wypychaczach w najmniej odpowiednich miejscach et cetera, et cetera. Szczytem wszystkiego jest jednak brak boczych szyb-widocznie model projektowany był latem

 

jak narazie udało mi się złożyć silnik i podwozie z niewielką domieszką okoablowania wzorowanego na modelu kolegi Marka.

 

vh4vw9.jpg

 

2qmoz8n.jpg

 

14jp7bl.jpg

 

2l5q3k.jpg

 

Pozdrawiam

 

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście powodzenia. Będę z ciekawością obserwował.

Jak rozumiem, robisz go w wersji "pługa".

Ponieważ też go robiłem, wiem, że model nie jest łatwy, ale za to bardzo dużo można zwaloryzować.

Na Twoim miejscu poprawiłbym przewody hamulcowe na przednich kołach, bo sztywny przewód uniemożliwiłby skręt kół.

Brak bocznych i tylnich szyb łatwo można poprawić przez wycięcie ich z dowolnego materiału, ponieważ szyby są proste.

Gorzej, że w moim modelu przednia szyba była za krótka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, robisz go w wersji "pługa".

Moja wersja to Unimog THW, więc dosyć ciężko byłoby go zrobic na pługa ;)

 

Ponieważ też go robiłem, wiem, że model nie jest łatwy, ale za to bardzo dużo można zwaloryzować.

Mam właśnie zamiar zrobić go dosyć zmęczonego życiem.

 

Na Twoim miejscu poprawiłbym przewody hamulcowe na przednich kołach, bo sztywny przewód uniemożliwiłby skręt kół.

Wprawdzie pomalowałem już podkładem ale postaram się poprawić to niedociągnięcie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zrobić już zrobić przewody do hamulców jakąś żyłką lub czymś giętkim żeby nie blokowało tak jak napisał Marak. Uważaj na elementy schodów i zawiasy do drzwi bo są delikatne i przy odrobinie nieuwagi lubią się złamać. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja robota bardzo mi się podoba. Pomyśl czy nie warto zrobić drobnej modyfikacji i dobudować coś do tego koła pasowego, aby nie wisiało na pasku klinowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak odpuszczę te przeróbki kabiny bo

Po pierwsze, polistyren bedę miał dopiero w środę albo czwartek, a chciałem ten model skończyć przed końcem ferii

Po drugie, mało co z tych przeróbek będzie widać

Po trzecie, kabina już po wartwie Pactry i trochę szkoda byłob wrzucać do kreta.

Może w następnym modeu pokuszę sie o jakieś większe przeróbki.

Pozdrawiam

 

P.S.

Jakie dodatki/śmieci w kabinie proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.