Skocz do zawartości

TKS pierwszy raz


Darth_hobbit

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry ! Jako początkujący adept sztuki sklejania modeli zwanej modelarstwem chciałbym serdecznie powitać wszystkich użytkowników tego oto forum. Chciałbym zaprezentować mój pierwszy w życiu model czyli TKS. Wykonałem go w hipotetycznym malowaniu pustynnym. Złamaną lufę zastąpiłem igłą od strzykawki. Proszę zbyt mocno mnie nie bić, za mój pierwszy model. Jako wciąż początkujący adept (lub padawan nawiązując do nicka) wciąż nie wiem czy pójdę ścieżką pancerniaka czy lotnika. Po przydługim wstępie pragnę pokazać te oto zdjęcia:

tks_1_by_mrocznyhobbit-d786drp.png

tks_2_by_mrocznyhobbit-d786dt7.png

tks_3_by_mrocznyhobbit-d786dug.png

tks_4_by_mrocznyhobbit-d786dvv.png

tks_5_by_mrocznyhobbit-d786dwq.png

tks_6_by_mrocznyhobbit-d786dxx.png

tks_7_by_mrocznyhobbit-d786dz9.png

I takie przerobione trochę :

tks_art_by_mrocznyhobbit-d786efg.jpg

 

Dziękuję, za obejrzenie tego "dzieła" oraz wszelkie wskazówki na przyszłość. I mam też nadzieję, że nikt nie padł trupem po obejrzeniu zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszelkie wskazówki na przyszłość.

Stary tragedia!Jeśli to twój pierwszy model to ok,ALE po pierwsze naucz się malować.Ten wygląda jak byś farbę wylał na niego prosto z opakowania i nic nie robił pędzlem.

Jakimi farbami go malowałeś?Dla początkujących modelarzy proponuję akryle "Pactry"

Musisz dużo trenować ale przede wszystkim przyłóż się do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak na sam początek bardzo ładny modelik , jak ze składalnością?

Co do techniki jak już napisał The Sitg używaj mniej farby LUB ją rozcieńczaj i na sam początek używaj farb pactry - można je rozcieńczać (PRAWIE) byle czym.Tak jak ty jestem początkujący i te rzeczy opanowuje

Powodzenia przy następnych modelach

Pozdrawiam

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na puerwszy model to nie jest źle. Moje też nie były ( i nie są ) idealne. W opisie podawaj skale i

producęta modelu. Nie zrażaj się komentarzami kolegów z forum bo oni chcą pomuc.

PS ja też sklejam tankietke tks jak chcesz to wejdź na warsztat i skomentuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak dziękuję za każdy komentarz, opinię i uwagę. Model jest pomalowany Desert Yellow z Pactry - prawdopodobnie piasek (z piaskownicy) może sprawiać wrażenie, że jest niepomalowany. Lufa się mi złamała przy wycięciu i zastąpiłem ją igłą. To co wygląda jak szmatka miało imitować zgrubienie lufy. Klej się ni wylał to dziwny efekt na zdjęciu (naświetlane z dwóch stron lampkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko by byłó fajnie gdybyś pkolorował lepiej rurę wydechową lufę i gdzie niegdze poprawiłtą pactrą, lecz je jedno ale... pomalowłeś TKS'a na jeden z kolorów kamufażu... (powinny być trzy: zielony, brąowy, piaskowy). Oczywiście to jest twoja pierwsza praca (ja też nie umiem jeszce malować kamuflażów), lec TKS niebrał udziału w żadnych bitwach pustynnych więc niewiem skąd się wziął piach na dioamce (tankietce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko by byłó fajnie gdybyś pkolorował lepiej rurę wydechową lufę i gdzie niegdze poprawiłtą pactrą, lecz je jedno ale... pomalowłeś TKS'a na jeden z kolorów kamufażu... (powinny być trzy: zielony, brąowy, piaskowy). Oczywiście to jest twoja pierwsza praca (ja też nie umiem jeszce malować kamuflażów), lec TKS niebrał udziału w żadnych bitwach pustynnych więc niewiem skąd się wziął piach na dioamce (tankietce)

 

No wiem racja nie brały udziału w walkach w tym rejonie, jednak założyłem, że mogły być testowane na Pustyni Błędowskiej czy sobie dadzą rade ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak dziękuję za każdy komentarz, opinię i uwagę. Model jest pomalowany Desert Yellow z Pactry - prawdopodobnie piasek (z piaskownicy) może sprawiać wrażenie, że jest niepomalowany.(...).

Chodzi o to, że jest on niedomalowany, masz pozostawiony w kilku miejscach niepomalowany goły plastik. Poza tym kolor podstawowy to khaki i jeżeli takim kolorem byś go pomalował to jakoś by uszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To on jest pomalowany?

Niezmiernie pomocny komentarz dla młodego modelarza

 

Po czym wnosisz, że jest młody? Po stażu, czy wieku? Jak wszedłem na ten wątek to myślałem, że to warsztat a model pokryty jest podkładem. Widocznie to wina zdjęć.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak się nie nauczy co robić, co najwyżej zniechęci. A chyba nie o to chodzi.

 

Co nie zabija, to wzmacnia. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo. A jak kolega się chce czegoś nauczyć, to już z pierwszej lekcji wyciągnie wnioski. Proponuję założenie następnym razem wątku warsztatowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja będę jak zwykle na wspak. Jest to twój pierwszy model i pewnie mój pierwszy model wyglądał "średnio/jeża", ale ... początki są zawsze "śmieszne", bo później będziesz się śmiał z tego modelu i trzymał na honorowym miejscu. Inne będę (pewnie!) już dopieszczone, z prawdziwą lufą, bez śladów łączenia się farby. Pewnie zgęstniała ona pod wpływem Afrykańskiego słońca, prawda?

Jak mogę tobie coś doradzić, to na początku (ja też tak miałem) trenuje czyste sklejanie (ta lufa jest przekleństwem wielu!), dopasowywać części, tu przypiłuj, tam dopieść papierkiem ściernym (nr. 800/1000). Malowanie potrenuj na jakimś kawałku plastiku, np. pleksi lub.... zmatowanej papierem ściernym płycie CD, takie może stare i wsiowe metody, ale działają. Zobacz w jakich proporcjach z wodą farba kryje, nie musi to być pierwsza warstwa (chyba masz akryle?).

Dobra, koniec tego mędrkowania, bierz się z drugi (taki sam) model, będzie lepiej, 3mam kciuki.

Fajny pomysł z tym desertowym kamo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.