Skocz do zawartości

MH-60S Armed Helo - 1:48


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale robić jakiś inny wash, np ciemno szary lub nawet brązowy (typu rdzawe zacieki) czy wogole nie robić takiego washa a zostać przy przyciemnieniach i przebarwieniach robionych farba?? A ten touch ups to masz na myśli pojedynczy np białe czy szare małe plamki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash możesz zrobić delikatniej ciemniejszym szarym. Ciemniejszym od bazy. Ja ostatnio w ogóle washa nie robilem bo poglebialem linie i to wystarczylo . "touch - UPS" to łaty o innym odcieniu bazowego koloru powstające w wyniku zabezpieczenia otwieranych paneli inspekcyjnych, aby te nie rdzewialy. Zajrzyj do moich warsztatów, Moralezza bądź Giuseppe. Bardzo wyraźnie widać je na Tomcatach, a towarzyszą wszystkim jednostkom morskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dobrze, poza oszkleniem, przednia szyba główna to tragedia, jest za wysoka i trzeba ją mocno zeszlifowywać z lewej strony, szyby drzwi są lepsze ale także wymagają korekty. Poza tym lekkiego szpachlowania będzie wymagał nos i część za wirnikiem. Pozostałe części pasują ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym elementem jest HH-60H, a oba zostaną ustawione na pokładzie lotniskowca, wraz z większością elementów używanych do ich serwisu typu, elementy wyposażenia, dodatkowe zbiorniki, łańcuchy do mocowania na pokładzie, hol do transportu itp. Zrobię coś podobnego do tego co zrobiłem w skali 1:72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie ogona

 

1 - kolor bazowy - US Navy Light gray

2 - oklejanie pierwszego koloru

3 - kamuflaż - ciemny grafit

4 - kamuflaż - brąz + szary

5- kamuflaż - ciemny granat

6 - sidolux

 

eo9ukt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę było, ale za to na całym śmigłowcu będzie fajnie wyglądał, bo w tym kamuflażu będzie jeszcze pół ogona śmigłowca, a reszta szara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor bazowy u mnie na śmigłowcu w rzeczywistości to można by powiedzieć że czarny lub ciemny grafit. Poczytałem na różnych forach, i obejrzałem duuuużooo fotek modeli robionych w czarnym lakierze i postanowiłem że musi to być czarny wymieszany z olive drab. Ja użyłem Pactry Olive Drab A30 (FS34087) + Czarny mat A46 w stosunku 3:1. Powstał dzięki temu fajny odcień "grafitu", ale wpadający w nutę brązu i zieleni, o jaką mi chodziło w przypadku śmigłowca Black Hawk, które zasadniczo są zielone, niż żeby wpadał w odcienie szarego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służą do zamocowania siedzeń, wiercisz je tylko tam gdzie mają być siedzenia, bo masz kilka opcji ustawienia siedzeń do wyboru. W płytce pokładu, od spodu masz zaznaczone różne opcje ustawień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępne malowanie, jeszcze bez kalek, washa, brudzeń, które pojawią się po kalkach, ale stosując się do rad Bladego chciałem zrobić ślady podmalowań pojedynczych elementów przez obsługę. Jestem ciekaw waszych opinii i rad

 

qxmo0v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz jak dasz podmalówki kilka tonów jaśniejsze od farby bazowej kadłuba, otrzymasz dokładnie taki efekt jak powinien być, czyli na ciemną łatę nakładasz mniejsza jasniejszą. Powstaje wtedy podmalówka z brudna obwódką tak jak u mnie

 

DSCF7461.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.