Skocz do zawartości

MH-60S Armed Helo - 1:48


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem właśnie coś w tym stylu zrobić, ale już po wsadzeniu całości do kadłuba, i wyszlifowaniu go, bo przy tm się sporo nasyfi, i przed samym wklejaniem szybu, trzeba będzie to jeszcze przemalować. A tak przy okazji co to jest za środek o którym piszesz?? - debonder ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Krok kolejny, wstawienie pokładu do kadłuba i początek składania i szlifowania kadłuba.

 

ct7zu9.jpg

 

cpam9g.jpg

 

rxubc7.jpg

 

i w związki z tym że Italeri w zestawie dołącza jedynie zbiorniki z paliwem, które w tej wersji są zbędne, z pomocą przyszły nie użyte części z AH64

 

2fr8kd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd można wytrzasnąć takie fajne RBF ? I zdaje się że masz błąd, flighY ;)

 

Możesz je kupić w firmie Steel Scorpion, lub wydrukować samemu. Jeśli chcesz opcję do samodzielnego druku, podaj mi maila, to Ci podeśle gotowy szablon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedzcie mi jedna rzecz, jak bede chciał robić washa , na laczeniach blach, nitach itp, to jakiego koloru użyć do tego, przy prawie czarnej bazie?? Bo nie wiem czy robić to czarnym odcieniem, który lekko bedzie widoczny, czy wręcz odwrotnie, jakimś jasno szarym aby podkreślić te łączenia???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukowalem na atramentowej bo jest duzo dokładniejszą przy drobnym tekście niż laser

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maskowanie to dość żmudny ale prosty temat. Każdy wzorek trzeba osobno wyciąć w taśmie i okleić ogon, i niestety operację trzeba powtórzyć cztery razy, dla każdego z kolorów osobno. Po wyschnięciu, idąc za poradą Czesia, przepolerowałem ogon lekko filce, nałożyłem sido i dałem lekki wash w kolorze ciemny szary, ale tylko delikatnie aby nie "zabrudzić" całego malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łopaty i wirnik wymagały drobnej modyfikacji z wersji Black Hawk do wersji morskiej

 

W zestawie łopaty są proste, a powinny być lekko ścięte przy nasadzie

fagbuh.jpg

 

po operacji wyglądają tak

h6rmdc.jpg

 

podobni góra wirnika, w wersji morskiej posiada taką osłonę. "daszek", którego wersja podstawowa nie ma

fcer20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górną "gwiazdę" masz odwrotnie, no chyba że masz na to kwity. Daz, ktoś Cie goni? robisz to na akord ? cała sekcja kabiny, zwłaszcza pasowanie oszklenia wydaje się byc koślawe, i ta szybka wydaje sie taka nieprzejrzysta. Widzę że przykładasz wagę do detali (łopaty) więc zmniejsz tempo, a modele napewno zyskają.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górną "gwiazdę" masz odwrotnie, no chyba że masz na to kwity. Daz, ktoś Cie goni? robisz to na akord ? cała sekcja kabiny, zwłaszcza pasowanie oszklenia wydaje się byc koślawe, i ta szybka wydaje sie taka nieprzejrzysta. Widzę że przykładasz wagę do detali (łopaty) więc zmniejsz tempo, a modele napewno zyskają.

Pozdrawiam.

 

Tak też myślałem że ktoś poruszy temat gwiazdy, bo np w sea hawku jest odwrotnie, ale na zdjęciach prawdziwej maszyny jest dokładnie tak, i mam na to kwity

 

ld2knb.jpg

 

gh60ow.jpg

 

Co do oszklenia to masz rację, jest to moja pięta Achillesowa, nie do koca udało się to ładni spasować, ale trzeba też powiedzieć że Italeri w tym modelu fatalnie wykonało szybę, bo jest to już trzeci ich model który mam z serii UH-60 i w każdym jest ona identycznie źle wykonana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie to spasować ja męczyłem się ładnych parę dni w HH-60, ale naprawdę da radę to zrobić, zresztą jest ten model na forum. Wg. reguł malowania statków powietrznych U.S. gwiazdka powinna być "czubkiem" do przodu. Ale od każdej reguły zdarzy się wyjątek w postaci "babola obsługi". Zapytałem o kwity bo w w/w modelu też miałem gwiazdę odwrotnie, ale miałem na to kwity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek pracy nad wirnikiem. Wybrałem wersję złożoną i bazując na zdjęciu oryginału, zaczęła się plątanina kabelków

 

uprl51.jpg

 

sfiwgx.jpg

 

c06u92.jpg

 

6xu2w4.jpg

 

t7ndy4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na brakujące elementy do MH-60, zabrałem się za zbiorniki paliwa, które posłużą budowie płyty lotniskowca, oraz jako część HH-60, ale zanim zabiorę się za cały śmigłowiec, chciałem poćwiczyć malowanie morsie na czymś mniejszym, i jestem ciekaw opinii, bo jak będzie ok to w tym stylu chce malować cały śmigłowiec

 

md18hw.jpg

 

bptsz5.jpg

 

1q39td.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.