Skocz do zawartości

Daf XF 105 SSC Italeri + drobne modyfikacje


Palpir580

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was w moim warsztacie, jestem nowy na forum a także nowy w świecie modelarstwa. Na pierwszy ogień poszedł Daf-ik.Co z tego wyjdzie zobaczymy. Liczę na wasze podpowiedzi i dobre rady.

6a5ef9b62bfaaa76med.jpg

 

Pierwsze co zrobiłem to pomalowałem felgi w chromie

dda68a8ed09cf889med.jpg

Pomalowałem też część zawieszenia ,wał i skrzynie biegów

e6ea3b06e301bc85med.jpg

Nie mam kilku zdjęć z malowania kilku części iż ponieważ że aparat mnie zawiódł

Za to daje dzisiejsze fotki prawie całej kompletniej ramy i pomalowanych już foteli

fff9da6c6ab4ee2amed.jpg

23e2508c86b4783amed.jpg

68a7e3d78fe52644med.jpg

222f88f264ac1a92med.jpg

 

No to tyle,od dziś relacje będą regularnie zdawane, pozdrawiam i liczę na wasze wsparcie i dobre rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie malowałem ramy, ponieważ uważam że oryginalny kolorek pasuje. W kolejnym modelu postaram się pomalować jak będę posiadał do tego urządzenia np. aerograf i kompresor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model buduje około 2 tyg.

Myślałem by zrobić wydech coś w podobie do tego. Ale mam dylemat nie wiem czy wklejać oryginalny wydech czy poczekać , złożyć całość i wtedy coś kombinować z tym nowym

44bd8b7d1b4c6f60med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

A jakie to drobne modyfikacje przewidujesz? Podpatruję z uwagą; to moja ulubiona ciężarówka.

 

W kolejnym modelu postaram się pomalować jak będę posiadał do tego urządzenia np. aerograf i kompresor.

 

Do pomalowania ramy nie potrzebny ci kompresor i aerograf. Idąc tym tropem, kabiny tez nie pomalujesz?

 

Myślałem by zrobić wydech coś w podobie do tego. Ale mam dylemat nie wiem czy wklejać oryginalny wydech czy poczekać , złożyć całość i wtedy coś kombinować z tym nowym

Zakładając, że to Twój pierwszy model, może sklej go, jak to mówią, z pudła.

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malować kabinę będę tylko nie wiem na jaki kolor bo mam akurat podkład boll-a , białą i żółtą farbe w sprayu . A co do modyfikacji to orurowanie górne , i ten wydech. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was

Wczoraj wieczorkiem pomalowałem oryginalny układ wydechowy po wyschnięciu prezentuje się tak

58ae80ada9e812d0med.jpg

3a584b6c97a0c0cfmed.jpg

Jutro będę robił chlapacze tylne. Mam plan by zrobić je z gumy, albo zrobić napis na plastikowych pomalowanych w macie. Pozdrawiam Palpi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model buduje około 2 tyg......][/quot

 

Przede wszystkim witaj na forum, 2 tygodnie to albo masz cholernie duzo czasu, albo jestes niesamowicie szybki .

Jak dobrze zrozumialem jest to Twoj pierwszy model, hm, calkiem dobrze Ci idzie, chociaz na dluzsza mete niepomalowane elementy (rama na przyklad) sa nie do przyjecia, nie w modelarstwie bynajmniej. Jakies drobne rzeczy jak antenki, jakies przewody mozna pominac, ale wiekszych juz wrecz nie wypada.

Powodzenia w budowie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim witaj na forum, 2 tygodnie to albo masz cholernie duzo czasu, albo jestes niesamowicie szybki .

Jak dobrze zrozumialem jest to Twoj pierwszy model, hm, calkiem dobrze Ci idzie, chociaz na dluzsza mete niepomalowane elementy (rama na przyklad) sa nie do przyjecia, nie w modelarstwie bynajmniej. Jakies drobne rzeczy jak antenki, jakies przewody mozna pominac, ale wiekszych juz wrecz nie wypada.

Powodzenia w budowie .

 

 

Witam Dzięki za miłe słowa i za rady, staram się by mój model wyszedł jak najlepiej. Modelarstwo zawsze mnie fascynowało podziwiałem takich ludzi ,więc zebrałem siły, myśli i sam zacząłem. Wracając do ramy odwaliłem kasze ,że jej nie pomalowałem . Jak to się mówi ,, już po ptokach ,, ale drugi raz takiej akcji nie odwinę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Modelarstwo zawsze mnie fascynowało podziwiałem takich ludzi ,więc zebrałem siły, myśli i sam zacząłem. Wracając do ramy odwaliłem kasze ,że jej nie pomalowałem . Jak to się mówi ,, już po ptokach ,, ale drugi raz takiej akcji nie odwinę

 

Modelarstwo to hobby, nie olimpiada i powinno cieszyc przede wszystkim Ciebie, ja i inni conajwyzej mozemy sie nie zgadzac z Twoja koncepcja . Dzialaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Modelarstwo zawsze mnie fascynowało podziwiałem takich ludzi ,więc zebrałem siły, myśli i sam zacząłem. Wracając do ramy odwaliłem kasze ,że jej nie pomalowałem . Jak to się mówi ,, już po ptokach ,, ale drugi raz takiej akcji nie odwinę

 

Modelarstwo to hobby, nie olimpiada i powinno cieszyc przede wszystkim Ciebie, ja i inni conajwyzej mozemy sie nie zgadzac z Twoja koncepcja . Dzialaj dalej.

 

Święta prawda.

Ja swojego auta nie tknąłem od 4 miesięcy. Nie bardzo mam teraz czas na modelarstwo, a jak mam się rozkładać i spieszyć to wolę tego nie ruszać niż w pośpiechu coś spi@#$%&*ć Więc mój Dodge stoi na półce złożone prowizorycznie i czeka aż będę miał na niego czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Modelarstwo to hobby, nie olimpiada i powinno cieszyc przede wszystkim Ciebie, ja i inni conajwyzej mozemy sie nie zgadzac z Twoja koncepcja . Dzialaj dalej.

 

Ale wiem doskonale co oznacza termin modelarstwo . Cieszy mnie to co robie , robie to tylko i wylacznie dla siebie dzieki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.