Skocz do zawartości

1968 VW Garbus HOT ROD Style


MasterJanek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jako, że czas na nowy model zakładam warsztat Garbusa firmy Revell. Dostałem ten wózek w prezencie i jest to już mój 2 beetle więc postanowiłem zrobić z nim coś bardziej szalonego niż tylko pomalować na dedykowany kolorek i złożyć. Wóz ma się na półce wyróżniać. Już dawno chodziły mi po głowie zdjęcia tego garbusa, więc będzie on główną inspiracją dla projektu.

 

 

eOCWJz_LauvOTosAHYBb5vDsCRVA3BE4dgztyaaRO7s=w772-h513-no

 

 

C31133809_6.jpg

 

 

C31133809_1.jpg

 

 

Generalne założenie to złożyć go możliwie podobnie do tego ze zdjęć. Pierwsze kroki poczynione a mianowicie szałowy kolorek stworzony z 2 farbek Citadel Colour. Zmieszałem ze sobą farbkę fioletową i miedzianą dla uzyskania efektu lakieru metalic. Całość pokryłem lakierem z połyskiem. Kolor narzucony pędzlem. Mam nadzieję że lakier się wam podoba, bo starałem się aby nie był zbyt cukierkowaty ale był ciekawy i wyróżniający się.

 

 

garbuss2.JPG

 

 

garbuss1.JPG

 

 

Zapraszam was do komentowania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kadzior - dzięki, co do pędzla to długo się namyślałem co robić, czy szukać w sprayu czy kupić w końcu aero i wziąć z lakierni coś w tym stylu. Szukałem sprayu i nic sensownego nie wyczaiłem. W końcu stwierdziłem że mam rozwiązanie przed sobą w farbkach Citadel. I zacząłem kombinować jak zrobić lakier metalic. Dodawałem do fioletu srebro, złoto, w końcu najlepszy efekt dała miedź. No i zrobiłem lakier, i mega ostrożnie i starając się to zrobić jak najszybciej i dokładnie narzuciłem na model. Gdy jeszcze poszedł lakier z połyskiem to aż się sam zachwyciłem że taki efekt wyszedł z pędzla. Więc jednak okazało się że można mieć ładny lakier metalic bez aero. ;) Mam nadzieję że się podoba kolorek, co prawda fotki go nie oddają mega dokładnie, jutro dodam coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jednak okazało się że można mieć ładny lakier metalic bez aero.

To najmniejszy problem. A smugi od pędzla? Przed lewym nadkolem i na lewych drzwiach coś widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Marcin M. - tam na szczęście czysto

 

misioptys - dzięki fajnie, że się podoba. Co do lakieru to są na nim wszędzie 3 warstwy bez poprawek, może akurat na masce grubość bardziej widać

 

Dobra, leci up i obiecane zdjęcia:

 

 

garbuss4.JPG

 

 

garbuss3.JPG

 

 

garbuss5.JPG

 

 

garbuss6.JPG

 

 

Teraz możecie lepiej ocenić kolorek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś potrafi na tak dużej powierzchni pomalować pędzlem metalikiem bez smug? Podkreślę metalikiem, bo zwykłym lakierem to wiem, że parę osób potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marak - nie sztuką jest coś zrobić i się tym chwalić, że jest się prawie jedynym - sztuką jest to zrobić dobrze

W tym modelu problemem nie jest metalic - ale lakier bezbarwny. W przeliczeniu na 1:1 garbus wyglądał by jakby go zaorali pługiem...

 

MasterJanek - posłuchaj dobrych rad i kup sobie bezbarwny w puszcze. Cało karoserię przetrzyj wodnym papierkiem ( 2500-3000 ) na mokro, wyczyść i psikaj lakierem z puszki.

 

Jeżeli jednak chcesz się upierać przy swoim, to niestety licz się z falą negatywnych komentarzy, bo w historii modelarstwa samochodowego, to co zrobiłeś to krok w tył, nie w przód...

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Marcin M, skwarciu21, Marak - dzięki, pomyślę jeszcze co zrobić z tą budą, na razie dokończę resztę garbusa.

 

Messer - dzięki za porady, uwierz mi, że tak by nie wyglądał w 1:1 :P Stan rzeczywisty oddaje to zdjęcie:

 

garbuss4.JPG

 

Gdy robiłem próby z tym kolorkiem to po przetarciu papierkiem 2k i psiknięciu go bezbarwnym w sprayu wyglądało to słabo. Stąd też decyzja o maźnięciu budy lakierem z połyskiem z pędzla.

 

Co do kroku wstecz z malowaniem pędzlem to od razu wiedziałem, że pojawią się negatywne komentarze, ale cóż, chciałem Garbusa w tym kolorze zrobić, jedyną opcją był pędzel albo kupić aero i lakiery. Ogólnie wszystkie modele maluję kolorkami w sprayu, ostatni model z pędzla wymalowałem jak zaczynałem z modelami, a ten wóz to już nr. 14 także sporo czasu minęło

 

Nadwozie na razie zostawiłem w spokoju i zabrałem się za resztę. Oto gotowe wnętrze. Wymalowałem szachownicę aby załamać tą monotonię czarnej i białej skóry.

 

garbuss7.JPG

 

garbuss8.JPG

 

Komentujcie, oceniajcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.