Jump to content
kashato

Nissan GT-R34 Z-Tune Tamiya 24282 1:24 Orange

Recommended Posts

Witajcie!

Postanowiłem, że rozpocznę wątek z Nissanem Skyline R34 w wersji Z-Tune (pozdrowienia dla Tomka - MesserDesign )

ztune.jpg

Model będzie robiony bez pośpiechu i postaram się wykonać go najlepiej jak tylko potrafię. 

Parę fotek zestawu:

6h3f.jpg

Kalki

a52b.jpg

Pozostałe dodatki (siatka, metal transfery, maski na szyby)

rcit.jpg

Ta wersja różni się od zwykłego GT-R34 m.in. wlotem na masce

6irg.jpg

Wlotami na łączeniu drzwi z nadkolem

tjkr.jpg

Dyfuzorem w tylnym zderzaku

tbdg.jpg

A teraz kilka ciekawostek z zestawu:

-2 końcówki wydechu

54jq.jpg

-2 kierownice

1fjw.jpg

-2 przednie zderzaki (!) - różnica to górna część, bardziej zaostrzona, inne ułożenie kratek i dokładka

swcx.jpg

-2 zestawy felg (Nismo i zwykłe, co ciekawe - srebrny komplet jest mniejszy od czarnego, więc tak czy siak nie można go wykorzystać, bo opony są za duże, czarny komplet jest większy)

cq1r.jpg

-2 komplety tarcz hamulcowych (swoją drogą niezła różnica..) - prawa strona tylne, lewa przednie

1f6e.jpg

Dodatki, które chcę wykorzystać:

-Metal transfery MS-012 A+ Club

e08m.jpg

-kalki z metalowymi elementami Hobby Design HD01-0033 (zestaw dla R32, R33, R34)

07dn.jpg

-zestaw waloryzacyjny Tamiya, który zaskakuje zawartością, ponieważ..

6t8i.jpg

..w środku oprócz blaszek i instrukcji ( ) znajdziemy także metalową końcówkę wydechu, naklejki nismo i dywaniki w kolorze czarnym

xscd.jpg

Nissan ma być w kolorze Tamiya X-6 Orange, felgi w kolorze XF-1 czyli po prostu czarny mat, lakier bezbarwny Zero Paints. Podczas tworzenia tego modelu będę używał podkładu Zero Paints, farb Tamiya Acrylic i Zero + rozcieńczalnik X-20A Tamiya.

Zapraszam do śledzenia wątku i pozdrawiam wszystkich modelarzy,

kashato

Fajnie, że zainwestowałeś w dodatki. Tarcze hamulcowe od Tamiyi wyglądają nieźle. Pomarańcz i czarny mat to bardzo ciekawe połączenie . Powodzenia w pracy, bo zapowiada się nieźle .

Może zmotywujesz mnie do zaczęcia Twojego byłego nissana

Zapowiada się mocno zdetalizowany i w nietuzinkowym kolorze Sky:P

Będe obserwował i życze powodzenia przy pracy

Mini up:

Wyciąłem siatki z zestawu fototrawionek Tamiya, które mają docelowo trafić w przedni zderzak oraz blaszkę imitującą intercooler.

Najpierw poszedł Mr. Metal Primer

i-mr-hobby-mr-metal-primer-40ml.jpg

A na to X-18 Tamiya i X-7 Tamiya

Napis na siatce od chłodnicy zrobiony przy pomocy szablonu zestawowego.

4kz4.jpg

e914.jpg

A tutaj model, który na dniach będę kończył:

4ohr.jpg

Temat miał ruszyć i nic. Czekam na aktualizację bo jak wiesz mocno Ci kibicuję.

Update w związku z problemami z forum dopiero teraz, a w zasadzie mini update.

Niestety natłok pracy i obowiązków związanych ze studiami nie pozwala mi na tyle pracy przy modelu ile bym chciał…

Mały update.

Podczas składania modeli robię to stopniowo i dzielę sobie pracę na kilka etapów. Malowanie dzielę m.in. częściami : karoseria, podwozie i zawieszenie, wnętrze i różne duperele przy okazji.

Zacząłem od podwozia i zawieszenia - położyłem podkład na większość części zawieszenia oraz tarcze hamulcowe, które następnie pomalowałem (Pomarańcz Tamiyi, taki jak będzie na podwoziu - może troszkę jasniejszy, ponieważ przeoczyłem to, że pod taki kolor powinien być biały podkład i położyłem szary… Nadwozie będzie już w białym podkładzie ) i przykleiłem fototrawione tarcze hamulcowe. Na zaciskach będzie jeszcze kalka Brembo.

ep8p.jpg

yoln.jpg

qp3a.jpg

bxo0.jpg

z9bac.jpg

qup9.jpg

Za ostatnie foto przepraszam brat zrobił dowcip

W wolnej chwili wczoraj i dzisiaj usiadłem i skleiłem podwozie, tak to wygląda:

3C9F923C-36C6-4B44-9EFC-2E9974D282AC_zpsjcrwwn3p.jpg

786AAE66-2149-4380-ABE0-69ADC67D5C57_zpsvt09mjdy.jpg

B6EA9EAE-A54B-49DA-9D69-48BCD9F23C02_zpstphqihiu.jpg

Kolejny etap to koła - felgi już w podkładzie czekają na kolor (czarny mat Tamiya XF-1 plus kalka Nismo)

Zapraszam również na mojego bloga

http://www.blackscalemodels.blogspot.com

który dopiero raczkuje, aczkolwiek w wakacje (wg moich planów ma dostać powera i ma pojawić się więcej ciekawych postów)

Witajcie ponownie!

W międzyczasie zaszły małe zmiany, przeniosłem całą swoją modelarnię do oddzielnego pokoju, gdzie mam ciszę i spokój, dobre oświetlenie. W końcu mogę używać wyciągu Tamiya który leżał u mnie dobre 3 miesiące w kącie. Jestem bardzo zadowolony ze zmiany, w przyszłości może zawita u mnie biurko narożne, ale na razie wystarczy mi to co jest.

Fotki z przeprowadzki i fotki miejsca pracy:

zdj1190cie1-8_zps10a8785f.jpg

zdj1190cie2-7_zps8bb9b28d.jpg

zdj1190cie3-6_zps0bb36547.jpg

Tutaj już z aktualnie robionym modelem i kompresorem. Zrobiłem przesiadkę z samego kompresora na kompresor z butlą 3L - różnica nieporównywalna!

zdj1190cie4-5_zps458935b8.jpg

zdj1190cie5-4_zpscaf06a5c.jpg

O chłopie ! roboty masz co najmniej na dwa lata haha przynajmniej u mnie tyle by trwało poskładanie takiej ogromnej ilości modeli. Widzę kompresor masz dokładnie taki ==> http://allegro.pl/kompresor-z-butla-aerograf-tg-138-zestaw-malowania-i4276409167.html jak sie spisuje ? długo go juz masz ? głośny jest ? areograf masz też ten samo co na aukcji ? Może mógłbyś wzucić na YT filmik jak pracuje ten kompresor ?

Hehe, też się zastanawiałem ostatnio ile życia mi potrzeba żeby zrobić te wszystkie modele…

Jeśli chodzi o kompresor, mam go jeden dzień Zakupiłem go bardzo tanio od użytkownika tego forum i wczoraj przyszła paczka. Na razie jestem bardzo zadowolony, ponieważ wielką różnicę robi butla którą owy kompresor pompuje i jakiś czas pracuje się na powietrzu z butli, to bardzo ułatwia pracę, bo kompresor nie chodzi ciągle. Jeśli chodzi o głośność to mam wrażenie, że jest cichszy od samego kompresora bez butli, ale może to tylko takie wrażenie bo dźwięk jest trochę inny.

Aerograf jaki mam to NEO For Iwata z dyszą 0.35mm i jest wyśmienity. Ja kupiłem go za 225 złotych, teraz widzę że trochę podrożały. Przymierzam się do kupna takiego:

http://www.ebay.pl/itm/Iwata-Medea-NEO-TRN1-Gravity-Feed-Trigger-Airbrush-N5500-/360899696276?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item54074c5694&_uhb=1

Filmik mogę jutro nagrać, nie ma sprawy.

O chłopie ! roboty masz co najmniej na dwa lata haha przynajmniej u mnie tyle by trwało poskładanie takiej ogromnej ilości modeli. Widzę kompresor masz dokładnie taki ==> http://allegro.pl/kompresor-z-butla-aerograf-tg-138-zestaw-malowania-i4276409167.html jak sie spisuje ? długo go juz masz ? głośny jest ? areograf masz też ten samo co na aukcji ? Może mógłbyś wzucić na YT filmik jak pracuje ten kompresor ?

Używam tego kompresora już rok wprawdzie grzeje się i nie maluje dłużej jak 25 minut , o głośności nie napiszę bo nie mam porównania ale w nocy nie przeszkadza kupiłem go od tego sprzedawcy ale w zestawie z aerografem tg 130.

Pracowni zazdroszczę i kolekcji modeli

Kilka fotek z dzisiaj, pomalowane i złożone wnętrze, przyklejone dywaniki (:D)

zdj1190cie1-9_zps4c8bf11b.jpg

zdj1190cie2-8_zpsda4787a5.jpg

zdj1190cie3-7_zps4410f107.jpg

BEA71BA6-35F3-45BB-A123-2C65703DEB29_zpsgeaocnjy.jpg

zdj1190cie5-5_zps87e90d60.jpg

zdj1190cie1-10_zpsb4c51796.jpg

Wielkimi krokami nadchodzą zmagania z kastą, do której dziś przykleiłem zderzak. Na razie zestaw schnie w białym podkładzie.

Witaj. Warsztat na prawde kozacki, modeli też masz mnóstwo w poczekalni :D. Ładny ten pomarańcz. Kalki na fotelach i dywanikach - szczegóły,a cieszą .

Właśnie zmotywowałeś mnie do pracy .

A można wiedzieć cóż to za lakiernia?

Maluje Aero NEO For Iwata od 2 lat -jest super ;)

Lakiernia Tamiya, nie pamietam nar kat. Wersja z jednym wiatrakiem.

Zazdroszczę miejsca do pracy.

A moja żona mi mówi że to ja mam dużo modeli w szafie

Świetnie się prezentuje wnętrze.

Oglądam dalej.

Aktualizacja:

Pobawiłem się trochę z folią BMF, okleiłem kilka detali. Na siedzenia poszła mgiełka matowego klaru - tak jak radziliście. Teraz jest okej.

Kasta po pierwszej warstwie koloru.

714F2F3D-35A7-4F37-B082-AEC0BF93B40D_zpsph0zocpo.jpg

2671809A-3D6F-41E3-AF21-A386F41C407E_zpsklygu5jr.jpg

080565DD-362D-401B-A07B-3A41BDC1FD48_zpsikecjwnz.jpg

912FE1BB-04BE-4BBC-AC00-F1B9C22439E4_zpsjwvgrxkh.jpg

2BC390EC-E88B-491F-8ADC-C06CFB9A43F5_zpsshcxkae5.jpg

2BE52EB1-02D8-4E33-BFDF-C3E83C514BCD_zpsckupptjt.jpg

Zdjęcia strasznej jakości. Obiecuję, że kolejne będą robione lustrzanką.

W końcu komputer działa poprawnie -,-...

A więc: Kolor bardzo mi się podoba . Co do folii, to myślę, że to nie wygląda za dobrze. Klamki wyszły okej, zostawiłbym . Fajnie, ze zajmujesz się detalami jak ręczny czy gałka od skrzyni .