Skocz do zawartości

Moja pierwsza dioramka...


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem, wiem... dioramka ma ukazywać jakieś zdarzenie... moja taka nie będze... więc nazwe ją podstawką pod model:D będzie nim mój pierwszy model: Spitfire Mk.1a 1:72... no więc... całość wyciąłem ze styropianu, jestem w trakcie oblepiania "podstawki" papierem nasączonym w rozcieńczonym wikolu: okropna robota! wszystko się klei i wogóle... no więc zdjęcia...

 

9ba048d861bb55c1m.jpgb3a1a1d13444ab3em.jpg57d3dafa386c2b4bm.jpg

010b83b92c3d2ef7m.jpg301195525e8df630m.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy jest papier toaletowy, albo chusteczki niż serwetki do stołu do maczania w wikolu-sa grubsze i nie ukazują aż tak bardzo szczegułów podłoża (tutaj styropian) bo u ciebie jedyna różnica polega na kolorze podłoża, a nie tak jak powinno byc -na fakturze. A tak to całkiem nieźle . Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale... to jest "srajtaśma":)... przepraszam, ale dawno tego słowa nie uzywałem, wieć musiałem... nie uważacie ze za duze są wyboje i górki jak na miejsce gdzie samolot stoi? Tak czy siak kolejne foty, prawie skończyłęm oblepiać, jutro moze skończe potem retusze i malowanie na brąz..., oceniajcie sami:

cff19bc76fa846c6m.jpg04be16c2a9766fb1m.jpgf618a95f313ad070m.jpg

8a3ccf4b2d062788m.jpg8847ead676a45869m.jpg

 

Wydaje mi się, że w zaznaczonym kółku za ostre przejście do pagórka...

Jak mam to naprawić?

 

PS: poprawiłem pierwszego posta bo się forum rozjeżdżało...

PS2: Tam gdzie papier jaśniejszy klej jeszcze nie wysechł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też z gipsem próbowałem, a trawa to te zielone szorstkie od myjek, ale moim zdaniem efekty marne, ta zapowiada sie lepiej, od poprzedniej, pozatym leżała w garażu i... zniknęła:D cieszę się, że efekty mojej pracy się podobają, jutro powinienem skończyć z papierem i całosć może pomaluje na brąz, aha na fotkach wgłębienia w terenie wygladają na strasznie głębokie.. 1. Są płytsze... 2.staram się je jeszcze bardziej złagodzić i wychodzi narazie gites...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Zielone szorstkie od myjek,, Ach, złote lata młodości

 

Swoja pierwszą trawę tez z tego wykonywałem, od biedy po pomalowaniu i przybrudzeniu (a i poszarpać trochę można) nadaje sie na małe połacie trawy. A prawdę mówiąc to z zastępczych niemodelarskich materiałów to do tej pory nic lepszego nie znalazłem

 

A na trawę to najlepiej kupić arkusz trawki kolejowej, nie wiem ile kosztuje, ale fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie takich, to można oderwać od gabek do naczyń:

7f6de00a7d29dc61m.jpg778c72d7bfa4f536m.jpg

 

A takiej oto posypki (za 4 złotysze) użyję piewszy raz do pierwszej dioramy:

68e1bd0fc86a0382m.jpg

 

Mam prośbę... nie wiem co mógłbym dodać do mojej dioramy,by była ciekawsza zaproponujcie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha... no zobaczymy... teraz właśnie nad dioramą pracuję... foty pod wieczór, dzisiaj skończe z papierem i farba pójdzie w ruch:D a kolor posypki... mnie się podoba, pozatym ajak ją pomaluję to zniknie brązowy kolor ziemi pod trawą, co mam jeszcze na dioramkę "wrzucić"? nie chcę żeby była nieciekawa... może jakieś skrzynie, słup, flaga, płotek:)

 

Pozdrawiam,

Lucas HS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:)

chciałem zamieścić moja technikę "uzupełniania" ubytków w dioramie, w tym przypadku poprawiam połączenie płaskie-pagórek:

 

 

Krok pierwszy: musimy mieć płaskie i pagórek

 

Krok drugi: Nalewamy wikolu rozcieńczonego w wodzie(2:1):

6fcdc91d88e10cddm.jpg

 

Krok trzeci: układamy pasek papieru toaletowego:

30fce8a028803338m.jpg

 

Krok czwarty: Uklepujemy papier pędzelkiem, narazie nie koniecznie do idealnie pożądanego kształtu:

65af059883fe8942m.jpg

 

Następnie nalewamy kolejną (małą porcje kleju), chwilkę czekamy i na dioramce zrobi sie niezła papka, wtedy układamy ja jak chcemy:

c3b63ef168ec11f9m.jpg

 

Po uklepaniu wygląda o tak:

3b0c8699290045bam.jpg

 

Jak wyschnie, a nie wyszło nam to co chcieliśmy, można operację powtórzyć, teraz robiłem to chyba trzeci raz i wkońcu jest

 

Pozdro,

mam nadzieje, że komuś pomogłem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muy milagrosa, styropian to ciekawe tworzywo, nieprawdaż?

Wykonanie mi sie podoba, ale mam pytanie, jak dożą cześć tej scenki masz zamiar pokryć trawą ? Bo szkoda zakrywać takiej faktury. Mysle ze większość terenu można delikatnie pokryć jakąś posypką.

 

A co do dodatków, to już zależy czym dysponujesz. Najbardziej uniwersalne są beczki z paliwem (jakąś pompę należało by dorzucić). Do tego jakieś skrzynie z boku można postawić, no zależy co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze?... nie wiem czy nie zawaliłem sprawy bo całość już ziemią obsypałem... nie dysponuję właściwie niczym, chociaz można coś zrobić niczego..., nie wiem czy mówiłem, na dioramce będzie Spitfire... tak, tak prawdaż, baaardzo ciekawe tworzywo:D

afb27a942b35374dm.jpg0765f9353c10d38cm.jpg1816d13a62ce93f6m.jpgb3786223761b4261m.jpg

Co proponujecie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje si tą ziemie pomalować lakierem bezbarwyn na nitrze i pomalować bo jak nie będzie ci ziemia się sypać na szafke jak skończysz diorame......idąc za tym po miesiącu cały pokój w ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to bym teraz starł prawie cala ziemie (zostaje jedynie ta która sie mocno przykleiła), bo widać ze gródki trochę za duże. Następnie to co zostanie, można posmarować cienko po raz drugi wikolem, i posypać jeszcze raz.

Tyle ze nie ograniczaj sie do jednego gatunku ziemi, oprócz tego możesz dodać np piasek we dwóch lub trzech kolorach. Tyle ze lepiej będzie jeżeli, posypki będą sypane przez drobne sitko- mniejsze ziarna wyglądają bardziej naturalnie.

 

Ale to już zadanie na następne dni, niema sie po co spieszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest nie ma co...dzięki za rad yi zainteresowanie:) tak zrobie jak mówicie, zetre gróbsze grudy posypie jeszcze innymi pierdołami, planowałem szczerze mówiąc cały terwn w trawie, bo chyba tylko na takich(naturalnie utwardzonych) stały samoloty, taki miałem zamysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiałem posypkę bo "oryginalna" miała okropnie wielkie "cząstki", teraz jest naprawdę GIT! zastanawiam sie jeszcze nad tym gdzie trawa, gdzie piach...w miejscach będzie sama ziemia i dodam krzaczki które leżą gdzieć u dziadka:) jak u niego będę to zabiore kilka:) robię z nim "makietę kolejową" FOTY:

c567f9be2d38ad24m.jpg412a55ea7ab16692m.jpg7814a3d7a4044240m.jpg

7683b7c7e7632d15m.jpg9b24d326bdfa2772m.jpg

 

Aha na dioramce trawka na sucho:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.