Skocz do zawartości

MDL Puck + Lublin R-XIII Ter 1/48


kawalek74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W związku z zakończeniem sklejania Lublina R-XIII Ter, po raz pierwszy postanowiłem zrobić dioramę.

Ostatecznie zdecydowałem się że wykonam pochylnię do wodowania łodzi latających.

 

Poniżej mała galeria przedstawiająca historię prac jakie zostały wykonane.

 

Zdjęcie które jest wzorcem dla mojej dioramy:

pochylnia%252520dla%252520Lublin_RXIIIa.jpg

 

Wstępna faza dioramy z ukształtowaniem terenu oraz bocznym wałem wygląda następująco;

1.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejnym etapem było wykonanie kilku rybek które będą pływać sobie w wodzie.

 

4.JPG

 

Po wykonaniu podłoża kamienno piaskowego i osadzeniu roślinności przyszedł czas na zalanie pierwszej warstwy wody

 

7.JPG

9.JPG

10.JPG

13.JPG

 

Druga warstwa jaka została wylana na grubość 1,5 cm zawierała rybki które osadziłem w żywicy.

 

14.JPG

15.JPG

21.JPG

23.JPG

 

Po całodniowym schnięciu żywicy z której działania i efektu jestem bardzo zadowoleny przystąpiłem do formowania małych fal i poruszeń.

 

Poniżej dokumentacja zdjęciowa pokazująca nałożony żel Vallejo oraz efekt jego wysychania.

 

17.JPG

27.JPG

28.JPG

29.JPG

31.JPG

34.JPG

38.JPG

41.JPG

42.JPG

43.JPG

 

Po wyschnięciu żelu z którego działanie przerosło moje oczekiwania na najwyższe fale nałożyłem preparat Vallejo vallejo snow foam. I tutaj zostałem niemile zaskoczony ponieważ nigdzie nie przetestowałem tego wcześniej a jak się okazało ten preparat nie jest w żadnym stopniu transparentny.

 

Pozostawiłem to w takim stanie jak na zdjęciu ponizej, na mniejsze krawędzie wody pozostanie nanieść wymieszany żel z vallejo snow foam a efekt powinien być o wiele lepszy.

 

46.JPG

 

Obecnie czekam na przesyłkę z roślinami typu wyschnięta trawa której kępy chcę posadzić w niewielkiej ilości na piasku.

 

Dla wyjaśnienia ta plama na płytach jest przygotowana pod Samolot z którego woda po wyciągnięciu masowo ściekała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wyglad dioramy nie ma nic wspolnego z przedwojenna baza MDL-u. Robilem Puck jako fotoscenerie do Microsoft Flight Simulator X. Screeny mozna zobaczyc w tym temacie.

Ksztalt i pozostalosci lotniska do dzis sa doskonale widoczne na zdjeciach satelitarnych:

 

f48c1917641a1805.jpg

 

Zdjecie w obrebie hangaru szkolnego. Doskonale widac ksztalt pirsu. Po prawej stronie domek pilotow:

 

5066375497359fd9.jpg

 

Hangar szkolny i cale nabrzeze. Jak widac pirs to solidna, dobrze zadbana betonowa konstrukcja. Plyty zjazdowe schodzily daleko pod wode.

 

cbf2514f7c5dadb4.jpg

 

To samo zdjecie, ktore Ty przedastawiles, lecz o wiele lepszej jakosci:

 

889a9d843c89bd05.jpg

 

Jak widac z kata ustawienia wozka. upad zjazdu to conajmniej 15°. Wiekszy niz Twoj w dioramie. Warto poswieciec wiecej pietyzmu historycznego, bo w koncu to pierwsze lotnisko II RP po odzyskaniu panstwowosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Fajnie że udostępniłeś te fotografie.

Muszę przyznać że dużo szukałem ale nigdzie nie widziałem tej fotografii która szczegółowo pokazuje jak wyglądał pirs.

Nie ukrywam że to co tworzyłem wykonywałem głównie na podstawie ostatniej fotografii i kilku podobnych w których portowa budowla przestawiona była mało szczegółowo, nie wpadłem na pomysł że zarys był tak bliski temu jaki jest obecnie.

Delikatnie mówiąc jestem trochę załamany ale na tym etapie nie wykonam już poprawek i pozostaje tylko zakończyć dioramę z przeświadczeniem, że to nie do końca tak jak powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Na zakończenie tematu :-( Lublin r-XIII Ter

 

http://stolarzowice.info/photos1/261joachim-makowski/photo?albumid=528&photoid=9270

http://stolarzowice.info/photos1/261joachim-makowski/photo?albumid=528&photoid=9273

 

Ja po obejrzeniu zdjęć prawidłowej budowli pochylni w Pucku nie miałem nawet ochoty robić fotek.

Na chwilę obecną czekam na fotki, które udostępnił Warka Bear, jeżeli ktoś zdążył je skopiować to będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.