Jump to content

T-71M1 1:35 Tamiya


Jarzomb
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Jest to mój 2 model czołgu, który złożyłem. Prosto z pudła bez dodatków. Malowałem farbami Vallejo oraz używałem pigmentów od tej samej firmy. Zapraszam do galerii oraz komentarzy. Każda rada jak i ocena się przyda w moim dalszym rozwoju

DSC_0599_zps3813c0c8.jpg

DSC_0600_zps975cfd4c.jpg

DSC_0601_zps56b81c75.jpg.html

DSC_0602_zps49e16218.jpg.html

DSC_0603_zpseadb6a14.jpg

DSC_0604_zps005f2238.jpg

DSC_0605_zps0eee6ea4.jpg

DSC_0606_zpsd17b23a2.jpg

DSC_0607_zpsee853ab4.jpg

DSC_0608_zps42c4c35f.jpg

DSC_0609_zpsc1556ede.jpg

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

Hej!

Poprawnie zapisana nazwa tego wozu to T-72 M1 lub T-72M1 (różne zapisy można spotkać). Sam model, poza uszczelnieniem przy lufie, podoba mi się-tyle, że zupełnie ładnie się tego chyba nie da zrobić. Znajomy pono próbował z... Prezerwatywami.

Link to comment
Share on other sites

Hej!

Poprawnie zapisana nazwa tego wozu to T-72 M1 lub T-72M1 (różne zapisy można spotkać). Sam model, poza uszczelnieniem przy lufie, podoba mi się-tyle, że zupełnie ładnie się tego chyba nie da zrobić. Znajomy pono próbował z... Prezerwatywami.

Możesz wyjaśnić o co chodzi z tymi prezerwatywami, bo nie kumam. Jeśli chodzi o model, to z tego co zauważyłem masz nie obrobione wyrzutniki granatów dymnych. Te ślady łączenia form należy zeszlifować. Nie podobają mi się też beczki, a ściślej ich kolor. Lepiej wyglądały by pomalowane całkiem na zielono. Reszta modelu jest okej wg mnie. Aha na przyszłość staraj się dokupić toczone lufy z RB Model, bądź innych producentów. Model a szczególnie ta toczona lufa wygląda znacznie lepiej niż zestawowa, łączona z dwóch części. Tak samo możesz postępować z linami holowniczymi z Eureki XXL czy też np. kupić sobie siatki na grille. Wydatek w sumie nie wielki, a model wygląda znacznie lepiej.
Link to comment
Share on other sites

Możesz wyjaśnić o co chodzi z tymi prezerwatywami, bo nie kumam.

Mój znajomy podobno próbował zastąpić plastikowe miniatury brezentowych osłon-uszczelnień przy jarzmie fragmentem zielonej prezerwatywy. Efektów niestety (?) nie widziałem.

Link to comment
Share on other sites

ale miał pomysł można by było użyć jakiejś dwuskładnikowej masy lub chusteczki i wikolu nawet próbować z foliom aluminiową. jesli chodzi o sam model to jak na drugi to całkiem fajnie wyszedł

Link to comment
Share on other sites

Po obejrzeniu fotek mam parę uwag: jak na drugi model to całkiem nieźle ale nie ustrzegłeś się paru baboli pierwszy to reflektor podczerwieni przy dziale.W realu jest on sprzężony z armatą i zawsze "patrzy" w tą samą stronę co działo u Ciebie celuje w niebo, zapasowe puszki amunicyjne z boku wieży są w kolorze nadwozia oraz zardzewiałe, naprawdę są aluminiowe i w innym kolorze, puszka przy wkm-e ma pomalowaną na czerwono gwiazdkę w wojsku nikt takich rzeczy nie robi.Reflektor podczerwieni przy włazie dowódcy szyba powinna być albo czarna lekko błyszcząca ,ew w kolorze nadwozia.Kaptur na jarzmie armaty jest brązowy czyżby był ze skóry? powinien być w kolorze brezentu ew. w irackich T72 był w kolorze piaskowym.Błotnik z prawej strony trochę Ci się odkleił.Wyrzutnie granatów dymnych z prawej strony wieży ostatnie trzy od strony działa nie są w jednej linii z pozostałymi.Czołg jest strasznie zardzewiały w rzeczywistości nigdy by tak nie zardzewiał chyba żeby był spalonym wrakiem ( brudny może być).Jedna rada dla Ciebie zanim zaczniesz sklejać następny pojazd pooglądaj zdjęcia np. na Prime Portalu wtedy ustrzeżesz się większości w/w błędów.Pozdrawiam M1A1(HA)

Link to comment
Share on other sites

naprawdę są aluminiowe i w innym kolorze

Nieprawda

Reflektor podczerwieni przy włazie dowódcy szyba powinna być albo czarna lekko błyszcząca ,ew w kolorze nadwozia.

Tu też błędne podanie 2 wyjść, w wypadku tego modelu musi być w kolorze nadwozia gdyż reflektor posiada osłonę założoną.

 

Co do modelu autora, w swoim życiu krótkim naoglądałem się T-72M1, trochę szkoda że rzuciłeś się na taki dobry model na początek bo nie wyszedł najlepiej, przynajmniej nie ma zbyt dobrze odwzorowanych pewnych części. Nie mniej nie załamuj się, sklejaj dalej! I co najważniejsze, współczesne! Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Z tą osłoną to faktycznie prawda ale co do puszek to bym się kłócił z czasów służby wojskowej pamiętam że np. puszki na 250szt do PKMSN były aluminiowe lub z jakiegoś stopu lekkiego i były malowane ciemniejszym zielonym takim lekkobłyszczącym nie matowym jak sprzęt.Pozdrawiam M1A1(HA)

Link to comment
Share on other sites

co do puszek to bym się kłócił z czasów służby wojskowej pamiętam że np. puszki na 250szt do PKMSN były aluminiowe lub z jakiegoś stopu lekkiego i były malowane ciemniejszym zielonym takim lekkobłyszczącym nie matowym jak sprzęt.Pozdrawiam M1A1(HA)

 

IMAG1133.jpg

P9170403.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.