Skocz do zawartości

Mirage-hobby - pomoc w wyborze


Meewash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam nadzieję, że dobrze ulokowałem temat. Dotyczy on bowiem porady bardziej doświadczonych modelarzy odnośnie modeli polskich niszczycieli spod znaku mirage-hobby.

 

Jak powszechnie wiadomo, każdy z niszczycieli wydanych przez tą firmę występuje w 2-3 wersjach. Jak również powszechnie wiadomo, z jakością tych modeli jest różnie. Chciałbym dokonać więc najlepszych możliwie wyborów pod względem jakości oferowanych zestawów (odwzorowanie, szczegóły, wierność historyczna, spasowanie elementów, itp.). Którą z wersji wiec polecacie? Szczególnie interesują mnie Błyskawica (3 wersje) i Burza (chyba tylko jedna?). A może zamiast Burzy Wicher (2 wersje)?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak nie problem to : zakup Groma przedwojennego ,Błyskotke wojenną [ po modernizacji],Wichra przed i Burze wojenną ....i masz fajny zestaw poglądowy .....

Mam taki zestaw w przygotowaniu.

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burzę widziałem jedną więc problemu by nie było. Błyskawicę z okresu wojny, tzn. którą? Bo są dwie wersje. Ta z monetą kolekcjonerską jest w jakiś sposób inna, lepsza od wcześniejszych czy to po prostu przepak?

 

Co do blaszek to nie jest aż tak dla mnie ważne gdyż myślałem raczej o drobnej waloryzacji: relingi, drabinki i lufy. Z blaszkami nigdy nie miałem nic wspólnego i wolałbym nie zaczynać z grubej rury. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błyskawicę z okresu wojny, tzn. którą? Bo są dwie wersje. Ta z monetą kolekcjonerską jest w jakiś sposób inna, lepsza od wcześniejszych czy to po prostu przepak?

 

;)

 

Ten sam plastik.

Możesz jeszcze zrobić Błyskawicę z zestawu Grom wz. 1940 bo różniły się praktycznie tylko nr taktycznym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Podobno najlepszym z modeli naszych niszczycieli przedwojennych jest Wicher wz. 35, ale zasadniczo, jak się z nim pobawisz to i Burzę wz. 44 zmontujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Pomału! Po pierwsze: Z jakością nie jest różnie... Jest zawsze źle. Formy z mydła "biały jeleń". Jak masz doświadczenie to próbuj. Jak na początek to nie polecam. Po drugie: o blaszki to najpierw popytaj w sklepach. Ja do wichra nie znalazłem i musiałem na zamówienie robić. Sam temat blaszek jest istotny. Modele same w sobie są delikatnie mówiąc średnie więc bez blachy wyglądają mało interesująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.