Jump to content

Iron Duke

Members
 • Content Count

  285
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Iron Duke

 1. A sam pokład byś sprzedał? ?
 2. Kup anteny do pojazdów w skali 1:35. To są stożki długości 7-10 cm i właśnie z nich robię maszty. Docinasz odpowiedni fragment a reje robisz z drutu 0,3-0,5 mm. Przykład poniżej: https://www.mojehobby.pl/products/Zestaw-3szt.-2m-niemieckich-anten.html ?
 3. Blachy projektu Mirage-Hobby dedykowane do Gromów. Czasami trafiają się na All... ?
 4. I poniżej w wersji z 1937 roku: https://modelwork.pl/topic/35665-orp-grom-1400-mirage-hobby/ Ten na powyższym zdjęciu to wygląd okrętu w chwili zatonięcia. Oba modele budowałem z użyciem dedykowanych blach które są teraz praktycznie niedostępne. ?
 5. Jeszcze jest HP Models https://madhamsters.blogspot.com/2018/11/inbox-hp-models-orp-byskawica-skala-1700.html#more ?
 6. Dodałbym jeszcze brak w 1941 roku zamkniętych stanowisk celowniczych na wyrzutniach torpedowych i na bocznych podestach komina były wtedy jeszcze reflektory. A na podeście z przodu wieży dowodzenia też jeszcze był reflektor... ?
 7. Czy Spitfire Hobby Bossa ma wgłębne linie podziału blach? ?
 8. Jak jechał przez Kanał to dachy wież były niebieskie.... . Tak podaje >German Naval Camouflage Volume II 1942 – 1945<. ?
 9. Najlepsze uniwersalne to chyba tylko WEM... A na sponsonach na kominie to wtedy były jeszcze reflektory. ?
 10. Maluję samą farbą i to działa. Co Wy wszyscy macie z tymi MR.-ami? I jadę akrylami Tamki. ?
 11. Powierzchnie poziome kiosku, armaty i schowka na łódź były zielone. Widać to na zdjęciach z Rosyth. I flagi nie tam gdzie trzeba... ?
 12. Jakaś negocjacja wchodzi w grę? ?
 13. Ja wykorzystałem pozostałości relingu z White Ensign Models. Podeszły idealnie. Lufy G i B miały takie same do maja 1940 roku. B po przezbrojeniu latem 1941 roku miała inne armaty. A tak wygląda reling na Gromie. ?
 14. Klejem istotnie można to zalać ale ja używam do przyklejania bulajów matowego lakieru Humbroll zmieszanego z White Spiritem w proporcjach 1:1. Nie trzeba się spieszyć a po wyschnięciu nawet nie ma śladu po tym "kleju". Oklejenie kadłuba mojego Groma zajęło mi ok. 2 godzin..... Sztuka dla sztuki powiadasz.....no ale robią robotę. ? ps. nie obruszyłem się...
 15. To na pewno zrobię tylko żebym nie przewiercił za bardzo ? Nie nawiercaj tylko zaszpachluj i naklej fototrawione o śr. 1 mm https://sklep.gpm.pl/akcesoria/fototrawione/bulaje/bulaje-d-1-mm-500-sztuk A jak już nakleisz i pomalujesz na gotowo to wnętrze każdego bulaja zamaluj na czarno tuszem za pomocą rapidografu 0,25. ?
 16. Te relingi się nie nadają. B i G miały reling złożony z dwóch lin poziomych. I spiłowałbym wszystko co wystaje z pokładu z wyjątkiem urządzeń kotwicznych. Ułatwi to malowanie a to co utniesz to później dorobisz jako osobne elementy. ?
 17. Projekt Jaskółki w skali 1:350 miałem okazję widzieć kilka lat temu. Był gotowy. Ale do produkcji jakoś nie doszło. Kasa? ?
 18. No ok. Namówiłeś mnie. Daj na pw dane do przelewu. ?
 19. To są matryce Tamiyi czy coś innego/ lepsze czy gorsze? ?
 20. W tomiku serii "Okręty Polskiej Marynarki Wojennej" traktującym o ORP Grom są zdjęcia modeli Groma wykonanych z wykorzystaniem el. fototrawionych... ?
 21. Wydali, wydali. tyle, że dawno temu i już nieosiągalne. ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.