Jump to content

Flakpanzer I [First to fight , Zvezda, scratch] 1/72

Dżejrosz
 Share

Recommended Posts

Witam!

Po pięciomiesięcznym boju w końcu można ujrzeć efekt końcowy. Mi ten efekt bardzo się podoba i mam cichą nadzieję ,że i Wam się spodoba.

Dla tych,którzy nie śledzili mojego wątku, króciutkie streszczenie:

Cały projekt jest oparty na dwóch modelach - pzkpfw. I A od Ftf i flak 38 od Zvezdy , do tego dochodzą tony scratch'u znalezione w pudełkach po modelach i profile evergreen.

Całość zacząłem od rozbebeszenia "panzer jedynki" , zaklejeniu ubytków w błotnikach i dodania platform :

DSC_0362_zpscae440dd.jpg

potem doszło wnętrze :

DSC_0379_zps5d311020.jpg

potem działko :

DSC_0382_zpsf6ccab9f.jpg

i na koniec sławny Pan Lennon:

DSC_0534_zpsf57f96f8.jpg

i to cały warsztat w pigułce , cała kronika warsztatowa znajduje sięTU.

A teraz galeria:

DSC_0864_zps1d9d307e.jpg

DSC_0863_zpsddbcb43d.jpg

DSC_0862_zps965e7095.jpg

DSC_0861_zpsf33a2ef1.jpg

DSC_0860_zps1c0a6d0a.jpg

DSC_0859_zps43e0e1df.jpg

DSC_0858_zpsa15b3561.jpg

Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuje za pomoc i cenne uwagi .

Mam nadzieję ,że się spodoba.

Pozdrawiam!

"Mr.Lennon" powala ,serio , a co do samego pojazdu.... hmm, plus za wkład , ale myślę że powinieneś dać większy "nacisk" na samo malowanie ;)

To niewidomi do samolotów z flaków naparzali?

Sporo pracy włożone w model, na plus resztę już koledzy powiedzieli, nad malowaniem można by przysiąść bardziej.

Widziałem kiedyś pewną komedie wojenną , nie pamiętam nazwy, gdzie Niemcy przy flaku mieli zezowatego celowniczego .

To był dobry film.

Co do modelu to troszkę byłem leniwy. Działko "odstaje" kolorem od całej reszty , w każdym razie zrobiłem suchy pędzel po całości oprócz działka i biedronke na przednim pancerzu.

Pozdrawiam

Trochę męczyłeś się z tym modelem, ale też trudne wyzwanie Sobie postawiłeś (chyba za trudne jak na początek modelarskiej zabawy), ale się nie poddałeś i coś na kształt Flakpanzera I udało Ci się osiągnąć.

Najważniejsze że sam jesteś zadowolony i miałeś frajdę przy budowie.

Pisałeś że masz w planach kolejne przeróbki - scratch-e w "72" i dobrze - ambitny jesteś, ale może poćwicz trochę na takich gotowcach - prosto z pudła - poeksperymentujesz z różnymi efektami, nabierzesz wprawy.

Zapał masz i to najważniejsze

Bierz się za następny.

Powodzenia !

Trochę męczyłeś się z tym modelem, ale też trudne wyzwanie Sobie postawiłeś (chyba za trudne jak na początek modelarskiej zabawy), ale się nie poddałeś i coś na kształt Flakpanzera I udało Ci się osiągnąć.

Najważniejsze że sam jesteś zadowolony i miałeś frajdę przy budowie.

Pisałeś że masz w planach kolejne przeróbki - scratch-e w "72" i dobrze - ambitny jesteś, ale może poćwicz trochę na takich gotowcach - prosto z pudła - poeksperymentujesz z różnymi efektami, nabierzesz wprawy.

Zapał masz i to najważniejsze

Bierz się za następny.

Powodzenia !

Dziękuje, taka opinia jest bardzo motywująca.

Tak mam w planach jeszcze Bisona , sdkfz 132 ,ale na razie skupię się na tym co mi zostało , bo wiele modeli rozgrzebanych ,a żaden nie widzi końca.

Pozdrawiam