Skocz do zawartości

makieta po pzkpfw ii c


petrow17

Rekomendowane odpowiedzi

W galerii wymienionego modelu znajdziecie geneze tego wątku - http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=68&t=43949&p=653754#p653754

 

Nażeczona mówi, że teraz ta nieszczesna droga wygląda jak rozsmarowana czekolada...

Czekam na Wasze opinie i konstruktywne rady.

Z roślinności narazie zrezygnowałem...

 

P1020121.jpg

P1020123.jpg

P1020126.jpg

P1020129.jpg

P1020134.jpg

P1020133.jpg

P1020135.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalistą od dioram nie jestem ale pozwolę sobie wtrącić się ponownie

- przejrzyj może ten poradnik odnośnie trawy na dioramach w "72" :

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=90&t=35435

ta posypka którą zastosowałeś ... nie bardzo wiem co ma imitować, zdecydowanie lepsze będą produkty "Polaka" (może napisz konkretniej jaki efekt chcesz osiągnąć)

- może to też się przyda w kwestii drogi:

http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=40&t=36408

nie wiem jakimi produktami wykonywałeś nawierzchnię ale może poeksperymentuj z mieszankami gipsu, sody oczyszczonej, pigmentów, wody, drobnego piasku (np. dla szynszyli lub przesianego kleju do glazury) kleju typu wikol, jeśli chcesz by ziemia wyglądała na bardziej wilgotną dodaj do mieszanki trochę Sidoluxu lub błyszczącego lakieru bezbarwnego - skład i proporcje musisz sobie wypracować

- z pigmentów polecam firmę Kremer:

http://www.szal-art.pl/pigmenty-ziemne-kremer-75-gr_289_833/

dużo tańsze od tych "specjalistycznych" dla modelarzy

- popróbuj zróżnicować kolorystykę i fakturę - dodaj jakieś koleiny jakie mogły zostawić inne pojazdy, drobne kamienie, liście, gałęzie itp.

- pomyśl co mógłbyś dać obok drogi - jakiś płotek, krzak, zwalony pień drzewa , coś co urozmaici teren

- poprzeglądaj wątki warsztatowe w "dziale dioram" powinieneś znaleźć tam sporo inspiracji i gotowych wskazówek

 

Powodzenia i pochwal się wynikami eksperymentów

P.S

I może spróbuj zrobić zdjęcia na jednolitym białym tle - to niebieskie przekłamuje chyba rzeczywistą kolorystykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzgorze suche, miejscami kamieniste, droga grzazka choc nie zupelnie mokra no i ta rownina to jak wyjdzie.. Uparlem sie zrobic taka makiete, ale nie umiem dokladnie sprecyzowac jak ma wygladac, jak bede zadowolony to uznam ze taka ma byc ;-) dioramy to chyba nie moja bajka jeszcze, ale tak czy inaczej, ta zamierzam jakos zrobic.

 

Posypki ktorych uzylem to ''akcesoria modelarskie nr....'' 5, 30 i 30/1 z farbpola (tylko takie mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ślub za pasem, znaczy ze jutro, przygotowań ostatnimi czasy dość dużo w związku z czym makieta nie poszła wiele do przodu.

 

Oczyścić ja i pokryłem papierem toaletowym maczanym w rozwodnionym kleju biurowym. Dodatkowo na zdjęciach nowa "gałązka".

Co Wy na to?

Mogę to teraz posmarować klejem i posypać? Czym, piaskiem gipsem czy zaprawa klejową? A może od razu malować?

 

P1020187.JPG

P1020188.JPG

P1020189.JPG

P1020191.JPG

P1020193.JPG

P1020194.JPG

 

Galazke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumem że się żenisz? Jak to to gratki i powodzeni ana dalszej drodze życia. NIe zapomnij wrzucić foty pary młodej (no chyba ze cenzura zabroni).

Gałąź nie bardzo skalę trzyma. Kombinuj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Facebooku pewnie się taka fotka znajdzie, wiec i dla Was udostępnie :-)

A gałązke myślałem ściąć mniej więcej w miejscy jej złamania, wydawało mi się ze korona będzie odpowiednia dla rozłożystego drzewka. Będę się rozglądać wokół, może uda mi się coś podkraść przyrodzie ;-)

 

A co z podłożem? Posypać czy pomalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posypka to mieszanka piasku, kleju do płytek i piasku dla szynszyli. Więcej w moim warsztacie.

 

Wybór mieszanki bardzo dobry ale pod "72" warto to jeszcze przesiać przez drobne sitko lub pończochę, a tylko miejscami dodać grubsze ziarna, kamyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze ! - nie doczytałem

Wszystkiego dobrego na nowej drodze życia !!!

Lub zacytuję kolegę z forum:

"wszystkiego dobrego na świetlistej drodze szczęścia absolutnego "

P.S.

U mnie ta nowa "droga życia" zaczęła się dwa miesiące temu

 

A w sprawie podstawki:

Co do gałązki to w tej skali lepszy będzie jakiś wysuszony korzeń małej roślinki - wykop coś podczas spaceru na łonie natury - kawałek korzenia jakiegoś większego badyla lub krzaczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

Dla zobrazowania- końcówki korzenia wyglądają tak http://i1196.photobucket.com/albums/aa407/GreifAB/Tutorial%20zieleniny/15_zps4ac0ade2.jpg

Reszta fotek do zrobienia zieleniny ale w 35 więc w 72 niestety trochę za duże ale poszukaj coś z oferty firmy POLAK lub np http://exito.sklep.pl/pl/p/NOCH-08330-Grass-Flower-Meadow-Posypka-20-g/14349

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ową papierową makietę smarnąłem magickiem i, przez pończochę żony, posypałem drogę klejem do kafelek.

Kiepsko - papier wsysa klej, namaka i rozrywa się po czym odpada razem z "posypką"...

Jako, że w ręce wpadł mi pierwszy okręt ORP Wicher '39 1/400, a na półce czeka hellcal 1/48 - dioramka poszła trochę w odstawkę..

Jak mnie natchnie to zrobię ją ze styropianu(którego akurat dookoła jest nadmiar) i gipsu, tym samym będę kontynuował wątek.

Myślę, że do tej pory zaopatrzę się tez w jakąś trawkę ;P

 

P.s.

Obiecane zdjęcie

DSC_1863.jpg

Nie bardzo widać, ale na życzenie robione było w towarzystwie:

- Commancha 66, Mil-a 24, Apacha, Ka-50, Fokkera Dr. I, Pzkpfw II C i F6F-5 w 1/72,

- spitfire'a lf ix c w 1/48,

- Charlles'a W. Morgana w 1/100 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.