Skocz do zawartości

Merkava MK.IIID [LIC] / Hobby Boss - 1:35


hypnos82

Rekomendowane odpowiedzi

No to pora na kolejny projekt Miało być lotnictwo, jednak nie wytrzymałem i musza być gąsienice Tym razem uderzam w siły IDF-u, czyli Merkave. Będzie to wersja przystosowana do walk miejskich. Z dodatków nie zamierzam nic dawac, bo model jest dość ładnie wyposażony i zdetalowany. Jedynie nad czym caly czas się glowie, to farby Ale tutaj już zaczerpnąłem wiedzy kolegów i teraz kwestia co lepiej wybrać Licze na wszelka pomoc przy budowie.

 

 

DSC04678_zpsee18bde0.jpg

 

http://www.mojehobby.pl/products/IDF-Merkava-Mk.IIID-LIC.html

 

I powolne prace nad zawiaszeniem

 

DSC04682_zps7ca0cb46.jpg

 

DSC04683_zpsbeed4d27.jpg

 

DSC04684_zpsdb731f28.jpg

 

DSC04690_zps5d31fb76.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Póki co Meng jest bezkonkurencyjny. Zobacz sobie ile kosztują konwersje żywiczne np. Legenda. Hobby Boss jest tańszy, ale merytorycznie mięknie. Jeżeli jednak nie chodzi w głównej mierze o poprawność modelu, to nie ma co gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Menga w Polsce się nie kupuje, ceny z kosmosu, sprowadzenie modelu z Azji, łącznie z przesyłką zamknie się w kwocie ok. 190 zł. A jakość i zgodność z oryginałem nieporównywalnie lepsza niż ten twór z Hobby Bossa. Jeśli chodzi o 3D, to Meng nie jest idealny (ale który model prosto z pudła jest?), ale jest bezdyskusyjnie najlepszy na rynku.

Kurcze, tyle modeli IDF się pojawiło na forum, chyba czas powrócić do czynnego modelarstwa

Ps. popracuj trochę nad osłonami zwolnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ten model kupiłem za 145 zł, wiec cena była dość atrakcyjna. A tak jak pisałem, jest to luźny projekt bez spinki Zależy mi tylko, żeby go ładnie złożyć i pomalować.

 

Koła zmontowane ( oczywiście jeszcze będą polerowane )

 

DSC04698_zpse519dc8c.jpg

 

DSC04697_zps274109f5.jpg

 

 

I pora na mozolną prace z gęsiami. Nie rozumiem tylko po co producent dal te malutkie piny Przegladajac fotki nie zauważyłem, by gąsienice były zaslepione na bokach. Dlatego poki co, nic nie daje na boki.

 

DSC04692_zps02dba28c.jpg

 

DSC04693_zps2c9a91e7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na mała aktualizacje. Dwie pary gąsek zostały już złożone i następnie wziałem się za kadłub. Po dodaniu kilku detali przyszła pora złączenie kadłuba z wanną i tutaj ze spasowaniem były małe trudności, ale jakos sobie z tym poradziłem

 

DSC04753_zpsec373177.jpg

 

DSC04751_zps01483225.jpg

 

DSC04750_zpsbef10b58.jpg

 

DSC04748_zps66dfaa55.jpg

 

DSC04746_zps70e63521.jpg

 

DSC04743_zps3b7c3041.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce styku góry kadłuba z wanną z przodu zaszpachluj, w oryginale jest gładko.

Małą osłonę wlotu powietrza przykleiłeś tyłem do przodu

 

2097095834_b5043d8a94_b_zps3f61ed6b.jpg

 

e67d06c10781d77447cb8eca76ff96a5_zps6f40c3a5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze faktycznie, dzięki za podpowiedz. Musze tylko sobie zakupić płynną szpachle, to zrobie korektę. A tym czasem wziąłem się za dalsze prace nad kadłubem.

 

Osłona wydechu. U góry może się wydawać, że jest szpara, ale to tylko czarna farba ;) Wolałem prysnąć czarnym, żeby mi potem nie przeswitywaly blaszki. Oczywiście mały wentylator zostanie poprawiony.

 

DSC04762_zps2d12bbed.jpg

 

DSC04754_zpsbb6fbdca.jpg

 

No i tyl pojazdu. Te "kosze" sa na razie na sucho założone, i na stale zamontuje po pomalowaniu tych miejsc, aby se nie utrudnić sprawy. Plandeki tez na sucho nałozone

 

DSC04763_zpsc6db37ee.jpg

 

DSC04766_zps083089ca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Menga w Polsce się nie kupuje, ceny z kosmosu, sprowadzenie modelu z Azji, łącznie z przesyłką zamknie się w kwocie ok. 190 zł. A jakość i zgodność z oryginałem nieporównywalnie lepsza niż ten twór z Hobby Bossa. Jeśli chodzi o 3D, to Meng nie jest idealny (ale który model prosto z pudła jest?), ale jest bezdyskusyjnie najlepszy na rynku.

Kurcze, tyle modeli IDF się pojawiło na forum, chyba czas powrócić do czynnego modelarstwa

Ps. popracuj trochę nad osłonami zwolnic.

 

Zgoda 100%. Wyrwałem w Chinach T-90 Menga za 160 z przesyłką. Hobby Szef to kiszka. Bodajże Siman Arba ma przesunięte wzgledem siebie mocowania rolek. Katastrofa.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to 3D od Bossa ma do wywalenia cały tył kadłuba, kompletnie skopane proporcje bocznych-tylnych zasobników i błotników pod nimi oraz koszy ( same kosze też nie przypominają oryginałów), tylny właz to też kiszka. Na mnie już zerka z pudełka 3D od Menga, ale na razie muszę się powstrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym tyle wiedziałem od samego początku. Może w przyszłości pokusze się o trojeczke menga, tylko przeraża mnie fakt zrobienia tej struktury antypoślizgowej. Nie jestem pewny, ale chyba widziałem już gotowy taki specyfik/farbe bodajże od AK, albo MIG.

 

PS. Wentylator poprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalszy ciąg prac

 

- kosze gotowe ( myśle, że wyszły calkiem udanie )

- zrobione błotniki i osadzone na sucho

- zaszpachlowany dziub kadłuba

- wieża złozona w jedną bryłe

- zmontowane działo, które wymagało troche szlifowania i odrobine szpachli.

 

DSC04777_zpsf914ef8d.jpg

 

DSC04779_zps97aa5d21.jpg

 

DSC04780_zps4dd3c2ee.jpg

 

DSC04786_zpsfb5f1e34.jpg

 

DSC04791_zps96094cc1.jpg

 

DSC04792_zps9dcd9d5e.jpg

 

DSC04793_zpsd548c4c1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja

 

Koncze powoli meka z łańcuszkami. Zosdtala jeszcze jedna strona kosza.

Zmontowalem gniazdo przedniego karabinu. Karabin zostanie zmontowany na stale po pomalowaniu jego osprzętu.

 

DSC04878_zps40b77e28.jpg

 

DSC04877_zpsc0c13b0f.jpg

 

DSC04875_zps07e02c89.jpg

 

DSC04873_zps61448bff.jpg

 

DSC04868_zpse033ab39.jpg

 

DSC04895_zps5af2ced3.jpg

 

DSC04883_zpsc64bda0a.jpg

 

a to mój najonowszy zakup Będzie to pierwszy model malowany aero

 

DSC04885_zps18c92f32.jpg

 

Postanowilem ze model pomaluje lifecolorami. Już zakupiłem trzy kolorki - baza ua035, a do rozjaśniania ua019 i biała. Jaki byscie proponowali rozcieńczalnik, no i w jakich proporcjach dobrac te kolorki ? Moja koncepcja to polozyc czystą baze ua035, a następnie rozjasnic piaskową i białą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.