Skocz do zawartości

Subaru Impreza WRC 2001 - Martin/Park


kamit

Rekomendowane odpowiedzi

to kompresja zdjęcia... faktycznie na zdjęciu to tak wygląda jakby coś się przykleiło!! W realu jest wszystko OK...

 

2ad160ac7b2b4acem.jpg

 

mała przerwa w budowie by popodziwiać najlepszych w akcji:

 

3512b030598a04afmed.jpg

 

... a tak swoją drogą chciałbym by Tamiya wdrożyła taki model do produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazła się chwilka i dorzuciłem pare elementów do wnętrza: wcześniejsze "czerwone" elementy, oraz miejsca na nogi załogi... c.d.n.

 

abcac53743e3f634m.jpg f4bf7e9c7e05954bm.jpg 31dfee7e9d878215m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre oko wszystko wychwyci!! Moje oko i ręka już nie takie jak kiedyś... i cierpliwości też "troszku" brakuje, ale chyba wcale tak źle nie jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chwilka przerwy, prace trwają dalej... sukcesywnie uzupełniam wnętrze, po pomalowaniu klatki i foteli zmontowałem te elementy do podwozia. Pozostała do zmontowania górna część klatki oraz deska rozdzielcza...

 

ec942167f6d10418m.jpg 9f94730552abb271m.jpg 6482a1d0b1d96c0em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wnętrze mi się podoba

Ale mam pytanko:

Czy pasy to kalka Bo na to to wygląda. To samo maiałem w swojej Astrze V8 Coupe ale udało mi się dorobic własne pasy i wygląda to o wiele lepiej. Spróbuj może też dorobic pasy do Imprezy. Efekt będzie o niebo lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pasy to kalka ale postanowiłem dorobić jakby kontynuację pasów ... W oryginale pasy były tylko na wierzchniej stronie foteli i niewiadomo dokąd dalej prowadziły - dorobiłem dalszą część z pozostałości akcesorii poprzednich modeli dobierając jedynie odpowiednio kolor pod kolor pasów kalki, klamry są domalowane - nie posiadam na ten czas elementów fototrawionych - może następny model będzie bogatszy w takie elementy... Na tę chwilę chciałbym skończyć ten model od A do Z gdyż jak tylko się wstrzymam z pracami to przerwa znowu może potrwać nawet rok Kolejny etap skończony: Kaski załogi i górna część klatki bezpieczeństwa.. teraz czas na deskę rozdzielczą...

 

9f1990c3ecfbdfcbm.jpg 823da063613fb194m.jpg 9df61e4911b26530m.jpg 528ce8bb8f17202cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pasy to kalka

Na fotelach mogłeś zeszlifować wytłoczenia pasów, wyglądają jak by były w ramach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka, na fotelach nie było przetłoczeń - może się tak wydawać ale taka poświata to przezroczysta część kalki która daje takie złudzenie, próbowałem ją zniwelować ale mimo wszystko pozostała i pod światłem się ujawnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się podoba ta kontynuacja pasów no i kaski

Trzymam kciuki za dalszą budowę

 

No ja już w Shelby GT 350 H musiałem pasy dorobic bo te fotele takie jakies puste były

 

A w Astrze po prostu jakoś ta kalka mi się nie widziała.

Najważniejsze by model się podobał tej osobie która go składa

Takie jest moje zdanie. Lecz opinie innych są równierz pomocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj dokończyłem deskę rozdzielczą i połączyłem ją z klatką montując wewnątrz... dokleiłem jeszcze lusterko wewnętrzne i powoli czas przejść do końcowej "rundy" - czyli wykończenia karoserii...

 

4e080320629fbb51m.jpg 1ec9e0b3feacc9e6m.jpg 97584343a675020bm.jpg a4e662a8f482812dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni etap budowy trwa - wykańczanie karoserii... przed zmontowaniem nadwozia do podwozia wkleiłem światła przednie i tylne (co do tylnych mam mieszane uczucia ze względu na te naklejki imitujące odbłyśniki - nie dokońca chciały przylegać w zagięciu lamp!!), wkleiłem szybkę (także nieobyło się bez kłopotów w szczególności z malowaniem obramówek - nie dokońca papierowa maskownica chciała chronić przed przeniknięciem farby - chyba, ze to moja nieudolność ale trochę już tych szybek się namalowałem i nie było problemów...), zmontowałem chłodnicę oraz wloty na masce... Teraz zostały prace na zewnątrz karoserii

 

530441fc08a5ed9am.jpg fe5ef5f0448e2d72m.jpg 907d6033e1363f9em.jpg 407b8534e794b7bbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i finisz!! Zaparłem się i dokończyłem dzieła Lecz już dziś wiem, że popełniłem mnóstwo błędów... Przy następnym modelu będę starał się wyeliminować jak najwięcej niedociągnięć a w szczególności pilnować kolejności składania - w szczególności lakierowania i nakładania kalkomanii... Oto kolejne ostatnie etapy budowy modelu:

 

Subarynka jeszcze bez oklejenia:

bdaf227b6723af4em.jpg ac0f5ae065e9a696m.jpg

 

Pierwsze kalki:

01e2b4558e5af101m.jpg 26e0c5f1d21ce976m.jpg

 

Boczne finałowe oklejenie:

6db13d26d235b2d9m.jpg 2c5768c2da00ca51m.jpg fefd875fb7210732m.jpg 0b58120464f6fac3m.jpg

 

I ostatnie detale...

1ee1462766867946m.jpg 9dad314cc702d0cam.jpg 82552ee5c82584fam.jpg

 

Efekt końcowy:

53619b7aee2781f2m.jpg 60431ab3d0b65c23m.jpg 1c13e63bf4780eecm.jpg

279774e0d0ab1d80m.jpg

 

Zdjęcia do galerii wykonam jak tylko dopadnę aparat z funkcją Makro... Lustrzanką niestety nie da rady ukazać walorów modelu... Pozdrowionka

 

279774e0d0ab1d80med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to się nazywa ładnie sklejony model

Bardzo mi się podoba i kto wie...może trafi na moją listę przyszłych zakupów

Chciałbym się do czegoś przyczepic, ale nie mam do czego [JOKE]

 

Naprawdę świetnie się prezentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny! Dawałeś na niego bezbarwny?

Ja miałem mały problem z kalkami na tylnych nadkolach (te dwa łuki nad gwiazdką) ale jakoś sobie poradziłem i teraz się zastanawiam czy psikać bezbarwnym bo niechciałbym żebi mi pożarło kalki i model.

 

PS: Ja mam wersję z rajdu Francji 2001.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też miałem z tą częścią kalki problem - lekko pękła, ale także jak Ty poradziłem sobie z nią... Lakierem bezbarwnym jeszcze nie "tryskałem" - a to z własnej głupoty!! chciałem zobaczyć jak autko wygląda gotowe ale bez oklejenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.