Skocz do zawartości

Yamaha YZR 500


sushi79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pewnie co nie którzy się zdziwią że ze Scanii na motor się przerzuciłem ale...czekają na dostawę nowej Scanii oraz elementów potrzebnych do przebudowy, postanowiłem ze złoże (w końcu) prezent od żony...motory to oprócz ciężarówek druga miłość...choć to jest mój dopiero pierwszy motor ,to może(a na pewno )nie ostatni.

jednak ten model postanowiłem zrobić jak to się mówi prosto z pudła...zero dodatków ,zero elementów foto...po prostu tak na luźno..

model to taki

20090221-134230-S1051181.jpg

 

 

a oto co zrobiłem

pomalowałem oraz złożyłem silnik i ramę..

 

20140728_125350.jpg

20140728_125403.jpg

20140728_125415.jpg

20140728_125541.jpg

20140728_150342.jpg

20140728_150356.jpg

20140728_150455.jpg

 

a także pomalowałem wszystkie elementy które maja być na czerwono, na razie tylko farba i delikatna polerka, jeszcze przyjdzie lakier o kalki

 

20140728_140117.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie ale byłoby perfekcyjnie gdybyś zdjęcia robił troszkę jaśniejsze .

Model jest bardzo ciemnym elementem w stosunku do tła więc wystarczy wydłużyć czas naświetlania lub odpowiednio doświetlić pierwszy plan.

Ja zazwyczaj używam czasów w granicach 2-6 sek. i w czasie naświetlania oświetlam dodatkowo model lampką stołową z każdej strony . Ważne żeby robić to szybko (nie w całym czasie naświetlania aparatu - bo prześwietlisz) oraz z każdej strony (żeby nie powstały cienie)... Przy tej metodzie bardzo ważne jest aby dobrze ustawić balans bieli. Ja robię to przy włączonej lampce doświetlającej na zwykłej białej kartce.

Później w czasie robienia zdjęć wstępne parametry (ostrość i naświetlenie) ustawiam bez lampki, pstrykam zdjęcie i w czasie naświetlania szybko "doświetlam" lampką.

Można też poprawić w jakimś programie graficznym... ale to już inna jazda .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.