Skocz do zawartości

Ferrari F40 1/24 Tamiya


koju99

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, postanowiłem założyć warsztat mojego kolejnego wozu. Będzie to Ferrari F40 firmy Tamiya.

Będzie to już mój piąty model samochodu. Poraz pierwszy spróbuje swoich sił w polerce.

Zastanawiałem się już nad kolorem, czarny się bardzo ładnie prezentuje

gallery_black_ferrari_f40_003_zps95937fc1.jpg

A oto sam model:

IMG_2364_zps17901ad9.jpg

Na poczontek silnik:

IMG_2358_zpse251b0aa.jpg

IMG_2360_zps80211529.jpg

IMG_2361_zps0352d849.jpg

Tutaj przymimiarka na sucho z podwoziem, wszystko w miare dobrze do siebie pasuje:

IMG_2365_zpsc1504b7d.jpg

IMG_2366_zps20b224a5.jpg

I koła:

IMG_2367_zpsceee7933.jpg

Sorki za fotki robiane telefonem późnym wieczorem, jutro będe już miał aparat. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze chcesz zrobić czarna f40.

Polecam poszukać epizod (2 odcinkowy) Auto Reaktywacji (Gas Monkey Garage). Odbudowywał i oni tam powypadkowa f40. Jest to wielka skarbnica dla modelarza bo można podpatrzeć cały ogrom części i rozwiązań jakie zastosowalo Ferrari.

Dodatkowo oni tez zrobili czarna f40. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze chcesz zrobić czarna f40.

Polecam poszukać epizod (2 odcinkowy) Auto Reaktywacji (Gas Monkey Garage). Odbudowywał i oni tam powypadkowa f40. Jest to wielka skarbnica dla modelarza bo można podpatrzeć cały ogrom części i rozwiązań jakie zastosowalo Ferrari.

Dodatkowo oni tez zrobili czarna f40. :-)

Ok, dzięki wiecie może gdzie moge to znaleźć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem sobie wczoraj, więc mogę podesłać linki do chomika. Znalazłem tylko w języku angielskim, ale myślę, że nie będzie problemu

 

 

http://chomikuj.pl/Ania85/Auto+Reaktywacja/Fast+N+Loud+Season+3+Complete+HDTV+x264/Fast+N+Loud+S03E01+Ferrari+Fix+Part+1,3194889735.mp4

http://chomikuj.pl/Ania85/Auto+Reaktywacja/Fast+N+Loud+Season+3+Complete+HDTV+x264/Fast+N+Loud+S03E02+Ferrari+Fix+Part+2,3194888958.mp4

 

 

P.S Chyba też się zaopatrzę w ten model jak skończę mojego mustanga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,wrzucam fotki tego co zrobiłem :

Prawie skończyłem silnik, jeszcze tylko kilka detali:

IMG_0001_zps14541c38.jpg

IMG_0003_zpsf2cfb8a4.jpg

IMG_0002_zpsa7306780.jpg

I położyłem podkład, jeszcze zostało szlifowanie i będzie można lakierować :

IMG_0004_zps98124929.jpg

IMG_0005_zps1a70f68d.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz się uczyć polerki, odradzam F40! Jest to tak trudny do polerowania samochodu, że możesz się jedynie zniechęcić, bo efekt może nie być zadowalający, lepiej kupić jakiegoś amerykańca z lat 80' gdzie masz hektary powierzchni bez przetłoczeń i żadnych wlotów, na takim jest to o wiele łatwiejsze i wymaga to mniej wysiłku, a w F40 masz wile wlocików ostrych krawędzi i spojler, to wszystko utrudnia, a szczególnie jeśli dopiero się uczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trenować można na wszystkim... tylko nie wiem czy to ma jakiś sens... Teraz położysz na swój model pewnie inny lakier niż na tego starego Mustanga i będzie się on inaczej zachowywał... Może na początek pomaluj i wypoleruj coś prostszego w budowie i taniego w zakupie... Ale to oczywiście tylko sugestia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koju99 to od Ciebie zależy jaki będzie kolor widzę ze ulegasz sugestii innych, mi osobiście się podoba czarny to co zrobił w programie auto reaktywacja było kosmiczne. Nie zawsze Ferrari to czerwień. Oczywiście że czerwień i Ferrari idą w parze, ale to był twój pierwszy pomysł na kolor wiec nie zmieniaj go bo jak już będzie po wszystkim to będziesz mógł żałować że zmieniłeś kolor. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cóż ile ludzi tyle opinii... Ja też na początku odnawiania mojego hobby rzuciłem się na Lexusa LFA w czarnym kolorze. No i oczywiście kiszka. Teraz żałuję (szkoda modelu, może za jakiś czas do niego wrócę) i ćwiczę na tanim produkcie... Ale to moja opinia, więc zrobisz jak chcesz...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak się prezentuje F40 w czerni to sprawa gustu - a o tym się nie dyskutuje. Natomiast czarny kolor karoserii pod względem technicznym jest najbardziej wymagający - nie wybacza błędów. Będzie na nim widać każdą ryskę, jamkę skurczowa, pyłek i wszystko co nie zostało poprawione. Dodatkowo bardzo trudno jest polerować czarny , ponieważ z racji swoich właściwości pokazuje każdą nierówność lakieru...

Na Twoim miejscu zostawił bym F40 na lepsze czasy, natomiast kupiłbym inny model, o bardziej zaoblonej bryle - zdecydowanie ułatwi ona polerowanie

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę swoje kilka groszy do tematu koloru, a co tam . Żółte F40 moim zdaniem wygląda najlepiej, niszczy inne . Piszesz, ze masz inny model, więc spróbuj na nim. Ściągnij lakier, zapodkładuj, pomaluj tym samym lakierem. Poćwiczysz wszystkie etapy ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.