Skocz do zawartości

Wajtok - Dzieła wybrane


wajtok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Na Forum jestem już jakiś czas - coś około 3-4 lat. Do tej pory nie brałem czynnego udziału w dyskusjach... ograniczałem się tylko do przeglądania i czytania Forum.

Aby wszystko i dla Wszystkich było jasne chciałbym tutaj napisać kilka slow na temat 'mojego modelarstwa'. Obecnie mam 42 lata ale modelarstwem zajmuje się od dzieciństwa, tyle tylko, ze w pierwszym okresie mojej modelarskiej przygody zajmowałem się modelami kartonowymi.... trochę ich było... niestety żaden z nich nie zachował do dnia dzisiejszego czego bardzo żałuje.

Pewnego dnia otrzymałem kolejkę elektryczna od moich rodziców i w jednej chwili stało się to moja pasja, która trwa do dzisiaj. Od kilku lat buduje makietę modułowa w skali H0 oraz rożne modele w tej skali. Ale nie będę o tym więcej pisał bo to nie to Forum.

W roku 2009 postanowiłem spróbować moich sil w sklejaniu modeli plastikowych ( pamiętam, ze jakiś tam model Łosia skleiłem kiedyś w dzieciństwie - za namowa mojego kolegi.... ale na tym się skończyło - kolejki wygrały .

Wszystkie modele jakie do tej pory skleiłem robię tylko i wyłącznie dla własnej przyjemności, zabawy i wypoczynku. Wiem, ze wielu forumowiczów może to co teraz napisze zmartwić lub wręcz oburzyć, ale nie przywiązuje bardzo szczególnej uwagi do 'historycznej' czy 'autentycznej' strony modelu. Oczywiście nie naklejam rosyjskich oznaczeń na amerykańskich pojazdach, ale tez nie robię afery jak numer boczny jaki ja użyłem nie występował w rzeczywistości. Lub na kadłubie brakuje skrzynki która akurat występowała w danym modelu a producent modelu jej nie uwzględnił. Nie mam tez preferencji co do skali - sklejam pancerkę w 1/72 i 1/35, ale tez bardzo lubię śmigłowce i niektóre samoloty w 1/72. jak na razie nie skleiłem jeszcze żadnego okrętu, czy żaglowca, ale kto wie co przyniesie przyszłość.

No ale dość już tych opowieści - Zapraszam do oglądania.

 

Polish Dutch Lancers - Italeri 6039 - 1/72 - 12 figurek - farby Humbrol - Luty 2008

polish-dutch-lancers.jpg?gl=GB

 

Russian Infantry - Italeri 6073 - 1/72 - okolo 100 figurek - farby Vallejo - Marzec 2008

russian-infantry.jpg?gl=GB

 

StuG 40 Ausf.G - Revell 3132 - 1/72 - farby Humbrol - malowany pędzlem - Marzec 2008

StugG.jpg

 

Cromwell Mk.IV - Revell 03123 - 1/72 - farby Tamiya - malowany pędzlem - Kwiecień 2008

Cromwell.jpg

 

Tiger II - Revel 03138 - 1/72 - farby Humbrol / Revell - malowany aerografem - Kwiecień 2008

TigerII.jpg?gl=GB

 

M3A1 Scout Car - Revell 03078 - 1/35 - farby Vallejo - malowany aerografem - Luty 2009 - pierwszy model w skali 1/35

M3A1-scoutcar.jpg

 

Sd.Kfz. 10/5 & Flak 38 - Revell 03061 - 1/35 - farby Vallejo - malowany aerografem - Wrzesień 2009

SdKfz10.jpg

 

Crusader Mk. III - Revel 03075 - 1/35 - farby Vallejo - malowany aerografem - Grudzień 2009 - pierwszy wash - kiepsko wyszło

CrusaderMkIII.jpg

 

Deutsche Afrika Korps - Dragon 6063 - 1/35 - farby Vallejo - Najpierw zrobiłem figurki a dopiero po paru miesiącach dorobiłem dioramę

DeutscheAfrikaKorps.jpg?gl=GB

 

SU-100 - Revell 03084 - 1/35 - farby Vallejo - malowany aerografem - Wrzesień 2010 - po raz pierwszy 'wycieniowałem' kolory

SU100.jpg

 

T-34/85 - Revell 03130 - 1/72 - farby Vallejo - malowany aerografem - Listopad 2010

T34-85.jpg?gl=GB

 

KW-1 Ausf.1940 LKZ - Revell 03085 - 1/35 - farby Vallejo - malowany aerografem - Grudzień 2010

KW-1.jpg

 

Kubelwagen Type 82 - Tamiya 213 - 1/35 - farby Vallejo - malowany aerografem - Grudzień 2010

Kubelwagen-type82.jpg?gl=GB

 

German Infantry Mortar Team - Tamiya 193 - 1/35 - farby Vallejo - malowany pędzlem - Grudzień 2010

German-Mortar-Team.jpg

 

Panther Ausf.D / Ausf. A - Revell 03107 - 1/72 - farby Vallejo - malowany aerografem - Maj 2011 - bardzo, bardzo kiepsko mi to wyszło

Panther.jpg?gl=GB

 

Staghound AA - Italeri 6463 - 1/35 - farby Vallejo - malowany aerografem - Zima 2012 - pierwszy raz robiłem błoto - ale nic z tego nie wyszło

Staghound-AA.jpg

 

Gaz MM - Zvezda 3574 - 1/35 - farby Vallejo - malowany aerografem - Maj 2013

GazMM-1.jpg?gl=GB

GazMM-2.jpg

 

Opel Blitz - Academy 13404 - 1/72 - farby Vallejo - malowany aerografem - Sierpień 2013 - dwie wersje kabin wczesna i późna

OpelBlitz-1.jpg?gl=GB

OpelBlitz-2.jpg?gl=GB

 

P-39N Aircobra - Hobby Boss 80234 - 1/72 - farby Vallejo - malowany aerografem - Wrzesień 2013 - nie umiem malować tych cholernych szybek

P39N.jpg

 

KA-27 - Zvezda 7214 - 1/72 - farby Vallejo - malowany aerografem - Październik 2013

KA27.jpg

 

AH64D Long Bow Apache - Hobby Boss 87219 - 1/72 - farby Vallejo - malowany aerografem - Luty 2014 - to jest przykład jak nie należny sklejać modeli

AH64.jpg?gl=GB

 

PZL P-23 Karaś - Heller 80247 - 1/72 - farby Vallejo - malowany aerografem - Luty 2014 - lakier strasznie mi 'śnieżył' i kiepsko to wyglada.

PZL-P23-Karas.jpg

 

L 4500 A - Zvezda 3596 - 1/35 - farby Vallejo - malowany aerografem - Maj 2014

L4500-A.jpg?gl=GB

 

Fokker D VII - Revell 4177 - 1/72 - farby Vallejo - malowany aerografem - Maj 2014 - źle dobrane kolory, poległem robiąc kamuflaż lozenge

FokkerDVII.jpg

 

PZL P-37 Łoś - Plastyk S-001 - 1/72 - farby Vallejo - malowany aerografem - Czerwiec 2014

PZL-P37-Los.jpg

 

Soviet Aerosan RF-8 - Trumpeter 2322 - 1/35 - farby Vallejo - malowany aerografem - Lipiec 2014 - pierwszy raz robiłem 'zacieki' farbami olejnymi i bardzo jestem zadowolony z efektów... i bardzo podoba mi się śmigło...

aerosan-1.jpg?gl=GB

aerosan-2.jpg?gl=GB

 

I to by było na tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstrzał zainteresowań spory, wiele modeli wygląda zupełnie fajnie. Z mojej działki, czyli lotnictwa, zwróciłbym uwagę na kwestie układu pól naszych szachownic.

Z chęcią będę obserwował warsztat, jeśli zdecydujesz się na budowę modelu "on-line"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie szachownice - szczerze mówiąc nie mam bladego pojęcia jak powinny być rozmieszczone, wzorowałem się na kilku fotkach z netu. Warsztat... Myślałem o tym, ale wydaje mi się, ze umiejętności jeszcze nie te... Chociaż nie ukrywam, ze bardzo bym chciał spróbować.

 

 

Pozdrawiam

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • 9 months later...
  • 2 years later...
  • 7 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.