Skocz do zawartości

Scania R620 8x2 + HIAB + Heavy Duty Trailer


sushi79

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 150
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • Super Moderator

No a że kalka jest tak samo gruba jak tamiya to niby ma czego dowodzić? Jak jest kiepsko położona i bo ją widać to co za różnica czy tamka czy inna ?

Dokładnie odwieczny dylemat na którym poległeś- model z włożonym sporym nakładem pracy własnej ale z minusami, kontra model z pudła zrobiony bardzo dobrze i na ogół tak jest że pudło wygrywa, bo wygrywa ogólny odbiór modelu. Wybieraj zawody gdzie modele są oceniane na punkty wtedy może wygrasz, a na zawodach na których jest podoba się- nie podoba zawsze musisz liczyć się z porażką nawet z modelem z pudła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie w du.... ie mam to, model robie dla siebie a nie żeby komuś się podobał. Popatrz sobie na galerię modeli z Perth to od 2007roku te same osoby wygrywają. Poznałem tak jednego rodaka, on trzy razy z rzędu był dyskwalifikowany bo nie mogli określić jaka to skala. Ogólnie nie wiem jak angole ale szkoci kochają militaria, czołgi samoloty no i figurki. Jak są samochody to sorry ale masakra, do poziomu naszych rodaków im dalej. Kompletnie nie znają się na samochodach dlatego ich tak malo

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem na miejscu, widzialem i choc rozumiem,ze mozesz byc rozgoryczony, to pamietaj, ze tam gdzie wchodzi czynnik ludzki (tu sedziowie) zawsze kazdy patrzy inaczej. Jeden lubi Mercedesa, drugi Audi.

 

wiec sami widzicie ze nawet ta stopniu modelarskim jest wyczuwana dyskryminacji i niechęć do Polaków...

 

Z tym to sie zupelnie nie zgodze, dobrze wiesz, ze w klasie samochodow mnie udalo sie zgarnac zloto i trofeum, a jak sam wiesz mam bardzo polskie nazwisko, wiec ta dyskryminacja....

 

Poznałem tak jednego rodaka, on trzy razy z rzędu był dyskwalifikowany bo nie mogli określić jaka to skala

 

Adam robi scratchowane kartonowki, wiec z okresleniem skali moze byc czasem trudno, a zdyskwalifikowali go w Londynie, tutaj w Perth co roku kosi puchary. Zeby nie bylo, nie czepiam sie ciebie, po prostu tlumacze, bo ja tego nie widze jako dyskryminacje.

 

Modelarstwo polega na tym aby włożyć coś od siebie a nie wyjąć z pudełka, pomalować okleic i luz...

 

Ale na przyklad w zeszlym roku gdy wygrala moja fiesta wrc, ktora byla pzp (z wyjatkiem nowych kalek). Nie zawsze model z wielkimi zmianami bedzie sie prezentowal lepiej niz pzp. Niestety jak juz wspominalem na poczatku sedziowie maja jakas wizje i ocenianja po swojemu.

Takze konczac ten przydlugi wywod- zabieraj sie, rob nastepne i zgarniasz cos za rok. Ja, mimo, ze wygralem dwa razy z rzedu, nie mam zamiaru siadac na laurach, robie dalej i mam nadzieje,ze bedzie jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misioptys nie chce poruszać dalszego tematu co i jak bo sam wiesz ze poziom sędziowania jest makabryczny. To że wygrałeś to wielkie gratulacje ale sam widzisz jak oni się znają na cywilach a w ogóle na samochodach. Ogłaszając wyniki staliśmy obok siebie i za co wygrałeś?? nie chce poruszać tych rzeczy bo nie chce robić sobie wrogów ,i tak my Polacy mieszkający tu w Szkocji żyjemy jak nie rodacy a wrogowie...co do modeli kartonowych to kiedyś się sklejałem takie modele i uwierz mi albo nie każdy model ma skale. wiec jeśli kto chce kogoś zdyskwalifikować to to zrobi a powodów może być mnóstwo . U mnie był problem ze skala naczepy ,długo myśleli jaka to skala może być...temat Perth zamykam i proszę nie ruszać już go .dziękuje ...walczę dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sushi, mi sie Twoj model od samego poczatku podobal, wlozyles sporo pracy w niego, nie da sie tego niezauwazyc. Co do konkursow, to zalezy kto ocenia, jezeli ocenia publika, to nie licz na sprawiedliwa ocene, jezeli ocenia ktos, kto ma pojecie o modelarstwie, to sa wieksze szanse, ze zostaniesz zauwazony, ale i tu roznie bywa. Ja na przyklad nie zawracam sobie dupy konkursami, tylko jezeli jade, to wystawiam modele poza konkursem, poniewaz poziom ogolny wystaw modelarskich w Irlndii konczy sie na wyjeciu modelu WSI albo jakiegos badziewia z Tekno z pudelka na stol i "that's it" - smiech na sali . Moze dwie wystawy w ciagu roku sa tu warte uwagi, reszta to nic innego jak parada zabawek metalowych. Nie boj sie, kto ma docenic, to doceni twoja prace.

 

P.S. Greif - Twoje komentarze na temat modelu kolegi przypominaja mi zawartosc podlogi przyczepy do transportu bydla po rozladunku......bez komentarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem koparkę nieco spaprałeś ,tam gdzie powinny być lampy widzę tylko czarny lakier,te gumowe gąsienice również nie są za fajne no i co cię opentało że zrobiłeś z volva jcb ?

 

Myślę że naprawisz te błędy ,bo mało brakuje a mógłby być taki elegancki model koparki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Bez urazy, ale baboli na modelu jest mnóstwo... Krzywe halogeny na dachu itd itp lakier to slabo bardzo nawet koparka... No work in progres, ale sporo brakuje jej do oryginału... Mysle ze więcej staranności i będzie dobrze ale narazie kicha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greif, jestes na forum hobbystycznym, nie na inzynierii okretowej, wiec skoncz prosze swoje zlosliwe komentarze, nic nie wnosza do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

ad tomeka6, jeśli dla ciebie uwaga na kiepsko pomalowany model jest złośliwym komentarzem to chyba Ty pomyliłeś fora... bo forum dla klakierów to trzeba poszukać gdzie indziej...

Tak już jest na forum, zdjęcia niestety dodają 70% wyglądu i to co na wykadrowanym zdjęciu jest mmm "mega" niestey w realu często spada z głośnym hukiem z piedestału... jak nie wiesz o czym mowa to nie komentuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze pochwal sie swoimi pracami?? Duzo "fachowcow" od modelarstwa bywalo na tym forum, ale jak przyszlo pochwalic sie swoimi pracami to kapcie opadaly, glownie ze smiechu. Zwykle tacy "fachowcy" konczyli spadajac wlasnie z hukiem z tego forum . Wpusc na luz, bo kazdy robi tu modele dla siebie, nie pod gusta innych, jezeli Ci sie nie podoba cudza praca, to zamiast piszac takie paszkwile, walnij sie motkiem w glowe, tak ze dwa razy. Jak to nie pomoze, to proponuje sie udac do specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym się podoba dany model drugim nie.

Panowie nie ma sensu się kłócić.

 

PS.

mnie się podoba, zresztą oglądałem relację prawie od samego początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Panowie - spokojnie, na bok emocje - przecież to ma być relaksacyjne hobby. Jeśli autor, nie jest zadowolony z oceny sędziego a ktoś inny odwrotnie - to jest to ich zdanie i od tego mamy forum - nie było wycieczek personalnych - na razie rozmawiamy o modelu i proszę się na siebie nie napinać.

 

pozdrawiam

Admin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

nie siedzę w "cywilkach" no ale jak ktoś maluje to widać na zdjęciach,

th_lakier3_zps361d68gi.jpg th_lakier_zps9vfby4ix.jpg th_lakier4_zpsh7fcsmyr.jpg th_lakier2_zpsdqm9ny07.jpg

klinąć w miniaturę powiększy się...

A moje wypociny widać w wiaderku jak ktoć ma ochotę można zobaczyć...

http://s1196.photobucket.com/user/GreifAB/library/?sort=3&page=1&postlogin=true

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siedzisz w cywilach a wypowiadasz się ekspert od nich, ani jedna kabina nie ma kropli lakieru, doczepiles się do jednego elementu i swiecisz swą wiedzą, pomalować model na mat i uwalic go washem to nie problem, jedne z kolegów na tym forum mądre słowa kiedyś to powiedział, że dlatego brudzi modele aby ukryć niedociągnięcia w malowaniu. Ty w swoich czołgach tez tak robisz, uwalic je brudem i finito..., zrób cywila to pogadamy...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, jestem ciekaw czy jak zaczynales przygode modelarstwem, byles taki dobry w malowaniu .

Lakiery samochodowe, ktorych jak sie domyslam uzyl Sushi, rozkladaja sie zupelnie inaczej niz farby modelarskie, ktorych Ty uzywasz. Sam w przeszlosci pomalowalem wiele modeli Humbrolami, Tamiya, etc. i zupelnie inaczej sie nimi maluje, niz lakierami samochodowymi Dupont, House of Kolor, czy Dupli - ta sa dwie zupelnie inne szkoly jazdy. Pomaluj sobie dla odmiany jakiegos "cywila" lakierem, wtedy zobaczysz roznice, zobaczysz ile bedziesz mial niedociagniec. Moze wtedy inni beda krytykowac Twoje wysilki....

Jak dla mnie to farby modelarskie szczegolnie typu matt, powszechnie uzywane w modelach wojskowych niemal idealnie pokrywaja wszelkiego rodzaju niedoskonalosci plastiku, podobnie z reszta jak podklad, wiec zadanie ulatwione, bo nie trzeba nic polerowac, a do tego jeszcze jak dojdzie wash, czy brudzenie jako przykrywka niedoskonalosci malowania, to juz w ogole model na medal! Ale lakiery samochodowe to juz co innego - na koncu ukazuja kazdy nawet najmniejszy babol, wiec bez szlifu sie nie obejdzie. Moze zamiast tego typu uwag, dalbys jakas rade koledze, bo generalnie po to jest to forum, a nie zeby jeden drugiego sciagal swoja krytyka w dol i publicznie wytykal niedociagniecia. Widze ze jestes doswiadczonym modelarzem, wiec prosze, czy masz jakies rady dla kolegi Sushi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sushi, bylem tam, widzialem na zywo i wiedzac jak jestes zawiedziony nie chcialem juz niz mowic, ale teraz niestety musze. Mam wrazenie, ze tu tkwi jeden ze skladnikow twojej porazki. Jesli show truck to niestety musi byc polakierowany i swiecic sie jak psu kulki.

Wiem, ze tak umiesz ,bo juz widzialem na zywo Twoje inne modele. Poczatkujacy nie jestes, wiec troche to razi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

To co sklejam widać, a co sklejam? To co lubię, po 20 latach oglądania modeli na różnych imprezach modelarskich można się nauczyć jak wyglądają dobrze zrobione modele. Skoro nie widzisz skórki pomarańczy na swoim modelu i uważasz że to jest "ok" dlaczego jesteś rozczarowany oceną sędziów?? Raczej nie jest to efekt celowy, niechlujnie sklejone elementy wycieki kleju itp to ma być model na podium? I chyba nie trzeba sklejać cywili żeby zobaczyć takie uchybienia w modelu... a co do błota no to skoro uważasz że spie... zepsułeś to zamaskuj uwal cały model błotem i będzie ok bo nie będzie widać tego co jest na chwilę obecną...

Ad Coppercat

i nie idzie tutaj o dowalanie, konstruktywna krytyka a skoro ktoś się boi takowej to niech skleja w domu, i nie jeździ na zawody bo tak już jest że się wygra lub nie, a plucie jadem że został źle oceniony na zawodach bo nie dostał nic a zrobił "TAKI" model...jest śmieszne

Ad tomeka6

Powiedziałem więcej pokory, nie święci garnki lepią i uważam że facet ma zadatki, jak się maluje wiem doskonale bo mam sporo znajomych którzy robią cywile i wiem jaki wkład pracy muszą wnieść aby model "wyszedł" sam uważam że chciałbym mieć tak pomalowany samochód jak niektórzy malują swoje modele bo korozja by mu nie groziła ;) co do lakierów po to jest polerka i kilka warstw bezbarwnego do zniwelowania skórki tak? a tutaj tego zabrakło...

Ad Sushi

pośpiech nie jest dobry doradcą, troszkę wolniej i dokładniej, więcej polerki i powinno być ok, kalkomanie da się delikatnie zeszlifowadź na krawędziach aby łatwiej było zniwelować tą krawędź ( papier 2500 lub więcej i na sucho)

Tyle w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misioptys i widzisz jaka ludzka pamięć jest krótka, całkiem nie dawno bo jak w niedziele rozmawialiśmy na temat dlaczego nie prowadzisz warsztatów. Powiedziałeś ze denerwuje Cie to jak przez cały czas prowadzenia warsztatu nikt nic nie mówi a na koniec wytyka błędy. Czy podczas mojego warsztatu Scanii show trucka coś powiedziałeś na temat lakieru??-NIE a teraz wraz ze swoim kumplem Greifem wytykacie wady, chyba tak się nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.