Skocz do zawartości

PZL. P-11c 1:72 Pantera


Michał_86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem nie relacjonować przebiegu budowy tego modelu ponieważ podejrzewam że każdy już go robił :P

 

No ale postanowiłem trochę z nim po cudować i wejść na wyższy poziom modelarstwa

 

Po pierwsze użyje do niego szpachli, głownie po to by załatać sporą dziurę na spodzie kadłuba.

Po drugie chciałbym się nauczyć na nim robienia widocznych linii podziału.

Po trzecie ślady eksploatacji, jakieś osmolenie od karabinów itp.

Po czwarte zabawa z drucikami i ulepszanie modelu

 

Więc zaczynamy:

picture2xo7.jpg

 

Mały drucik obcięty od drutu oplatającego zwinięty kabel sieciowy posłuży jako element silnika Bristol Mercury IV.

 

picture1up8.jpg

 

180px-Bristol_(NOHAB)_Mercury.jpg

 

 

Zaszpachlowany spód samolotu:

picture3vh5.jpg

 

Mam nadzieje że na fotkach coś widać a jak nie to przy świetle dziennym zrobię nowe.

 

 

Sugestie mile widziane

 

Aha i jeszcze jedno. Model prawie był już ukończony ale uznałem że farba khaki była za gęsta i pokryła model tak że nic z niego nie zostało więc model trafił do kreta na parę godzin a dziś postanowiłem z nim trochę po cudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko , tak dokładnie co to jest kret I jak model wrzucacie tam Przecież może się nalac do kabiny

 

Mam problemik z Hurrican'em , położyła mi się zabardzo farba a kabina jest ładnie zrobiona i nie chce kabiny zniszczyc.

Tata polecił mi żebym to przemył Nitrem (był lakiernikiem samochodowym) lub zetrzec mokrym papierem ściernym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki efekt byłby po metodach Twojego Taty ale wiem że kret nie zniszczy plastiku. A co do kabiny to nie było mi szkoda bo mogę to nadrobić łatwo.

 

A kret jest to taki proszek do rur, wsypujesz go do wody i wkładasz do niego model na pare/parenaście godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wiktak!

 

Ja farby olejne scieram kawalkiem papieru toaletowego namoczonego w zmywaczu do paznokci. Choc preferuje akryle, czasem musze uzyc farb olejnych - a potem co najmniej pedzel wyczyscic. Zmywacz nie roztopi plastiku tak jak nitro, a poza tym dostaniesz go w kazdym kiosku za niewielka kwote.

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łsobota, dopiero teraz zauwazylem, zesmy krzykneli to samo niemal w tym samym momencie.

 

Na szczescie jeszcze sie nie przejechalem na zmywaczu z acetonem. Ale nawet taki do pedzli sie nadaje.
Ale chyba tylko do taych z naturalnym wlosiem. Pedzle ze sztucznym wolsiem tez moze zezrec. Choc tutaj glowy sobie uciac nie dam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.