Skocz do zawartości

LANCIA δ S4 Grupa B


STI22B

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

… Ja sam jestem żywo zainteresowany.
Różnią się podłożem ... Jeden to papier, drugi płótno... Implikacji tłumaczyć chyba nie trzeba.
Dziękuję za odpowiedź.

Wolę sprawdzić. Rozumiem, że płócienne podłoże pozwala uzyskać większą gładkość. Czy dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę sprawdzić. Rozumiem, że płócienne podłoże pozwala uzyskać większą gładkość. Czy dobrze rozumiem?

 

Tego nie wiem, bo nigdy nie przyszło mi do głowy polerować czegoś na błysk ścierniwem na papierze.... Płótno umożliwia pracę z wodą, papier jest też dużo bardziej wytrzymały i można go używać dłużej... Ceny są faktycznie wysokie ale z pewnością efekty są warte wydania większych pieniędzy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie przyszło mi do głowy polerować czegoś na błysk ścierniwem na papierze

 

Mi się zdarza często.

 

SH106626.jpg

SH105421.jpg

 

To nie jest papier z zeszytu szkolnego, tylko papier wodny, który ładnie współpracuje z wodą. Także dalej przewagi płótna nie widzę/nie rozumiem. Proszę nie odebrać tego jako złośliwości, nie miałem tego droższego produktu w rękach i dlatego dopytuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… że płócienne podłoże pozwala uzyskać większą gładkość. …
Tego nie wiem, bo nigdy nie przyszło mi do głowy polerować czegoś na błysk ścierniwem na papierze
A lakiernikom samochodowym przychodzi nagminnie.

Płótno umożliwia pracę z wodą' date=' … Ceny są faktycznie wysokie ale z pewnością efekty są warte wydania większych pieniędzy[/quote']Pierwsze z brzegu „papiery wodne”:

  • Indasa Rhynowet, nr kat. 1-2500, gradacja 2500, arkusz 23cm×28cm — 1,50 zł.
  • 3M Imperial Wetordry, nr kat. 02045, gradacja 2500, arkusz 13cm×23cm — 2,15 zł.

Pozwolę sobie poczekać na odpowiedź autora wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

 

Ale jak chcecie się doktoryzować z papierów ściernych to ja nie mam nic przeciwko temu Ja mam zapas Micro i w najbliższej przyszłości papieru potrzebować nie będę Samą dyskusję zaś chętnie poczytam

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaopatrzyłem się w zestaw płócien do polerowania firmy GUNZE:

 

IMG_2131600x800_zpsf467194f.jpg

 

koszt całego kompletu to około 40 zł. Zestaw składa się z 4 arkuszy o gradacji: 2400, 4000, 6000 i 8000. Nomenklatura producenta odpowiada gradacji papieru wodnego o oznaczeniach odpowiednio: 1000, 2000, 4000 i 6000 co zostało dokładnie opisane na opakowaniu.

 

Jaka jest przewaga tego kompletu nad np takim zestawem za 16zł?

http://www.mojehobby.pl/products/Papier-scierny-1000.html

http://www.mojehobby.pl/products/Papier-scierny-2000.html

http://www.mojehobby.pl/products/Papier-scierny-3000.html

http://www.mojehobby.pl/products/Papier-scierny-5000.html

 

Papier ścierny jak sam nazwa wskazuje jest...papierem, a płótno to płótno czyli materiał bardziej wytrzymały niż papier. Po skończeniu szlifowania płótnem można je wymyć ciepłą wodą i użyć ponownie, zdecydowanie więcej razy niż papier, który szybciej ulega degradacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, narobiłeś się i efekt jest piorunujący, ale... to dalej jest rajdówka, odrapana, popękana, oklejona. Nie zmierzam w kierunku takim, że jesteś niezgodny z rzeczywistością, chodzi mi o to, że trochę niepotrzebnie się narobiłeś.

 

Ja buduję rajdówki z rampy startowej czyli z uroczystego rozpoczęcia rajdu, a tam każdy samochód prezentuje się odpowiedni do uroczystości Uważam, że sponsorzy płacą miliony za GODNĄ reklamę, czyli zalezy im na tym, bo ich barwy były czyste i lśniące przynajmniej podczas rozpoczęcia zmagań, co potwierdzają liczne zdjęcia i filmiki z Startów Rajdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Jaka jest przewaga tego kompletu nad np takim zestawem za 16zł? …
…, a płótno to płótno czyli materiał bardziej wytrzymały niż papier. Po skończeniu szlifowania płótnem można je wymyć ciepłą wodą i użyć ponownie, zdecydowanie więcej razy niż papier, który szybciej ulega degradacji.
Dziękuję!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć .mam do Ciebie jedno pytanko ...czy mógłbyś mi powiedzieć o co chodzi z kolorem kloszy?jakie one w końcu są?bo widać jak by były dwu kolorowe ,ale ten czerwony jakoś rozmazany jest po całości..

e2faf808-2a96-49c2-8f53-65526449173e_zps0dc69706.png

 

Lampy niestety stanowiły monolit z kastą:

 

IMG_1825800x600_zpsbe84f330.jpg

 

Klosze są dwu kolorowe (dół czyli światło pozycyjne i stopu wraz z światłem odblaskowym jest czerwony, a góra czyli kierunkowskaz pomarańczowa)

To "rozmazanie", o którym piszesz to światło odblaskowe, które zachodzi na kierunkowskaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

"Wisienka na Torcie"

czyli ostatnie brakujące kalki

Do ukończenia modelu w 100% brakuje jeszcze 2 rodzajów małych kalek, które udało mi się wypatrzeć dopiero niedawno, z powodu dość skąpej ilości zdjęci z epoki o znośniej rozdzielczości.

 

Jedne z nich znajdują się na krawędzi dachu:

 

K1_zps5b33532a.png

 

100_0005_4_zpsd548b6bb.jpg

 

Druga na przednich błotnikach:

 

D_zpsa11bb554.jpg

 

TabliczkaTeamFinlandia_zps804232fb.png

 

z pomocą w zaprojektowaniu i wykonaniu kalek przyszedł jak zwykle Kolega powerpablo, który bez słowa szemrania podjął się wykonania zadania, za co kolejny raz bardzo dziękuję.

Jak tylko kalki dotrą do mnie, zostaną natychmiast nałożone i cały model przedstawiony w galerii.

 

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.