Skocz do zawartości

BMW 100 RT Gendarmerie (1:8 Heller)


Marak

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł jest troszkę mylący, bo ja zrobił wersję cywilną, a nie "Gendarmerie". Gendarmerie robiłem kiedyś co będzie widać na ostatnich zdjeciach.

 

k_BMW-100_2014-09-14_01_zpsd293e3ec.jpg

 

k_BMW-100_2014-09-14_02_zps9e14677d.jpg

 

k_BMW-100_2014-09-14_03_zps8ba5ba00.jpg

 

k_BMW-100_2014-09-14_04_zps24deb601.jpg

 

k_BMW-100_2014-09-14_05_zps34a84675.jpg

 

k_BMW-100_2014-09-14_06_zpse712780a.jpg

 

k_BMW-100_2014-09-14_07_zps9cf31c34.jpg

 

k_BMW-100_2014-09-14_08_zps289552c2.jpg

 

k_BMW-100_2014-09-14_09_zps3004be3a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne wrażenie pozytywne...

Pierwsze zdjęcie w galerii bardzo mi się podoba oraz wydaje mi się. że model w świetle naturalnym dodatkowo zyskuje. Zdjęcia z warsztatu oraz galerii w świetle sztucznym jakoś nie pokazują dobrze lakieru - myślę, że to kwestia ziarna metalica...

"Boli" mnie troszkę malowanie niektórych elementów - na czarnym (rama) widać jakby zacieki... smugi po pędzlu...

 

Przymierzałem się ze swoim do rozpoczęcia warsztatu ale pochwalę się przy okazji, że nabyłem (z tego samego źródła) dwa dodatkowe modele - Kawasaki 1000 Hellera 1:8 oraz Yamahę YZR M1 Italeri 1:6 i chyba od tej ostatniej zacznę. Potem BMW ale ciagle się waham czy tak jak Twoje cywilne czy w oryginale Gendarmerie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z warsztatu oraz galerii w świetle sztucznym jakoś nie pokazują dobrze lakieru - myślę, że to kwestia ziarna metalica...
Mam problem ze zdjęciami, bo od nowego aparatu moje dzieci posiały ładowarkę, a w starym nie działa wyświetlacz i wszystkie zdjęcia robię na ślepo. Trzaskam więc zawsze kilkadziesiąt zdjęć i potem wybieram, gdzie widać cały model. Muszę oczywiście robić na "auto" bo "menu" nie widać. Trzeba kupić kolejny pstrykacz.

 

"Boli" mnie troszkę malowanie niektórych elementów - na czarnym (rama) widać jakby zacieki... smugi po pędzlu...
Tak masz 100% racji. Posłuchałem dobrej rady i cały model jako podkład zamiast surfacera malowałem srebrną gunze C8. Ramę potem malowałem czarną Gunze H2. Efekt taki, że nawet teraz po dwóch miesiącach jak mocno ścisnę ramę to zaraz widać srebrne linie papilarne. A model w końcówce już był dosyć ciężki, więc trzeba było mocno trzymać. Stąd te ciągłe podmalowania ramy pędzlem.

 

Przymierzałem się ze swoim do rozpoczęcia warsztatu ale pochwalę się przy okazji, że nabyłem (z tego samego źródła) dwa dodatkowe modele - Kawasaki 1000 Hellera 1:8 oraz Yamahę YZR M1 Italeri 1:6 i chyba od tej ostatniej zacznę. Potem BMW ale ciagle się waham czy tak jak Twoje cywilne czy w oryginale Gendarmerie...

Trochę Ci zazdroszczę bo tego Kawasaki kiedyś chciałem od Niego kupić, ale cena mnie wystraszyła. Natomiast te Italeri mi jakoś nie leżą. Za dużo śrubek i metalu. Ciekaw będę Twojej oceny jak go zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne motory. Pierwsze zdjęcie jak prawdziwe. W niebieskim nie odstają linki jak w czerwonym. Dlaczego to tak?

Już poprawiłem czerwonego.

Dzięki za czujne oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.