Skocz do zawartości

F-14A Tomcat 1:48 Italeri


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Nie bierz wszystkiego tak do Siebie Daz. Forum jest po to żeby każdy mógł o Twoich pracach wyrażać swoje opinie. Pokazując ich zdjęcia wyrażasz na to zgodę jak sądzę. Dlatego jednym się podoba innym nie. Mamy wolny kraj, wszak nikt z użytkowników pomyj na głowę Ci nie wylewa. Co do modelu to chyba wiedziałeś, że budując 14-stkę możesz liczyć na pomoc forumowiczów (jest tu "silna grupa pod wezwaniem" speców od tej maszyny) ale z drugiej strony na surową ocenę Swojej pracy. Jak byś budował szybkiego byłoby podobnie. Jeśli lubisz takie modelarstwo OK, twoja rzecz. Ja to szanuję. Każdy ma swój styl. Osobiście nie gustuję w aż tak utytłanych modelach. Wiem, że starałeś się uzyskać efekt jak na zdjęciu, ale następnym razem postaraj się ich znaleść więcej niż kilka. Dobra dokumnetacja to zawsze podstawa. No i trochę mniej pośpiechu. Jeśli masz parcie na ilość wybudowanych modeli, buduj 2-3 na raz. Jeden uważnie powolutku (2-3 miesiące myśle jak na Ciebie to wieczność cała), a pozostałe dwa żeby szybko postawić coś na półce. Na tych szybkich sobie potestujesz różne techniki i po sprawie.

Pozdraiwam

Damian Biwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, wylazłem ze szpitala to mogę coś skrobnąć. Pomijam kwestię brudzenia i dywizjonu (zakładam że wiesz że powinien to być VF-41 bo Ci koledzy już napisali, ale szarfa VF-84/103 pasuje do tego jak pięść do oka).

Zapewne model Ci się podoba i znakomitej większości tego forum również.

Ale:

-Nierówno położyłeś kalki, chociażby te z przydziału lotniskowca.

-Na lewej stronie kadłuba nie odtworzyłeś lini podziału, pominę że italerka ma te linie skopane. Stopnie jak i drabinkę trzeba przesunąć (jest to u mnie w warsztacie z NSAWC).

- Na prawej stronie kadłuba próbowałeś coś odtwarzać, ale nie wyszło.

- Światła pozycyjne mają ten sam kolor na stronę a nie naprzemiennie tak jak to jest u ciebie. Jedna strona jeden kolor.

- Popracuj nad szpachlowaniem

Piszę to nie dlatego aby się wyzłośliwiać, tylko po to aby uświadomić Ci że waloryzacja to nie wszystko, czasami trzeba skleić poprawnie model.

Jakbyś poprawił kalki to model nawet mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, wylazłem ze szpitala to mogę coś skrobnąć. Pomijam kwestię brudzenia i dywizjonu (zakładam że wiesz że powinien to być VF-41 bo Ci koledzy już napisali, ale szarfa VF-84/103 pasuje do tego jak pięść do oka).

Zapewne model Ci się podoba i znakomitej większości tego forum również.

Ale:

-Nierówno położyłeś kalki, chociażby te z przydziału lotniskowca.

-Na lewej stronie kadłuba nie odtworzyłeś lini podziału, pominę że italerka ma te linie skopane. Stopnie jak i drabinkę trzeba przesunąć (jest to u mnie w warsztacie z NSAWC).

- Na prawej stronie kadłuba próbowałeś coś odtwarzać, ale nie wyszło.

- Światła pozycyjne mają ten sam kolor na stronę a nie naprzemiennie tak jak to jest u ciebie. Jedna strona jeden kolor.

- Popracuj nad szpachlowaniem

Piszę to nie dlatego aby się wyzłośliwiać, tylko po to aby uświadomić Ci że waloryzacja to nie wszystko, czasami trzeba skleić poprawnie model.

Jakbyś poprawił kalki to model nawet mi się podoba.

 

I powiem Ci, że naprawdę jestem Ci wdzięczny za konkretną i konstruktywną wypowiedz. Nie ukrywam że po wszystkich uwagach i opiniach, zamówiłem kolejny model F-14, tym razem D, szczerze mówiąc nie wiem czym się różni od wersji A i od Hasegawy, tak więc dużo lepiej wykonany technicznie, i mam zamiar zrobić go poprawnie, wiedząc już na błędach na co zwrócić uwagę, i takie wskazówki, jak teraz Twoje będą mi jak najbardziej potrzebne, i na pewno się postaram do nich dostosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.