Skocz do zawartości

Le Soleil Royal Heller


Prousse

Rekomendowane odpowiedzi

jak do tej pory to modelik bardzo fajny ale zaczynasz psuć wygląd

Przede wszystkim olinowanie na żaglowcach to ich urok a u Ciebie wychodzi nie tak jak powinno być.Prawdopodobnie robisz model mając stosunkowo małą wiedze o żaglowcach i popełniasz błąd

Wanty zakłada się na przemian -raz jedna burta potem druga posuwając się w kierunku rufy

rigging4_jpg_jpg_300x300_q85.jpg

na rysunku widać jak powinno być

wyblinka w Twoim wykonaniu jest stanowczo za gruba - na fotkach widać różnice w grubości pomiędzy wyblinką a wantą

070_jpg_300x300_q85.jpg 072_jpg_300x300_q85.jpg

jeśli masz chęc to popatrz na moje relacje na KODZE jak budowałem ENTEPRIZE , SANTA MARIE ,NINE,czy CLEOPATRE

ale model jest Twój i zrobisz jak zechcesz

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wielkie dzięki za konstruktywną krytykę. Jako początkujący w tematyce olinowań, cały czas łapię się na tym, że chcę coś za szybko... Po kilkugodzinnych oględzinach tematyki want, wszystko zaczynam od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mogę tylko dodać coś od siebie, wprawdzie tylko zbudowałem jeden żaglowiec.... tutaj moje relacja

 

http://santisimatrinidad.jun.pl/viewtopic.php?t=401&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

do wyblinek proponuje ci zrobić sobie na kartce papieru kratownice , musisz sobie obliczyc tylko ile ma wynosić ten prostokącik odpowiednio do skali , u mnie w Santisimie odpowiednikiem była kartka z zeszytu w kratkę no ale ja miałem inna skale .....

 

Kleju typu kropelka np ja używałem tylko na początku wiązania a potem na końcu żeby sie nie rozwiązywało, kropelka ma to do siebie ze w połaczeniu z nitka sie robi twarda jak kamień i dość krucha także trzeba uważać .

 

Z tego co sie orientuje to olinowania Brytyjskie a Francuskie sie trochę różnią, ja przy swojej santisimie procz instrukcji korzystałem z " Rigging Period Ship Models"

autor: Lennarth Petersson

 

Sam niebawem zaczne relacje z Le Soleil Royal

 

Powodzenia i wytrwałości przy pęcełkach bo troche tego jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Robi wrażenie Marzy mi się kiedyś skleić jakiś ładny żaglowiec (może niekoniecznie tak wielki...) także siadam i obserwuję z zainteresowaniem, szczególnie, że relacje z budowy żaglowców to temat nieco deficytowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.