Skocz do zawartości

Le Soleil Royal Heller


Prousse

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W oczekiwaniu na listonosza z "małą" paczuszką dla mnie zbieram wszelkie potrzebne materiały dydaktyczne o budowie tego maleństwa. Jeśli ktoś ma coś ciekawego i pomocnego to poproszę Swoją drogą postaram się dokumentować swój warsztat na forum. Liczę, że w okolicach środy zacznie się zabawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, przejrzałem już jego relację od A do Z i jestem pełen podziwu, poziom ciężki do osiągnięcia. Soleil będzie moim drugim żaglowcem po USS Kearsarge i mam nadzieję, że wybrnę z tego ze stosunkowo pozytywnym efektem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Woooow ! Trzymam kciuki, szykuje się megarelacja. Coś odmiennego niż tylko wojenna szarość.

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj się tylko wyciąć elementy z bocznych balkonów.

I koniecznie zapoznaj się z tym numerem Modelarstwa Okrętowego:

http://www.modelnet.pl/products/97/p/725

 

A ja czekam na wydanie z Deagostini, na razie był tylko we Włoszech, ale relacje z jego budowy też się na pewno przydadzą.

http://www.deagostinipassion.com/ecm/web/deapassion/online/home/prodotti/categorie/modellismo-statico/soleil-royal

 

http://www.deagostinipassion.com/forum/forums/show/20320.page

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja, prace idą wolno a okręt jest niesamowicie czasochłonny. Kończę już wszystkie armaty. Każda składa się z 7 części, więc to ponad 700 elementów do sklejenia i pomalowania! Zacząłem też zabawę ze zdobieniami na jednym elemencie, oraz złożyłem dwie połówki kadłuba.

1c30158511be1636med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Po dłuższej przerwie, wrzucam dwie fotki. W ciągu kilku dni postaram się coś dokładniej obfocić i opisać. Okręt jest niesamowicie czasochłonny, a czasu mało. Całe malowanie będzie oczywiście jeszcze dopieszczane.

 

ede6ed2567dfef23med.jpg

 

Część dziobowa jest przymocowana na sucho i do tego uszkodzona(brak nogi i skrzydła w figurze). Ozdobne boki okrętu także są póki co przymocowane na słowo honoru. Drugi pokład pomalowany tak jak widać, ponieważ i tak będzie praktycznie niewidoczny.

 

0001e14cc1a4527fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mała aktualizacja

Pokład dziobowy jest położony na sucho. Musiałem zrobić go sam od nowa, ponieważ oryginalny uległ całkowitemu zniszczeniu.

Sporo czasu zajęło mi zrobienie balkonów. Na dniach będą już na okręcie.

Instrukcja - koszmar...

 

80db13aea3678f47med.jpg

 

b9f46b751bafbbedmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja, zacząłem mocować kotwice, oraz pierwsze olinowania. Zrobiłem też stelaż na łodzie, póki co położony na sucho.Wszystko wymaga oczywiście dopracowań jeszcze....

4266c0be33e85e84med.jpg

 

37eba66561d7bf71med.jpg

 

b1fbb29d819f23b7med.jpg

 

a550ae1bef4ff2b7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Prześliczny.. A wanty będziesz robił wiązane czy klejone?

Trzymam kciuki !

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem robić klejone, ale porzuciłem ten pomysł. Czekam na zamówione sznurki i do dzieła! Aczkolwiek olinowanie mnie przeraża. Mam znikome doświadczenie, więc obawiam się, że rzuciłem się na zbyt głęboką wodę. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glony, rysy i brud na królewskim okręcie :P ? Mój będzie raczej czyściochem, choć pokład ubrudziłem dosyć znacząco a i żagle nie będą białe. W technikach malowania też mam spore luki, zwłaszcza, że cały okręt maluję pędzelkami Italeri Aerografu jeszcze się nie dorobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem robić klejone, ale porzuciłem ten pomysł. Czekam na zamówione sznurki i do dzieła! Aczkolwiek olinowanie mnie przeraża.

Super. W tej skali to klejone niezbyt by się prezentowały fajnie. Chociaż gdzieś widziałem klejone i w miejscu łączenia kropelka kleju imitująca węzeł wyblinkowy, ale to jednak nie to samo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.