Skocz do zawartości

M41 Walker Bulldog TAMIYA 1:35


Grzegorz2222

Rekomendowane odpowiedzi

Ok tutaj jeszcze zdjęcia myślę , że lepiej widać.

c5d5fd0b16b71783med.jpg

 

 

f0b3645201604c7dmed.jpg

 

A co do obić posiadam takie odcienie powiedzcie , czy któryś się nada na obicia.

Tamiya Hull Red XF-9 enamel , Light Sea Grey XF-25 enamel , Gun Metal x-10 enamel , Flat Black XF-1 enamel ,Model Master SandGelb RLM 79 acryl , Gray Primer acryl , Grun RLM 62 acryl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dedykowana specjalnie na obicia farba firmy AK 711 Chipping Color.

 

Tamiya Hull Red XF-9 enamel - bardzo rdzawo czerwony

Light Sea Grey XF-25 enamel - szary - NIE,

Gun Metal x-10 enamel - kolor metalu - NIE,

Flat Black XF-1 enamel - czarna - NIE,

Model Master SandGelb RLM 79 acryl jasna - NIE,

Gray Primer acryl - nie wiem co to - jednak z nazwy to szary - jeśli Vallejo to podkład jeśli Tamiya 87064 to też podkład - NIE,

Grun RLM 62 acryl - vallejo,pactra i Model Master mają ją jako zielona - NIE.

 

Musi być czarno-brązowa - AK 711 lub tak jak piszą Spotter i bazylmas - vallejo 70822 German Brown Black Camo.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi kolega Spotter,sam musisz się wiele nauczyć,nikt ci nie wyjaśni słowami tego co trzeba zrobić. Nauczysz się sam metodą prób i błędów,każdy tak zaczynał. Poczytaj trochę na internecie,pooglądaj warsztaty a sam dojdziesz do perfekcji,jak inni. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtrem malujesz model w całości. Nie ścierasz go później. Nie jest to inwazyjna technika, ot położenie cienkiej warstwy rozcieńczalnika z odrobiną farby.

Jest wszystko jedno czy będzie akrylowy, czy olejny. Jak ci wygodniej. Tak moim zdaniem..

No własnie, ja maluję akrylami i filtr też akryl. Bo filtr to nic innego, jak transparentna farba, która Ci lekko zmienia kolor..

Trzeba mieć do tego trochę doświadczenia i wprawy.

Tak też można robić ale pamiętaj że:

Jeśli robisz olejną na olejną musisz być bardzo ostrożny, aby nie zniszczyć poprzednich prac.

Dasz za dużo płynu(rozpuszczalnika) i pod spodem warstwa może zacząć reagować.(bo to jej rozcieńczalnik.)

Ważne jest oby warstwa pod spodem bardzo dobrze wyschła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pamiętaj pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł.

Najbezpieczniej jest dawać akryl na olejną lub olejną na akryle.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jesli dam olejn jako filtr a wash tez jako olejna, to tez beda reagowac. Wiec co wash potem tez akrylem??.

 

Tak jak pisałem wyżej - wszystko można - ale ? Olejna na olejną ( filtr na wash czy jeszcze inaczej) można nazewnictwo zmieniać, a fakt olejna na olejną.

Tak jak pisałem - "Najbezpieczniej jest dawać akryl na olejną lub olejną na akryle."

 

Tak jak mówi kolega Spotter,sam musisz się wiele nauczyć,nikt ci nie wyjaśni słowami tego co trzeba zrobić. Nauczysz się sam metodą prób i błędów ... .

 

Między warstwami można dać lakier bezbarwny(matowy ,połysk lub półmat) są akrylowe i emalie.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zdecyduje się na któryś z tym farb jeśli możecie to doradźcie mi który będzie lepszy. Oczywiście na filtr.

Farbki akrylowe Vallejo Model Color:

70.874 Tan Earth

70.875 Beige Brown

70.983 Flat Earth

 

Lub żółty

70.806 German Yellow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być żółty... tak samo jak inny. Sorry, ale nikt Ci nie odpowie na 100% jaki kolor ma być. Ty to masz w głowie i wiesz, co chcesz osiągnąć. Moja rada: do zielonego najczęściej używa się żółtego i brązowego w zależności co chcesz osiągnąć. Nigdy nie ma identycznego efektu - zawsze zależy od wielu czynników. Dlatego najlepiej zrób sobie próbne filtry i na spodzie wanny ... .

 

Wypowiedź z wczoraj.Sorki ale czytasz ze zrozumieniem?

Bo jak będziesz się pytał ciągle o to samo to nie dziw się że nikt Ci nie odpowiada.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na ten filmik może się przyda:

 

, a tutaj Masz na temat obić:

Może się nada :

... farba fajnie kryje ale pozostawia takie żółte smugi..

Nie napisałeś jaka farba na jaką warstwę.Domyślam się że akrylowa.Prawdopodobnie źle wymieszana stąd żółte smugi , a po przetarciu "starłeś" część płynu powodującego matowienie.Tak myślę choć przyczyny mogą być i inne!!!!!

Grzesiek pamiętaj o poprawnej pisowni - nawet w telefonie.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.