Skocz do zawartości

Pierwsze kroki


afi21

Rekomendowane odpowiedzi

witam... chcialbym sie pochwalic swoim pierwszym osiagnieciem gdyz dopiero wlasnie dzis uswiadomilem sobie ze chce zaczac zabawe z modelarstwem a glownie z dioramą. To co przedstawie ponizej mam nadzieje ze zrozumiecie wszelakie niedociagniecia bo robilem to pierwszy raz w zyciu i to bez przygotowania warsztatowego tzn bez roznego rodzaju podkladow farb klei i innych chemi i cudow jakich sie uzywa w tej zabawie. Drzewko powstalo spontanicznie dzis od rana do poludnia majac tylko wikol, gabke (myjke tylko jedna ostala sie w domu nie uzywana dlatego nie dokonczone) kilka pedzelkow i farbki od corki. Nic kompletnie nie posiadam nawet porzadnej pinsety dlatego prosze o zrozumienie i wyrozumialosc. Kolory moze nie bardzo dobrane gdyz coreczka ma tylko 12 szt farbek olejnych i nawet rozcienczalnika nie mialem bo sie zuzyl Jutro dokoncze po zakupie kilku niezbednych cudów a dzis prosze o szczera ocene na tym etapie jak to widzicie panowie i panie

IMG-20141019-WA0005_zpse00a3bd0.jpg

IMG-20141019-WA0012_zpsc0395495.jpg

IMG-20141019-WA0013_zpsc3cb4d1b.jpg

 

W przerwie na schniecie farb i kleju probowalem wymyslec jak wykonac drut kolczasty bo bedzie mi potrzebny przy mojej pierwszej dioramce i podpowiedzcie mi czy taki bedzie dobry czy macie jakies inne pomysly dioramka ma byc w skali 1:35 jest to tylko kawalek ale dla podgladu chyba wystarczy. Aha drzewko wyszlo 22cm wiec chyba bedzie dobre do tej skali???

IMG-20141019-WA0001_zps6d14a09c.jpg

IMG-20141019-WA0004_zpsb757eaa4.jpg

 

Serdecznie dziekuje za wszelkie opinie i komentarze i prosze o wyrozumialosc

 

PYRSK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Drzewa są zazwyczaj bez skalowe ( w rzeczywistości są małe,średnie ,duże,i całkiem wielkie) także wielkość drzewa zależy tylko od twojego widzimisię , jedno niedociągnięcie jakie widzę w tym drzewie to to że gałęzie rosną tam w sposób bardzo regularny w rzeczywistości w przyrodzie tak regularnie ukształtowanego drzewa nie spotkasz -jutro obejrzyj jakieś wtedy się przekonasz .Co do drutu kolczastego jeżeli ma być w skali 1/35 to zamiast się męczyć lepiej nabyć sobie blaszkę fototrawioną z Abera lub Eduarda bo jak znam życie ten drut kolczasty to Ci wyjdzie zdecydowanie za duży i za gruby.Pozdrawiam M1A(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj tutaj http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=81&t=29715. Niestety zdjęcia zniknęły. Jest tam moment z filtrem akwarystycznym. Chodzi o to że ty masz tylko główne gałęzie, a z pociętego filtra uzyskuje się te mniejsze.

A tutaj moja próba męczenia tematu http://www.modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=31586&start=330

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.