Skocz do zawartości

Nissan r32 Tamiya 1/24 + HobbyDesign


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zaczynam kolejny tzw zimowy projekt. Model sam w sobie dobrze znany wielu osobom, ja ze swojej strony postanowiłem uzupełnić go o blaszki i maski HobbyDesign oraz o rewelacyjny silnik rb26dett HobbyDesign. Oprócz wspomnianych dodatków, mój model będzie hybrydą - połączeniem rajdowej wersji Clasonic z cywilem. Podwozie, zawieszenie, wnętrze i felgi z oponami pochodzą z wersji rajdowej, natomiast z cywila zapożyczyłem karoserię.

 

Clasonic poszedł pod nóż już jakiś czas temu, stąd decyzja o zapożyczeniu kasty od cywilnej wersji.

 

Ustawienie zawieszenia zostaje tak jak było.

 

sky322.jpg

 

sky321.jpg

 

sky32.jpg

 

Clasonica kupiłem sklejonego, także całe podwozie i wnętrze zarazem jest do zmycia.

W planach jest przebudowa komory i wnętrza, dodanie żywicznych kubełków ( kopie HobbyDesign ) i poprawki przy klatce.

Kolorystyka można by rzec nudna i oklepana - grafitowa karoseria z candy red felgami + grafika na masce.

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiając sie a jedynie wprowadzając korektę merytoryczną...ważna w świecie do którego jest mi bliżej:

Nissan R32 i rajdy? - pierwsze słysze...pewnie chodzi o wyścigi a to jak odróżnianie kleju od lakieru

Potwierdzeniem jest kilka elementów samego pojazdu - koła ze śruba centralną (w rajdach nie używane, w wyścigach powszechne), felga typowo wyścigowa i klatka w sumie też daleka od takiej z auta rajdowego...

Dlaczego poruszam temat? Jak to mawiają...skoro umiesz rozróżnić piłke nożną od koszykówki...a i tu i tu jest to gra w piłkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiając sie a jedynie wprowadzając korektę merytoryczną...ważna w świecie do którego jest mi bliżej:

Nissan R32 i rajdy? - pierwsze słysze...pewnie chodzi o wyścigi a to jak odróżnianie kleju od lakieru

Potwierdzeniem jest kilka elementów samego pojazdu - koła ze śruba centralną (w rajdach nie używane, w wyścigach powszechne), felga typowo wyścigowa i klatka w sumie też daleka od takiej z auta rajdowego...

Dlaczego poruszam temat? Jak to mawiają...skoro umiesz rozróżnić piłke nożną od koszykówki...a i tu i tu jest to gra w piłkę...

 

I sie znowu zaczyna, a myslalem, ze swieta trwaja

 

 

A na marginesie:

Nissan R32 i rajdy?

 

Nissan_Skyline+Skyline+R32+1992+Winner.jpg

 

Nissan_Skyline+Skyline+R32+1992+Winner+02.jpg

 

ppih0795.jpg

 

nissan-gtr400.jpg

 

na szybko,od wujka g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziś karoseria dostała dwa kolory bazowe - gun metal z Vallejo na całość + chrome Vallejo na progi i dolne części zderzaków.

Całość przykryta jedną warstwą bezbarwnego pod kalki.

Tak to wygląda:

 

grey2.jpg

grey1.jpg

grey3.jpg

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z pisaniem o tym Golfie uważał, bo wielki znawca i czepialski Thombike zaraz powie, że jak to Golfem, przecież to FWD :D

 

Projekt zapowiada się bardzo fajnie, kolor też wyszedł fajnie, ale jak Cie znam na pewno jakieś fajne akcenty oprócz tych progów czy grafiti dojdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.