Skocz do zawartości

Prosze szanownych kolegow o pomoc


afi21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem poczatkujacym i kompletuje sobie swoj warsztat po troszku. Zakupy robie w sklepie MojeHobby, mam juz podstawowe narzedzi typu nozyki, pensety, kleje, lakier sidolux i cleanlux ale z chemii potrzebuje jeszcze najwazniejszych specyfikow takich jak farby i tutaj moja prosba dla doswiadczonych bardziej niz ja kolegow. Panowie podajcie jakie kolory z gamy Vallejo powinienem sie zaopatrzyc na poczatek tak zeby pomalowac jakis przecietny model wojskowy. Wiem ze kazdy model ma przypisane kolory w instrukcji ale problem jest w tym ze jestem poza granicami polski a mam mozliwosc przywozu tutaj zakupow wiec chcialbym jak najwiecej rzeczy nakupic na poczatek. prosze o podanie jakis podstawowych kolorow ktore czesto sa wykorzystywane w pancerce, moze kolo 10 kolorow na poczatek. Poza tym zakupilem takie rzeczy jak:

Rozcienczalnik womoda

zmywacz do akryli wamoda

white spirit

podklad Mr. Surfacer 1200

rozcienczalnik do podkladu Mr.Color Thinner

 

Co jeszcze polecilibyscie lub cobyscie zmienili w tym zamowieniu prosze o podpowiedzi naprawde mi zalezy na waszych radach i podpowiedziach poniewaz czytalem mnostwo postow na ten temat i mam kompletny mentlik w glowie wiem tylko tyle ze chce farby akrylowe i z tej firmy. Aha i jakies pigmenty jescze moze by dodac bardzo prosze o pomoc w wyborze potrzebnych rzeczy.

 

Z gory serdecznie dziekuje za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam

afi21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Z chęcią wielką pomógłbym Ci ale niestety na hitlerowskiej pancerce II wojennej to ja się nie za bardzo znam (co innego pustynne z Operation Desert Storm1991 ) wiem że w początkowym okresie tak do 1943 sprzęt malowany był kolorem Panzer Grau późniejsze pojazdy malowane były gelb kolor bazowy a na to grun i braun.Na stronie sklepu musisz wejść w paletę lifecolora i sobie dopasować .Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie wie co dokładnie chcesz kleić.
Przecież w pierwszym poście dostajemy bardzo precyzyjne informacje:
przecietny model wojskowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotter wielkie dzieki za podpowiedz niby to takie proste a nie wpadlem na to poprostu za duzo czytalem forum i mialem taki metlik w glowie ze na to nie wpadlem. Kilka kolorow zamowilem ktore wydawaly mi sie potrzebne a reszte zamowie nastepnym razem jak skorzystam z podpowiedzi Spotter-a a i moze jakis nowy model do tego czasu sie pojawi wiec tam tez cos bedzie opisane. Dziekuje za odpowiedzi i licze na kolejne gdy bede ich potrzebowal

pozdrawiam afi21...

PYRSK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.