Skocz do zawartości

Cadillac Eldorado Seville 1959 1:32


Drozdek

Rekomendowane odpowiedzi

No to przyszła kolej na moją pierwszą w życiu galerię :P Nie wiem czy się cieszyć czy nie więc jestem tak w połowie, ponieważ widzę wiele wad w tym aucie. Większość było spowodowane przez moją nieuwagę a kilka przez producenta.

Mianowicie błędy które sam już zauważyłem:

-złączenia dachu z przednią szybą (szpara)

-przednia i tylna szyba przypadkowo dotknięte (chyba) klejem

-soczewki na przednich światłach zrobiły się białe od źle dobranego kleju

-plamy po zamalowaniu dziur z oderwaną farbą przy odklejaniu taśmy maskującej

-srebrne wstawki wyróżniające się przy chromowanych oryginalnych częściach

-niedokładne osłony na prześwitujące światło (usprawiedliwienie: nic więcej nie dało rady zasłonić bo bardzo mało miejsca między karoserią a podwoziem)

-zdjęcia niektóre lepsze a niektóre gorsze ale takim Szajsungiem słabo się robi ostre zdjęcia małych obiektów

 

To chyba tyle z mojej strony. Wszelaką krytykę przyjmuję na gołą klatę ale pocieszają mnie słowa "modele nie robi się dla kogoś tylko dla samego siebie" i trzymam się tych słów mówiąc, że mimo iż mogłem lepiej wykonać niektóre części to i tak efekt końcowy mnie zadowala Tym oto w miarę miłym akcentem przejdźmy do zdjęć:

 

31_zps57cd1f83.jpg

32_zps4d49a9f7.jpg

33_zpscc4712cc.jpg

34_zps5d6758bf.jpg

35_zpse856b155.jpg

36_zpsb7fd14f3.jpg

37_zps4b22fcdb.jpg

38_zpsc2f8879f.jpg

39_zpsb8388799.jpg

40_zps4392362a.jpg

41_zpsa4bc3a74.jpg

42_zps81d39e42.jpg

43_zps67ae7450.jpg

44_zps540732b7.jpg

45_zps77ed3055.jpg

46_zps28935bb8.jpg

47_zps15e39f3a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy nie jest źle

Z każdym kolejnym będzie coraz lepiej, jak nabierzesz wprawy wrócisz do niego i zrobisz świetny model, teraz bierz się za drugi i będzie spoko

Piąte zdjęcie od dołu jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko zrobić zdjęcia elementom które świecą lub odbijają światło oraz męczyłem się żeby elektronikę wstawić do środka, wiele modyfikacji itd dlatego wyszło jak wyszło i nie było możliwości szpachlowania otworów przy zderzakach. Bez elektroniki nie miałby żadnych szpar itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka jest za płytka i zmieściłoby się tylko pół baterii. Planuję zrobić dziurę i umieścić tam baterię wraz z przewodami a przy samochodzie taką małą półkę niby wykonać żeby pasowało. Powyższa gablota to jest na chwilę obecną bo na różne takie dodatki to nie mam zbytnio czasu ;)

 

A firmy nie znam dokładnie, w moim warsztacie (link poniżej) na pierwszym zdjęciu pokazane jest pudełko modelu.

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=88&t=46202

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Uważam, że fajnie wyszło podświetlenie, daje fajny efekt. Co do wykonania trening czyni mistrza, nie od razu wszystko musi wychodzić 10/10. Odnośnie zdjęć wychodzą Ci słabe, bo ich nie doświetlasz. Weź sobie lampkę biurkową, zapal światło w pokoju, skieruj jej światło na model, wyłącz flesha w telefonie i wtedy pstrykaj. Tak jak napisał kolega jedyne co psuje mocno look to bateria z tylu. Wymyśl wyższą podstawkę puść przewód pod autem i tam ją schowaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepiej CI pójdzie jak kupisz lepszy jakościowo model. Wiele talentów topi się w morzu revellowskiej jakości (itp) dlatego na jednym modelu kończą…

 

Potwierdzam na moim revellowskim 599 , które zaprzestałem budować... Teraz tylko Tamiya i tej klasy modele, lepiej dać kilka złociszy więcej niż bo włożonej pracy i trudzie się wkur*iać pod koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie do końca się z tym zgadzam. Nie wszystkie modele revella są do bani, fakt, tamka czy fujimi robią bez porównania dokładniejszcze odlewy, więcej części itp. ale czy to akurat decyduje o jakości wykonania przez modelarza ? Nie sądzę. Jak ktoś jest niedokładny w malowaniu czy się śpieszy na revellu będzie miał takie same efekty jak na innych markach, tylko bardziej zaboli po kieszeni. Jak ktoś się przyłoży to zrobi to dobrze. Ja np. nie wyobrażam sobie już przejścia z tamki na revella, ale golf I w cabrio który wyszedł muszę mieć na półce i wiem, że nie będzie to droga przez piekło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na naukę malowania, maskowania, floku i innych sztuczek słabsze modele są według mnie lepsze bo tańsze

Trzeba przy tym mieć świadomość, że efekt nie będzie powalający i się nim nie zrażać. Potem jak weźmie się na warsztat dobry jakościowo model, to mając już wprawę skleja się praktycznie sam ;)

Co do uwagi kolegi Seb - krytyka nie jest zabroniona i nie jest źle widziana na Forum, pod warunkiem, że jest konstruktywna i wskazuje błędy, których w przyszłości ktoś będzie mógł uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Doszło jeszcze kilka pierdół (dokładnie 3) w postaci kalki o których zupełnie zapomniałem wcześniej.

 

85eb5424c10c422fgen.jpg

3e88226014d5a498gen.jpg

 

Nie wiem kiedy dokończę część ze schowaniem baterii z braku dostępnych środków oraz czasu. Chwilowo model będzie tylko u mnie w domu więc w tej postaci również okazale się prezentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.