Skocz do zawartości

Gdzieś pod Berlinem, wiosna 1945 - 1:35.


kalisz76

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Następna diorama jaką wykonałem dłuższy czas temu. Proszę być wyrozumiałym dla tła zdjęć, o które za bardzo nie dbałem jeszcze wtedy. Miłego odbioru.

Ps. Jedna z moich dioram jest do obejrzenia w dziale lotniczym pod tytułem Wildcat i Hellcat - 1:48.

 

HPIM2143.JPG

HPIM2144.JPG

HPIM2146.JPG

HPIM2147.JPG

HPIM2152.JPG

HPIM2153.JPG

HPIM2150.JPG

HPIM2157.JPG

HPIM2185.JPG

HPIM2180.JPG

HPIM2199.JPG

HPIM2159.JPG

HPIM2160.JPG

HPIM2161.JPG

HPIM2162.JPG

HPIM2211.JPG

HPIM2213.JPG

HPIM2219.JPG

bypicasa2html.gifcreated by

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy " gdzieś pod Berlinem" sowieci nie stosowali na czołgach ( konkretnie na wieżach) oznaczeń w postaci białych pasów? Zakładając, że określenie "gdzieś pod Berlinem" tyczy się operacji berlińskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy " gdzieś pod Berlinem" sowieci nie stosowali na czołgach ( konkretnie na wieżach) oznaczeń w postaci białych pasów? Zakładając, że określenie "gdzieś pod Berlinem" tyczy się operacji berlińskiej.

 

Szczerze mówiąc nie wiem, bo nie zagłębiałem się w kwestie historyczno-konstrukcyjne. Powiedzenie "Gdzieś pod Berlinem, wiosna 1945" jest moim wymysłem bez sprawdzania czy ma jekiekolwiek pokrycie z rzeczywistością. Kiedyś pewien znawca realnych 34-rek powiedział mi, że ten model był produkowany po wojnie, na co ma wskazywać położenie czap wentylatorów na wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na II wojennych to ja się mało znam, ale czy ta trzy-czwórka powinna mieć na wieży wymalowaną gwiazdę i to lotniczą w obwódce (jak się ogląda kroniki to raczej ruskie tanki mają tylko symbole i trzycyfrowe numery) te Szkopy to jakieś ciemne są, mają Ruskich na tacy (poza tankiem) to zamiast ich wystrzelać to skradają się z Panzerfaustem i Panzerschreckiem, a tak poza tym to jak ci biedni Ruscy do tego zaryglowanego na głucho czołgu tą amunicję załadują Dioramka super zrobiona ale mało realna.Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na II wojennych to ja się mało znam, ale czy ta trzy-czwórka powinna mieć na wieży wymalowaną gwiazdę i to lotniczą w obwódce (jak się ogląda kroniki to raczej ruskie tanki mają tylko symbole i trzycyfrowe numery

 

Ruscy malowali takie gwiazdy też na czołgach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna diorama, mam nadzieję że praca jaką włożyłeś w tą dioramę sprawia Ci radość gdy spoglądasz na efekt (bo o to chyba chodzi).

Jest Super bez analizowania szczegółów oznaczeniowo - kolorystycznych, ale najbardziej podoba mi się mur, choć mam małe zastrzeżenia co do gruzu w wyrwie (za dużo koloru czerwonego) spróbuj jeszcze miejscami dodać szarego imitującego resztki zaprawy.

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.