Skocz do zawartości

Speeder bike + zwiadowca c.d.


adamkijak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich wlasnie jestem mniej wiecej w polowie walki z kolejnym

modelem z serii Gwiezdnych Wojen.

Model pochodzi z firmy AMT/ERTL, kupilem go na e-bay byl juz zaczety (sam zwiadowca byl lekko pomalowany, ale jego zostawiam sobie na koniec, najpierw skuter).

Na zdjeciu widac skuter juz po szpachlowaniu i zaraz po malowaniu:

79820cdf51550daf.jpg

492b1f790bb15ffc.jpg

9474b44213e3bb4a.jpg

af57ef84bfd0dba0.jpg

 

Po raz pierwszy rowniez sprobuje zrobic wash uzywajac farb olejnych kupionych w sklepie dla plastykow i korzystajac z rad kolegow z forum stad to zdjecie przedstawiajace co kupilem

30e0181f0e075622.jpg

No i ostatnie zdjecie przedstawiajce Zolnierza imperium ktory chyba juz jak kazdy z zestawu AMT/ERTL ma wiecej dziur niz ser szwajcarski wiec szlifowania i szpachlowania bedzie baaardzo duzo.

92c7e4417d7addb3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Raczej nie chociaz odbiegam od malowania ktore proponuje AMT/ERTL, oni kazali pomalowac wszystko w odcieniach szarosci, z kolei poszperalem troche w netcie i znalazlem pare fotek gdzie kadlub byl brazowy lub czarny (Shadow trouper), wiec z powodu tych roznorodnosci postanowilem uzyc zielonej farby na kadlub, potem machne wash i porobie obicia i otarcia wiec powinno sie troche urozmaicic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z kolorem "kadłuba". Najpierw pomalowałem go na ciemno-szary. I dopiero przy oglądaniu kolejny raz "Powrotu Jedi" zobaczyłem, że powinien być brązowy. No i teraz czeka mnie zmywanie tego szarego. W sieci jest też parę stron ze zdjęciami modeli, które używali przy produkcji i te również są brązowe, więc może póki nie jest jeszcze za późno przemaluj go na brązowo. Choć z drugiej strony zawsze to może być inna jednostka i inna planeta.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wlasnie ten problem bo na zdjeciu z pudelka (fotka z filmu) skuter jest ciemnoszary, tak mi sie przynajmniej wydaje, z drugiej strony mam inny model (Stap with battle droid) i on jest brazowy wiec nie chcialbym popasc w monotonie, wiec zostane raczej przy zieleni i dodam brazowy wash tak jak mowisz stary niech bedzie inna planeta i jednostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że to będzie speeder z 6 części? ten do poruszania się po lesie?

nie myślałeś żeby zrobić troopera w takim bardziej "maskującym" uniformie?

biały będzie średnio pasował do buszowania po dżungli.. a jak by był taki zielono-brązowo-zgniły ładnie by się komponował z otoczeniem :P

zamierzasz wykorzystać podstawkę z zestawu czy zrobisz kawałek lasu i ewooka? taki upolowany i skrępowany misiek na tylnym siedzeniu fajnie by wyglądał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten z Powrotu Jedi, zolnierz bedzie raczej bialy (mocno pobrudzony), zolnierze imperium raczej nie nosili maskowania bo raczej imperium sialo terror i wszyscy z gory powinni sie bac z takiego bialego gnojka wiec on nie musial sie przed nikim chowac - tak przynajmniej w teorii.

Ewoka nie bedzie ale mam zamiar zrobic "prawdziwy" koc ktory bedzie mial przytroczony z tylu a nie ten z zestawu (plastikowy).Zadych dioramek czy bardziej wyszukantch podstawek nie przewiduje, jakos mnie nie kreca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja mea culpa :P źle się wyraziłem nie chodziło mi o maskowanie samo w sobie, tylko właśnie o ślady użytkowania w wilgotnym lesie pozostawione na białym wdzianku :P czyli zielone otarcia, ślady po błocie itp.

jak dokopię się do zdjęcia to pokażę o co konkretnie mi chodziło.. o taki bardzo sfatygowany mundur.. który w czasach swej świetności był rzeczywiście biały :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wlasnie zrobie na pewno jak tak pedzil 500 km przez las to mu sie mostwo much musialo na marynarce rozmazac.Tylko sie musze uporac z tymi niedokladnosciami po sklejeniu tego przystojniaka, bo niestety amt nie robi zbyt dokladnych modeli.

 

Pare fotek juz po lekkich poprawkach:

18db731a5f6330b0.jpg

a16ee8383623ad46.jpg

7cd928a0f1312f87.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra kontynuuje relacje skuter juz pawie gotowy, wlasnie zrobilem pierwszy raz prawdziwy wash z oleji uzylem sieny palonej nie wiedzialem tylko ze terpentyna tak nieciekawie pachnie.

No ale do rzeczy po washu przyszla kolej na zrobienie przetarc probowalem troche uzyc suchego pedzla ale nie jestem pewien czy tak to powinno wygladac. Oto efekty:

 

4c03b9e8a96b5af9.jpg

393fe40e35a4683a.jpg

174cb98279f29ca7.jpg

78e98c8bf67f0928.jpg

ce880495dbec494b.jpg

7103f8e5243801a8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash sienną jest właściwie niewidoczny, ale może to wynikać z samej fotografii. Przetracie na krawędziach różnych wyglądają jako tako (czyli dobrze ). Jednak jak na pojazd, który śmigał pomiędzy gałęziami, konarami, mokrymi gałązkami ... brakuje śladów po tym na powierzchniach płaskich, one są za czyste. Może warto dodać trochę zacieków? Tylko nie za dużo, żeby nie przesadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas mysle jak by go "obic" troche ale nie chce przesadzic,faktycznie na zdjeciach malo widac szczegolow wiec jak poprawie to dodam lepsze zdjecia a z ta terpentyna balsamiczna bedzie troche gorzej bo nie mieszkam w polsce i wszysto tutaj inaczej sie nazywa wiec musze eksperymentowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko jak zrobic wgniecenia no bo jezeli smigal po leseie to pewnie sie obil nie raz i cziekawe czy mozna "wgniesc" plastik tak zeby wygladal jak

obite auto.

Jak na razie to jest szczyt moich mozliwosci bo robie to dobiero od niedawna,wiec na nastepnych projektach moge sprobowac inaczej w drodze mam "zelazko" Boba Fetty, no i moze w koncu doczekam sie AT-AT ale koles

z e-bay cos pogubil i nie moze go znalezc.

 

Ostatnie pytanie co do lakieru bo ostatnio kupilem MATT COAT z Humbrola i niestety wyszedl troche za bardzo "swiecacy", efekty widac na innym moim model w galerii (post Stap with battle droid).

 

Jak skoncze skuter w calosci to dodam wiecej zdjec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgniecenie możesz zrobić wycinając kawałek plastiku i wstawiając tam blaszkę aluminiową z puszki po napoju i następnie wyginając odpowiednio (trochę praco i czasochłonne ale efekty chyba najlepsze)

 

ewentualnie skalpelem, zaokrąglonym pilnikiem, narzędziem z rodziny dremmelowatych spiłować plastik na kształt oczekiwanych wgnieceń i obić, ewentualnie ich brzegi lekko "podwyższyć" przy pomocy szpachli.. i całość przeszlifować na gładkie, obłe kształty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, czy z tymi wgnieceniami to dobry pomysł. Otarcia, rysy, brud to ok, ale wgniecenia . Przy tej szybkości jakby gość wpadł na coś co może zrobić wgniecenie to niewiele by z niego zostało. O skuterze nie wspomnę A tak przy okazji plus za otarcia na kadłubie od nóg szturmowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.