Skocz do zawartości

Yakovlev Yak-3 1:72


Majorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś chciałem zaprezentować wam sklejony jakiś czas temu model Yak’a-3 w skal 1:72(jak w temacie) z firmy smer. Zapraszam do komentowania. A jeśli chodzi o oszklenie kokpitu, to od razu mówię że nie chciało mi się malować (czekam na czas i chęci do pracy).

 

38b8ddc3c199d24em.jpg

f1b81a0726005105m.jpg

4420e3a64fb48bcam.jpg

Niedługo postaram się dołączyć jeszcze kilka fotek.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaraj sie o lepsza jakosc fotek, bo na tych niewiele (poza niepomalowana kabina) nie widac. Trudno mi jest nawet powiedziec czy malowales aerografem, czy pedzlem bo zdjecia sa niewyrazne.

Jaczek niczego sobie, ale jak juz bedziesz mial te chec do pracy to z pewnoscia zabierzesz sie za lepszy model.

Z tego co pamietam, to ten model Heller'a nie nalezy do najbardziej udanych Jakow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet fajny ja też takiego sobie fundnołem dzisiaj tyle że za dychę w kiosku z polskiej firmy plastik czy jakoś tak powiem szczeże że nawet dobrze odlany. Ale wracając do tematu nieżle pomalowany zdajeśię że w kamuflaż I Esc Półku Normandie, ale nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, oto kolejne zdjęcia. Niektóre się mogš powtarzać ale to dlatego, że majš tym razem 800 pikseli.

 

78aff1306b6fc7c4m.jpg

7ab4d55c612bdf32m.jpg

ed203ec369f98e20m.jpg

c133f17848f28561m.jpg

 

Jeżli chodzi o malowanie, to w ruch poszedł aerograf. Przejcia pomiędzy jednym kolorem a drugim sš łagodne (nachodzš na siebie) jednak ze względu na skalę starałem się aby ów łagodne przejcie było jak w miarę ostre

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam, to ten model Heller'a nie nalezy do najbardziej udanych Jakow.

 

Niestety jedynym modelem Jaka 3 w 1/72 trzymającym poziom jest zestaw Hasegawy ( choć i do niego można by się doczepić o parę rzeczy ).

 

W tym roku Hobby Boss wypuścił zestaw tej maszyny , ale po tym co wyczytałem o nim na zachodnich forach zrezygnowałem z jego zakupu .

 

PS. Nie wiem na czym polega nowomoda pisania Yakovlev zamiast Jakowlew , Sukchoi zamiast Suchoj , itd , itp ...

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Nie wiem na czym polega nowomoda pisania Yakovlev zamiast Jakowlew

Masz racje. Sa w koncu polskie pisownie tych biur konstrukcyjnych.

Ale wiesz, taki Yak jest coooool man!

Ciekawe jak przekrecic Szczerbakow. O ile pamietam byl tez i taki samolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej istotny błąd tego modelu to zdecydowanie byt wąska kabinka. Pozatym jak na tak stary model skleja sie go całkiem miło(tez jestem posiadaczem:-))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zmieniajac temat... Dlaczego zdjecia gotowego modelu trafily warsztatu, a nie do galerii?

 

Otóż Jaczek nie jest jeszcze gotowy ;) Jeszcze nie pomalowałem oszklenie kabiny. Postaram się zrobić to jak najszybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.