Skocz do zawartości

Problem z malowaniem drewna


Demo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otoz mam taki problem z uzyskaniem imitacji drewna na lopacie, kilofie itd. Otoz przejrzalem rozne poradniki i wszystko wygladalo na proste, ladne i piekne wiec postanowilem pomalowac te narzedzia na kolor drewna wiec pomalowalem trzonki bazowa pactra brazowa i gdy nakladam farby olejne (czern , burn sienna, braz) i przecieram je pedzelkiem lub wacikiem nasaczonym white spiritem to wszystko jakby znika i nie wazne w jaki spoob to robie bo probowalem roznych metod i na mokro i na sucho, delikatne, mocne przetarcia... zadnych slojow pozostaje sam braz. Jedyny problem logiczny jaki nasuwa mi sie na mysl to to ze wczesniej model zostal polakierowny sidoluxem i przez to ze jest sliski to farba olejna nie przylega lub nie wtapia sie w farbe ? Sam juz nie wiem co robie zle. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pomalować na początku jasnym kolorem. Ja maluje kolorem, który się nazywa pokład ,-)) taki powiedzmy jasno kawowy, i na to sztywnym pędzlem, takim dziadem na wpół zaschniętym pojechać brązikiem olejnym.

Albo możesz przetrzeć trzonek papierem ściernym typu 60, żeby się zrobiły prawdziwe słoje(potem przetrzyj czyms, zeby nie było chachołów, najlepiej włókniną ścierną), i po pomalowaniu go podkładem(kawa) wetrzeć weń olej, i wytrzeć, ważny będzie kierunek i siła wycierania. Raczej w poprzek słojów, niż wzdłuż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pomalowany bazą , polakierowany połyskiem - akryle.

"Drewno" pomalowane żółtą , matową farbą akrylową.

...zdarzało się staranniej.

 

dr1_zpsk4i0cnr6.jpg

 

Napaciana farba olejna , artystyczna (talens , umbra).Bez rozcieńczania , prosto z tubki.

 

dr2_zpsavvmdxbz.jpg

 

Ścieranie pędzelkiem przyciętym "na bardzo krótką szczoteczkę".

 

dr3_zpsdt6ptudy.jpg

 

Zmywanie "white spiritem" powierzchni które powinny pozostać w kolorze docelowym.

 

dr4_zpsbovudq0k.jpg

 

...oraz , jedyne ,w miarę poprawnie , wykonane zdjęcie.

W tym przypadku poprawek szarą farbą nie uniknę.

Narzędzie którym się posłużyłem również prezentuję .

 

Farby olejne , artystyczne można zabezpieczać bezbarwnym lakierem akrylowym (aerograf).

Wyschną w stopniu pozwalającym na dalsze malowanie po kilku dniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc. Nie wiem czy coś poradze juz z tym drewnem poniewaz mam nalozony brazowy podklad i gdy klade czern, braz , sienne, nawet pomarancz to kolor drewna nie wychodzi po scieraniu i na sucho i na mokro i jakbym nie kladl.

Kolorami jasnymi nie dysponuje, takze sprobuje cos wskorac washem na ten braz tu cytuje :

"Bierzemy obojętnie jaki brąz np. A14 Brown i malujemy powierzchnię. Następnie nakładamy czarny wash (farby olejne) i gdy lekko podeschnie wszystko staramy się przetrzeć rozcieńczalnikiem (dobre do tego są waciki do uszu) i wycieramy w różnych kierunkach (układ słojów drewna)"

Stad polozony braz bo z poczatku korzystalem z tego poradnika http://portal.mojehobby.pl/forum/Malowanie-faktury-drewna..html takze jesli nic z tego nie wyjdzie to przy nastepnym modelu napewno wyprobuje pokazane mi sposoby z jasnymi kolorami. Dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie techniki odwzorowywania struktury drewna wymagają kontrastu.

Jeżeli na brązowym podkładzie wymalujesz brązowe słoje uzyskasz brązową deseczkę.Jednolicie brązową.

Stosowanie jasnego podkładu i ciemnego rysunku słojów powodowane jest lepszym (zazwyczaj) kryciem ciemnych kolorów.

Można cieńsze i delikatniejsze linie wymalować.

 

W pierwszym poście wspomniałeś kilof i łopatę , czyli pancerka ?

Trzonki narzędzi powinny wytrzymać nawet kilka przemalowań.Zwłaszcza takie w 1/35.

To hobby nie wymaga pośpiechu , można poprawiać , przerabiać i odkładać "na czas jakiś".

 

Zakończę swój poprzedni wpis (znaczy : olejna podeschła.Teraz was:bip:ę).

 

dr5_zpsozy4c64a.jpg

 

pzdr

marcin błaszczyszyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.