Skocz do zawartości

Niemiec producent nieznany skala ok. 1:35


Marcin1970

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio żeby nie zapomnieć jak się maluje wypacykowałem oficera SS w skali dziwnej. Figurka pochodzi z mojego magazynu klonów ( dawno temu zakupionych ) i ma totalnie skopane proporcje ( za mała głowa, do pasa to figurka 54mm , powyżej 1:35, za duże dłonie , itp ) pomijając te wady rzeźba jest bardzo wyraźna i przyjazna do malowania. Podstawkę sobie daruje i pewnikiem wyląduje w pudle ze złomem. Jako ze to ostatni występ tego pana, nadeszła pora pokazu

8fce0253-42bf-4379-a391-7a3a8708a626.jpg

 

7a1ae9f0-b311-47db-a044-26afd9a117e9.jpg

 

1e98d8e6-0d67-404a-b2e7-b00acf2e0f10.jpg

 

DSC04678.jpg

 

DSC04679.jpg

 

Konstruktywna krytyka mile widziana:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie zrobione kamo SS. Buty mało złachane a skoro wersja brązowa trzewików i nie złachanie to czubki aż do szwu powinny być matowe a reszta z połyskiem. Nie widzę tez najmniejszego saldu pasków na opinaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprosze o lepsze zdjecia , wtedy sie wypowiem,teraz sa za bardzo naswietlone i brak ostrosci.

 

Prawda ciężko ocenić. Słabe foty.

...zapowiada się obiecująco.

 

Czubki butów mu rozjaśnij.

 

Zgadzam się fotki to rzeczywiście są słabe ale postaram się zrobić troszkę lepsze, mam problem z dobrym oświetleniem i robię co się da z tym co mam.

 

Bardzo ładnie zrobione kamo SS. Buty mało złachane a skoro wersja brązowa trzewików i nie złachanie to czubki aż do szwu powinny być matowe a reszta z połyskiem. Nie widzę tez najmniejszego saldu pasków na opinaczach.

 

Dzięki za uwagę o kamo bo o nie balem się najbardziej, jak uważasz ze wyszło "ok" to jestem zadowolony. Nie lubię malować Niemców wiec trzewiki malowałem trochę tak na oko ( oficer SS pod koniec wojny - lekka dowolność w umundurowaniu), fajnie ze trafiłem Wycieniowanie jak i połysk poprawie. Najgorsze ze to nie opinacze ( a być powinny ) a wygląda to coś jak wywinięte getry? Rzeźba ma podłużne prążki, jakieś zapożyczenie od dywizji górskiej? Nigdzie nie znalazłem takiej kombinacji na zdjęciach.

 

Dzięki za uwagi, postaram się poprawić błędy i pokazać Go jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już Ci piszę co to jest- wywiniete skarpety. Żandarmeria strasznie się do tego przypinała ale pod koniec wojny im przeszło zwłaszca jak zaczeło brakować wszystkiego włacznie z opinaczami. To teraz tak, przemaluj to na jasnoszry kolor (cos jak rozjaśnione feldblau) i dodaj paski białe (raczej coś koło kości słoniowej) poprzeczne (czyli wokół). Pasków moze byc jeden, dwa lub trzy. To było oznaczenie rozmiaru i jak sie domyslasz były trzy rozmiary skarpet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

images?q=tbn:ANd9GcS9_NHqDpKHd6PWn9PovwCUp-_RphB0u6SztbNFN7IketvlkAuWQQ

 

Kolor w miarę oddany na tej fotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, do usług. Możesz walnąć adidasa i trzy paski, może fanatycy BMW sie napalą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać do wygląda bardzo dobrze. Popraw szczegóły które kolega wymienił a o których nawet pojęcia bym nie miał i merytorycznie będzie ok. Chciałbym tak umieć figsy malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazylms

Musimy interes zrobić. Ja tobie figury. A ty mi pojazdy

....taaa wiem, Bez sensu.

 

Jak robić to wszystko samemu. !

Kiedyś chciałem żeby ktoś mi główki malował. Ale nie mogłem nikogo znaleźć i sam teraz próbuje i nie jest wcale tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tak umieć figsy malować.

 

Dzięki Krzysztofie, ale marudzisz Waść twoje figurki nie wiele odbiegają od moich.

 

Jak robić to wszystko samemu. !

Kiedyś chciałem żeby ktoś mi główki malował.

 

Tez kiedyś tak chciałem, ale się naumiałem. Trening czyni mistrza, dalej mam masę główek na których ćwiczę.

 

No braki poprawiłem, nie wyszło jak chciałem ale czegoś się nauczyłem jeśli chodzi o mundurologie.

Fotek już lepszych nie zrobię może za jakiś czas kupie lampy i namiot bezcieniowy.

 

b97694cd-bc63-4277-9fe5-80ad2b6589b4.jpg

 

9b9302d6-de48-43a8-946d-20ce7ea5a123.jpg

 

4b87c1e3-9dea-47b6-8fab-271be33a1ebc.jpg

 

DSC04699.jpg

 

DSC04700.jpg

 

DSC04701.jpg

 

DSC04702.jpg

 

O dziwo na większości fotek wyszła mi w miarę realna kolorystyka dlatego ich nie obrabiałem za specjalnie.

Uwagi mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier... Doskonale i bardziej doskonale nie moze byc. Az mi sie zechcialo taka figure zlozyc... Gratuluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Trzewiki uchwyciles idealnie. Nosy wygladaja jak mierzwa do wierzchu a reszta licem do zewnatrz, jak w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pokaz warsztat jak będziesz składał swoja . Szkoda ze ma powalone proporcje bo w sumie jestem z niej zadowolony.

Musze przyznać ze najdłużej malowałem twarz , rzeźba była koszmarna bez wyrazu (jak laleczka- do owalu dolepione usta) ze 3x cieniowałem co by jakaś mimikę pokazać.

Jeszcze raz dzięki za pomoc merytoryczna, przy następnym Niemcu zgłoszę się o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam. Z mila checia pomoge jezeli bede umial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foty lepsze.

I lepsza figura!

 

Co do namiotu bezcieniowego to mam taki i jakoś ostatnio go nie używam. Chyba ,że umiesz tło zmienić bo ja tego nie potrawie. Inaczej za figurką będziesz miał namiot. W tej figurce użyłeś czarnego tła - jak to zrobiłeś?

Najlepszym światłem jest słońce,a później żarówki.

 

np. dla przykładu (link) fotki świetne. I figury również

http://www.mbltd.info/diarams_69.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.