Skocz do zawartości

Instrukcja malowania PZL 37 Łoś


sat

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję w dobrej jakości instrukcji (PDF) malowania ww. modelu. Ta z Plastyka nie ma oznaczeń jakie części jakim kolorem tylko spis potrzebnych farb. Z góry dziękuję.P.S. Zabieram się powoli do kompletowania warsztatu do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Poszukuję w dobrej jakości instrukcji (PDF) malowania ww. modelu.
Proszę bardzo.
Ta z Plastyka nie ma oznaczeń jakie części jakim kolorem tylko spis potrzebnych farb.

Ta z plastyka podaje jak z zewnątrz. Ta z chematica podaje jak wewnątrz. Przy poziomie twojego pytania spokojnie wystarczy.

 

Wielkie dzieki za szybką odpowiedź. Miałem na myśli dokładnie instrukcję wnętrza a nie jak można by rzec zewnątrz - która to jest jasna i czytelna Faktycznie mogłem poszperać głębiej w googlach Zdecydowanie wystarczą. Dzięki jeszcze raz!!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastyk (ZTS) i Mistercraft idą z "jednej sztancy". Formy, które mają chyba lat 30+. Dodatkową trudnością jest jakość użytego tworzywa. Tu nie będę generalizował, zależy na co trafisz. Mój akurat był z dwóch rodzajów. Jeden dość przyjemny w obróbce (jasnoszary), drugi nieprzyjemny, łuszczący się, dużo jam skurczowych. Generalnie poszło mi prawie cała tuba "Humbrol Fillera". I uważaj na połączenie sekcji ogonowej z resztą kadłuba, tam jest spore przesunięcie, ale to akurat "wada fabryczna".

A tak z ciekawości: jakie oszklenie Ci się trafiło? Przeźroczyste czy lekko żółtawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… obadamy co z tego Łosia za Łoś
Byle nie taki.
Plastyk (ZTS) i Mistercraft idą z "jednej sztancy".
Na mój gust chematic także.
Formy' date=' które mają chyba lat 30+. …[/quote']Wypuścili w 1982, lub 1983. Pierwsze serie Plastyka były całkiem sklejalne. Jedną sztukę zrobiłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… obadamy co z tego Łosia za Łoś
Byle nie taki.
Plastyk (ZTS) i Mistercraft idą z "jednej sztancy".
Na mój gust chematic także.
Formy' date=' które mają chyba lat 30+. …[/quote']Wypuścili w 1982, lub 1983. Pierwsze serie Plastyka były całkiem sklejalne. Jedną sztukę zrobiłem.

 

Link nie działa - to forum rowerowe.

 

Czas mam i szpachel zakupiony - jak pisałem - czas pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Plastyk (ZTS) i Mistercraft idą z "jednej sztancy". Formy, które mają chyba lat 30+. Dodatkową trudnością jest jakość użytego tworzywa. Tu nie będę generalizował, zależy na co trafisz. Mój akurat był z dwóch rodzajów. Jeden dość przyjemny w obróbce (jasnoszary), drugi nieprzyjemny, łuszczący się, dużo jam skurczowych. Generalnie poszło mi prawie cała tuba "Humbrol Fillera". I uważaj na połączenie sekcji ogonowej z resztą kadłuba, tam jest spore przesunięcie, ale to akurat "wada fabryczna".

A tak z ciekawości: jakie oszklenie Ci się trafiło? Przeźroczyste czy lekko żółtawe?

 

Co do tworzywa to szare - całkiem całkiem w obróbce. Oszklenie czyste - na szczęście w miarę ,,dobrej" jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.