Skocz do zawartości

Budowa Varyaga proj. 1164 Trumpka 1:350


maqui

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

przekonałeś do ciemnych osłon, tak naprawdę na rosyjskich okrętach tego typu osłony są w rozmaitych odcieniach szarości (nawet na tych samych w różnym okresie służby) od bardzo bardzo jasnych do ciemnych

 

bardzo dobrze idzie Tobie praca, dobrze że wciąga - przynajmniej mamy na co popatrzeć

 

Jędrek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano Okonku i Jędrku znalazłem fotke Sławy w bardzo ciekawym malowaniu:

 

Jak juz Jedrek pisal oslony sa raczej w ciemnym kolorze szarosci. Do ich malowania uzywano podobnych jak i nawet tych samych farb co w lotnictwie. Czasami sa jasno a czasami ciemnoszare.

 

Okonku acha miałbym biznesa do Ciebie:......................... na małe machniom z kalkomaniami ?

 

No z tym bedzie problem bo mam ten sam model co Ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - niestety prace nad łódką chwilowo stanęły - nie nie z powodu strajku stoczniowców;) ale z powodu wadliwego działania logistyki;) skończyło się powietrze w butli i.............. zaczynam myśleć nad kompresorem:) jak nie kupie sam zbuduje (chyba że chałupe wysadze;) )

Tym czasem zacząłem bawić się relingami co przedstawiłem na jeden już fotce. Mam jednakże pytanko - relingi te są strasznie delikatne i mam zagwozdke jak porządnie acz delikatnie umiejscowić je w pokładzie - zaznaczam iż nie posiadam tak maciupeńkiego wiertełka - może jakieś pomysły???? - będe wdzięczny

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednakże pytanko - relingi te są strasznie delikatne i mam zagwozdke jak porządnie acz delikatnie umiejscowić je w pokładzie - zaznaczam iż nie posiadam tak maciupeńkiego wiertełka - może jakieś pomysły???? - będe wdzięczny

słaba taśma klejąca na jeden koniec lub plastelina typu bluetack, patafix i złapanie na klej np. drugiego końca, malutka kropelka kleju do każdej nóżki relingu i tak aż do końca

pisaliśmy już o klejeniu, zerknij np. do tematu o blaszkach

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No włanie znalazłem:) i jak zawsze jest kilka szkół;) poza tym ciekawe jak sprawdza się "wtapianie" relingu w pokład - ktoś próbował (poza Okonkiem - bo to jego patent;) ) - zaznaczam że nie mam takich umiejętności jak Okonek - żeby nie było;)

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pomimo wstrzymania "głównych" prac nad modelem, dzięki uprzejmości kolegi Arkadego 72 [bardzo serdeczne podziękowania dla Ciebie;) ] - prace posunęły się delikatnie do przodu - mianowicie powstał radar Top Plate a oto jego fotki oczywiście przed malowaniem:

5dd8935a8a8e7f8cm.jpg

 

abad6ef9a00dac25m.jpg

 

79b329a713a6ccd0m.jpg

 

Co do powietrza to z każdym dniem skłaniam się w kierunku podjęcia wyzwania zbudowania własnego kompresora;) oczywiście na bazie agregatu lodówkowego;)

Pozdrawiam i do następnych newsów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaaaaaa ok;) to mam nadzieje że Saab sie nie obrazi jeśli zagląda na tą stronke. Co do naocznego przekonania się do tej metody - przydała by się nie powiem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maqui ciesze sie, ze blaszka sie przydala. Ja juz od paru dni na lajbie, wczesniej 3 dni czekalismy w hotelu na statek to z nudow skleilem i poszpachlowalem kadlub od Mobile Baya. A teraz czekam az mnie depresja opusci to sie wezme dalej do roboty. Fajnie, ze jest net i mozna do Was zajrzec. Cieplo u mnie przynajmniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie:) żeby nie było że całkowicie się ........ lenie;) postanowiłem poprawić radar Top Dome, jednocześnie delikatnie go waloryzując (bez śmiechu prosze - dot. zaawansowanych modelarzy:) ).

Oto rezultaty:

 

050260b0ca5a1083m.jpg 10cb007b36814a75m.jpg

 

Odkąd pamiętam lubiłem i dalej lubie "pasować" elementy na sucho - zobaczyć jak wyglądać będzie całość:) zakładam że nie jestem jedyny w swoich "przyzwyczajeniach":) ale wracając do sedna - bawiąc się zauważyłem problem, kóry może się przyczynić do problemów przy budpwie kadłuba. Pokład składa się z dwóch części - dziobowej i rufowej - łączą się one mniej więcej w połowie długości kadłuba. Po włożeniu ich na miejsce - pasują wyśmienicie, następuje delikatna konsternacja otóż gdy na śródokręciu jest idealne spasowanie:

 

b9e849c0d2c2070dm.jpg

 

tak na dziobie pojawia się delikatna szczelina:

 

a5477c5c5a598685m.jpg

 

Z kolei jeśli na dziobie spasuje się pokład idealnie:

d5427065cfff9d16m.jpg

 

To na śródokręciu pojawia sie szczelina o szerokości ok 1 mm:

d068638afb226b26m.jpg

 

Na razie się tym nie przejmuje ale z chęcią wysłucham propozycji;)

 

Wracając do manii "pasowania" postanowiłem sprawdzić jak to wszystko będzie wyglądało (mniej więcej) i oto rezultat:

 

e976eaf1ad282f3fm.jpg 62c109a47bdbd9b6m.jpg dc827f9c550ba5c8m.jpg ac9856d106700aa5m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem poprawić radar Top Dome, jednocześnie delikatnie go waloryzując

apetyt rośnie w miarę jedzenia, zwłaszcza jak się ogląda fotografie orygnału

Na razie się tym nie przejmuje ale z chęcią wysłucham propozycji

nie ma co proponować - szpachla w dłoń, wybrałbym dziób

Wracając do manii "pasowania" postanowiłem sprawdzić jak to wszystko będzie wyglądało

smakowicie to wygląda

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrek preferowałbyś szpachlować dziób? bo szczerze ja myślałem o podklejeniu pokłądu na łączeniach np. kartą telefoniczną (coś podobnego widziałem bodajże w modelu Okonka - 956) i wypelnić szparę szpachlą. Zwłaszcza że w tym miejscu to w ogole nie bedzie widoczne - nadbódówka i podesty pod Ak630. Jedynie musiałbym zeszlifować troszke tych występów pod nadbudówkami. Wydaje mi się jednak, że ostatecznie będzie lepszy efekt - ale to Ty jesteś specjalista Jędrku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki tam ze mnie specjalista nawet dobrze nie przyjrzałem się w którym miejscu jest łączenie tylko odpisałem wg własnych wyobrażeń (chyba zbytnie przyzwyczajnie z deskowanych pokładów), po tym co napisałeś Twoja propozycja jest sensowniejsza, łatwiej ukryć takie łączenie w niewidocznym miejscu

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello;) witam wszystkich - mimo ciągłego oczekiwania na kompresor - próba oszczędzania niestety powoduje zwłoke:( dokonuje minimalnych postępów (prawie takich jak Stocznia MW przy budowie Gawrona hehehe;) .

Ale wracając do modelu:) ostatnimi dzionkami wykonałem dwa kutry i kilka elementów fototrawionych:

 

f4244f34db0648e2m.jpg

 

 

Wzbogaciałem także nadbudówkę dziobową o elementy wyrzutni rakiet SS-N-12:

 

d64bd799bd25ece9m.jpg

 

c66546e7b4af4738m.jpg

 

Przyznam że wygląda to dość imponująco;) wręcz groźnie - ach te rosyjskie okręty:)

(PS. same wyrzutnie i podesty są jedynie "przyłożone" dla efektu;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) dzisiaj kolejna "dawka" fotek będących wynikiem drobnych prac przy modelu. Tym razem postanowiłem dowaloryzować armatę AK130. Widziałem kiedyś coś podobnego bodajże w relacji Okonka. Wyszło jak wyszło choć na pierwszy raz takiej dłubaniny jestem zadowolony - zresztą po pryśnięciu farbą będzie lepiej wyglądać;) oto fotki:

abb7f02731e8ce38m.jpg

 

3f30d3d142ab2b5bm.jpg

 

cdf1654ae6aea84fm.jpg

 

Postanowiłem tez pobawić się ciut przy śmigłowcu pokładowym:

 

5832a0e619d50ce6m.jpg

 

Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.