Skocz do zawartości

Budowa Varyaga proj. 1164 Trumpka 1:350


maqui

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 116
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szukając rozwiązania z farbkami, postanowiłem zakończyć budowę mojego kompresorka;). Pozostało jeszcze dorzucenie kilku opasek ślimakowych i wuala;) na chwilę obecną prezentuje się on tak:

 

80d3d057ed290708m.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pod góre to pod góre;) jak znalazłem "złoty środek" w sprawie farby to mi jej zabrakło;( w sklepie będą mieć dopiero we wtorek więc znów przestój...ehhh.

Ale żeby się nie nudzić postanowiłem wykonać podstawkę pod przyszły model;) żeb nie stał on na tej "firmowej" badziewnej podstawce - postanowiłem sobie wytoczyć własną;) tak więc na chwilę obecną mam dwie nogi (patrz foto) które oczywiście zostaną docięte na wymiar;) jutro dorobie podstawkę;) i zrobie sobie tabliczkę;)

Oto jak się prezentuje podstawka w wersji roboczej:

1fc79106a00fb36em.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Jędrek, Ja wziąłem dwa drewniane walce, poszedcłem do kumpla na tokarke i jaaaazda;) wyżyłem się hehe - nie jest to coś niesamowicie powalającego ale zdecydowanie lepsze od tego co dał Trumpek;) sądze ze nogi będa miały wysokość ok 10 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezły pomysł z tą podstawką, sam szukam pomysłu co by tu zaadaptować do takiej roli

 

Np. rożnego kształtu drewniane uchwyty meblowe

Albo metalowe relingi (uchwyty...) do szafek kuchennych... są w kilku kolorach stali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz o jakich dokładnie relingach mówisz? może podrzucisz jakis przyklad?:) bo w sumie bardziej by mnie jarała podstawka z ala mosieznymi nogami;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz o jakich dokładnie relingach mówisz? może podrzucisz jakis przyklad?:) bo w sumie bardziej by mnie jarała podstawka z ala mosieznymi nogami;)

Zajżyj do pierwszej lepszej hurtowni dla meblarzy... rurki i pręty metalowe jakie sobie wymarzysz... Uchwyty, podstawy do montowania w drewnie itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. rożnego kształtu drewniane uchwyty meblowe
Zajżyj do pierwszej lepszej hurtowni dla meblarzy... rurki i pręty metalowe jakie sobie wymarzysz... Uchwyty, podstawy do montowania w drewnie itp...

od jakiegoś czasu oglądam już te "cuda" - w końcu trafię na coś co mi się spodoba

 

maqui z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy relacji

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecuje Ci Jędrku że będzie bo już sam się nie moge doczekać;) większość problemów materiałowych została rozwiazana, tylko została ta logistyka:( we wtorek dopiero będzie farbka którą potrzebuje;) a póki co jutro jadę do castoramy poszukać tych "podstawek" do modelu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich po dłuuuuuugim okresie "lenistwa modelarskiego";)

Zacząłem powoli i postaram się dostarczać regularnych sprawozdań:)

Dzisiejsze prace poświęciłem na dostosowanie długości pokładu do kadłuba, jak już wcześniej bowiem wspominałem Trumpeter "kopsnął" się o ok 1 mm. Tak więc gdzieś trzeba było ten mm uzupełnić, można było to zrobić na dziobie, lub śródokręciu. Postanowiłem wykorzystać tą drugą wersję zwłaszcza, iż będzie całkowicie zabudowane przez różnego rodzaju pokładówki, pokłady itp.

Poniżej przedstawiam fotki po modernizacji. Do "przedłużenia" wykorzystałem przeterminowaną kartę bankomatową, klej patex fix i kawałek plastiku:)

 

6909beb5b30bd4fcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem powoli i postaram się dostarczać regularnych sprawozdań

Do "przedłużenia" wykorzystałem przeterminowaną kartę bankomatową, klej patex fix i kawałek plastiku

i słusznie mimo wszystko trochę Cię szlifowania czeka by ukryć to łączenie

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.