Skocz do zawartości

początkujący modelarz


hrabia_sebastian054

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Niedawno zacząłem sklejać modele ciężarówek. Na swoim koncie mam już złożonego western stara 5964 consellation i mana tgx xxl.

 

Zakupiłem scanie r 620 blue shark ale będę go chciał pomalować ją na czarno lub biało niebiesko. Mam kilka pytań na które myślę że odpowiecie bez najmniejszego problemu:

 

1.Przedtem używałem farb pactra bo budżet nie nie pozwalał na dorsze i lepsze. Teraz mam trochę więcej kasy i postanowiłem zakupić lepsze. I dlatego chciałem się dowiedzieć jakie wy farby polecacie?

 

2. po drugie używałem kleju wamod a jaki wy polecacie?

 

3. po trzecie chciałem się zająć tuningiem i nie wiem co do tego potrzebuję.

 

3. i ostatnie chciałem zakupić szpachlę ale nie wiem z jakiej firmy?

 

4. Gdybyście mogli mi podesłać linki do jakiś fajnych malowań bo nic nie mogłem ciekawego znaleźć.

 

Nie długo zacznę sklejać i wstawię zdjęcia.

 

Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Do pytań jest odpowiedni wątek:

 

viewtopic.php?f=88&t=12288

 

1. Jeśli chodzi o farby to używam Tamiyi Akrylowej. Przyjemny zapach, żadnych problemów z nimi nie miałem. Zależy też czym malujesz.

 

2. Do oszklenia klej typu wikol, który staje się przezroczysty po wyschnięciu. Microscale Kristal Klear albo Humbrol Clearfix, są też inne. Do reszty najlepszy będzie Extra Thin, można kupić o zapachu cytryny, albo po prostu jakiś cyjanoakryl, ja korzystam z Tamiyi w żelu, jest wygodniejsza niż zwykły płynny klej.

 

3. Podejrzewam że możesz użyć dedykowanych zestawów, różnego rodzaju blaszek, siatek, poszukaj sobie w sklepie car-model-kit.com

 

3 nr 2 Polecam dwuskładnikową milliput.

 

4. Nikt nic Ci nie wklei, malowanie powinno być tylko i wyłącznie Twoim pomysłem bo to Twój model ;)

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dzięki kashato za rady napisane powyżej.

 

1. Co do farb będę malował pędzlem a zewnętrzna kabinę będę malował sprayem

 

2. Wikol nie jest do drewna? Zamierzałem kupić ten klej.

 

3. Chodziło mi raczej o okablowanie itp.

 

4. Niestety nie znalazłem tej szpachli w sklepie hobbysta.pl Chciałem żeby przyszło w jednej paczce właśnie teraz kiedy jest ta promocja.

 

5. Rozumiem nie liczyłem na wiele.

 

6. Mam jeszcze jedno pytanie czy do polerowania potrzebna jest pasta polerska np K2 tempo czy wystarczy sidoluks bo kiedyś słyszałem że też się nadaje.

 

Dzięki za wszystkie rady proszę o więcej.

Fotorelacje ze sklejania scani R 620 blue shark zaczne w połowie sierpnia gdyż jade na wczas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

 

mam pytanie jak wiecie z powyższych postów malowałem farbami pactra teraz zamówiłem farby revela i dostałem od wujka kilka farb humbrola i nie wiem czy mogę je malować tymi samymi pędzlami?

 

Fotorelacja z sklejania scani r620 ukarze już w krutce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak wiecie z powyższych postów malowałem farbami pactra teraz zamówiłem farby revela i dostałem od wujka kilka farb humbrola i nie wiem czy mogę je malować tymi samymi pędzlami?

 

Pędzel nie papier toaletowy... Możesz użyć dwa, a nawet więcej razy.... No chyba, że go po pactrze nie umyłeś, wtedy możesz z tym pędzlem zrobić to samo, co z papierem...

 

 

P.S. Do pytań tego rodzaju jak twoje jest inny wątek - viewtopic.php?f=88&t=12288. Fajnie byłoby gdybyś tam je zadawał, będzie mniej bałaganu, a i inni "początkujący" niewątpliwie skorzystają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z powrotem.

Czekam na farby i zacząłem robić swój własny organizer modelarski zakupiłem organizer firmy curver z wysuwanymi szufladami i przerobiłem go na własne potrzeby. Może nie jest idealny męczyłem się z nim kilka dni jak z prawdziwym modelem jestem zadowolony z efektów. organizer kupiłem za 20 zł dokupiłem jeszcze kilka rzeczy i za niecałe 30 zł mam gotowy własnej roboty organizer modelarski który pomieści dużo rzeczy potrzebnych do klejenia modeli. przynajmniej nie musiałem kupować organizera za ok 130 zł tylko dedykowanego pod modelarstwo który pomieści o wiele rzeczy mniej niż mój. Do końca tygodnia postaram wstawić zdjęcia tego organizera.

 

P.S. Wiem że na pewno pojawią się posty że to nie w tym temacie lecz mnie to nie interesuje ja sądzę że po co robić 50 tematów w którym będziecie kilka postów. Zresztą jak ktoś będzie szukał jakiś koncepcji organizera i wpisze pod ikonkom szukaj słowa kluczowe to i tak wyskoczy ten post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Do końca tygodnia postaram wstawić zdjęcia tego organizera....

 

Nie wiem jak inni ale ja czekam w napięciu... Z tym, że to jest dział "Warsztat", w którym pokazujemy modele samochodów, a nie przerobione półki, akwaria, szafki na buty i stojaki na parasole... No ale skoro Szanowny Pan nie ogarnia...

 

 

P.S. A ten przerobiony organizer wrzuci Pan do galerii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wam ale mnie ten styl bardzo przypomina niejakiego KW-2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziwnie to wygląda ale zgadzam się z dorotką to jest wątek o budowie samochodów a nie o budowie organizerów. Nie chce pokazywać jak budować akwarium z pułkom na buty pod parasolem ale mały użyteczny organizer to pokarze. A poza tym nie wiedziałem do jakiego wątku to zaliczyć.

 

Mam jeszcze kilka pytań:

-chciałem zrobić ciężarówkę z lawetom Heavy duty trailer a na niej jakiś czołg:

-Jaki model polecacie dla początkującego

-Jakich farb użyć do pomalowania

-Czy szpachla tamyja jest dobrym wyborem

 

Jeśli jest ktoś tak miły i morze mi napisać jakie średnice mają słoiczki farb TAMYA i Valeyo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Oto ten upragniony organizer

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/75d256ce166c69fd

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/5ee02d1caa2a0f50

 

Nie jest to profesjonalny organizer ale mały skromny organizer do klejenia modeli plastikowych. Wykorzystałem ten upał na południu polski i polakierowałem model z zewnątrz. Czekam aż lakier wyschnie (ok tygodnia ) w tym czasie zacznę sklejać silnik ramę interior itp.

Zamówiłem farby powinny przyjść pojutrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pomalowałeś tą skrzynkę, to poszedłeś po bandzie.

Ona jest z badziewnego polipropylenu, którego nie będzie się trzymała żadna farba ani klej.

Organizer na kolana nie rzuca ....

Na czym polegały przeróbki, o których pisałeś ?

Z tylu jest chkodziarka na %, klimatyzowane przegrodki aby farby sie nie grzaly, szczotki do mycia pedzli, szufladki otwierane z pilota, alarm i imobiliser, masazer aby wlosie pedzli bylo zrelaksowane i wiele innych.

Sorry nie moglem sie powstrzymac ogolnie to dupy nie urywa zwykly organizer z marketu za max 30zl. No chyba ze wnetrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.