Skocz do zawartości

współczesne czołgi 1:72


Roy P

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągnę od roku temat "Współczesne czołgi w 1:72"

Temat dość szeroki, bo w planie ok 60 pozycji. Z racji jednak tego, że jakiś czas temu nauczyłem się kleić modele z pudełka (bez dogłębnego studiowania dokumentacji jak przed laty) cieszę się z ogromnego tempa rozbudowy kolekcji pomimo notorycznego braku czasu.

W ramach programu motywacyjnego postanowiłem postępy wrzucać na forum, gdyż chcę temat zakończyć a z tym może być trudność, bo cały czas i tak mnie szarpie, by coś innego robić (a to samoloty, a to czołgi z IIWŚ czy też jakieś inne hobby).

Zobaczymy jakie będzie zainteresowanie...

 

Dzisiaj rusza nowy wózek:

Leopard C1A1 MEXAS (ISAF)

konwersja Modelltrans do Revella.

20151103_182403-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej super temat. Też mam w planach zrobić Leoparda 1 z jedną z ich konwersji. Będę śledził z zainteresowaniem. Mam pytanko czy w zestawie waloryzacyjnym są jakieś elementy fototrawione lub kalkomanie? Jak wygląda instrukcja i najważniejsze jak ze spasowaniem z modelem Rewella?

 

PS. Ja też jestem fanem współczesnych pojazdów w 1:72..na warsztacie mam ponad 80 :-). Może w przyszłym roku skuszę się na jakieś relacje.

 

Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie

trzy czołgi w 35 popełniłem przed wielu, wielu laty i mi przeszło

 

Prace idą powoli:

20151105_184118-1.jpg

 

Chciałbym przed weekendem go poskładać.

Może się uda ale mam wątpliwości

 

Przy okazji pokażę kolejkowicza (czeka karnie do malowania).

Nowa zabawka rosyjskich generałów w oczekiwaniu na dopracowanie aż osiągnie etap czołgu a nie prototypu.

20151105_180206-1.jpg

20151105_180342-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie

trzy czołgi w 35 popełniłem przed wielu, wielu laty i mi przeszło

 

I bardzo dobrze , 72 górą iwo: !

A tak w ogóle kibicuje klejącemu współczesne tanki , bo to zgrabne maszynki są.

Pozdrawiam

Kuba

No ostatnio osobiście też się przekonuję do nowszych czołgów niż lata 40 tamtego wieku

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie

trzy czołgi w 35 popełniłem przed wielu, wielu laty i mi przeszło

 

I bardzo dobrze , 72 górą iwo: !

A tak w ogóle kibicuje klejącemu współczesne tanki , bo to zgrabne maszynki są.

Pozdrawiam

Kuba

No ostatnio osobiście też się przekonuję do nowszych czołgów niż lata 40 tamtego wieku

 

Pozdrawiam

Ale lata 40 tamtego wieku też miały zgrabne maszynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie

trzy czołgi w 35 popełniłem przed wielu, wielu laty i mi przeszło

 

I bardzo dobrze , 72 górą iwo: !

A tak w ogóle kibicuje klejącemu współczesne tanki , bo to zgrabne maszynki są.

Pozdrawiam

Kuba

No ostatnio osobiście też się przekonuję do nowszych czołgów niż lata 40 tamtego wieku

 

Pozdrawiam

Ale lata 40 tamtego wieku też miały zgrabne maszynki.

Nie mówię że nie. Niektóre pojazdy z tamtych czasów są tak brzydkie że aż piękne Ale niektóre to naprawdę niezłe. No Ale jak tu porównać PZ.III z leopardem

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja miał być w piątek ale nie dałem rady - w czwartek byłem zbyt zmęczony i nić nie zrobiłem

Modelowi zostały jeszcze jakieś drobiazgi (w tym bambetle) i pójdzie na magazyn. Nie mam na razie weny do malowania

Za to jutro ma przyjść M103

I coś czuję, że zaczniemy od niego

A teraz parę fotek:

20151108_234244-1.jpg

20151108_234152-1.jpg

20151108_234047-1.jpg

 

Piotrowi prawy zasobnik wyszedł za długi i nie mieściła się kratka - o ten plasterek co widać na zdjęciu musiałem go skrócić.

20151106_230557-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam temat trochę przycichł. Jak postępy w budowie?

 

pozdrawiam

 

Faktycznie przycichł bo ostatnio nie mam czasu ani sił.

Aby jednak nie zostawić wątku całkiem osamotnionego pomyślałem, że można powrzucać dotychczasowy urobek z sezonu 2014/2015

Na pierwszy ogień idzie Twardy z Modelltransa.

Całkiem fajny modelik.

Po pomalowaniu zauważyłem jednak, że model ma jakieś ślady po trasowaniu linii na przodzie błotników i musiałem to zaszpachlować

Tak to jest gdy się myśli że jakoś to będzie

20151210_190910_resize.jpg

20151210_190922_resize.jpg

20151210_190931_resize.jpg

20151210_190942_resize.jpg

 

Na dziś dorzucę jeszcze fotki Abramsa.

Niestety mam duże wątpliwości co do koloru piaskowego i czarny coś mi nie wyszedł (za duży rozbryzg na boki)

20151210_191042_resize.jpg

20151210_191048_resize.jpg

20151210_191053_resize.jpg

 

Jak będzie zainteresowanie będę wrzucał następne "rozgrzebki" a na razie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Z mojej strony jest zainteresowanie. Współczesnej pancerki w 1:72 jak na lekarstwo. Abrams jakiej firmy? Sam mam Revella i Dragona. Z tego co czytałem to Dragona lepszy merytorycznie.

 

pozdrawiam.... i jak najbardziej wrzucaj fotki z zaczętych projektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Robert... wiem, że brak czasu, dzieci, koty, psy... a nawet żona... ale jako prawie zawodowy fotograf mógłbyś uraczyć nas trochę lepszymi fotami

 

W niedzielę przyjadę i zobaczę na żywo, oczywiście jeżeli pokarzesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Robert... wiem, że brak czasu, dzieci, koty, psy... a nawet żona... ale jako prawie zawodowy fotograf mógłbyś uraczyć nas trochę lepszymi fotami

 

W niedzielę przyjadę i zobaczę na żywo, oczywiście jeżeli pokarzesz...

Chcesz, to Ci dam sprzęt, canuna, lampy, softboxy, stół i co tam jeszcze chcesz i sobie rób. Dla paru fotek nie będę odpalał tego całego złomu

 

Abrams jest z trąbki i jak pamiętam nie skażony żadną ingerencją (ale to artefakt z poprzedniego sezonu i coś mogłem w nim jednak podłubać)

 

Mam jeszcze w pudełku Abramsa z Revella i jak nie padnę ze znużenia współczesnymi to dokupię jakieś stare ESCI albo Hasegawę i zrobię jakąś wersje ze 105-tką.

 

SAW - Nie wiem, który jest najlepszy i jakie ma błędy - przed kilku laty nauczyłem się nie studiować dokumentacji, nie nanosić poprawek i może ta nauka nie okazała się do końca skuteczna i czasami coś tam dorobię to staram się usilnie trzymać obranego kursu.

Buduję kolekcję i z trójki: ilość, jakość, wierność najmniej mnie interesuje ta ostatnia - zresztą modela pokroju M4 z Airfixa traktuję należycie

 

Skoro Abrams cieszy się zainteresowaniem podrzucę inne dorodne sztuki:

 

Dragon - - wymaga poprawek w pudrowaniu

20151211_215113_resize.jpg

20151211_215128_resize.jpg

20151211_215139_resize.jpg

 

temu trochę więcej brakuje do pełni szczęścia

20151211_215432_resize.jpg

20151211_215449_resize.jpg

20151211_215503_resize.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gdzieś tam w międzyczasie trochę popchnąłem do przodu Magacha.

Niby fajnie, że koła napędowe i napinające odlane są razem z ogniwami ale mam wrażenie, że kleił matkę jakiś kompletny amator - byle jak

20151220_200159.jpg

20151220_200222.jpg

 

mimo to po krótkiej walce jedna stronę udało się obuć:

20151220_200249_resize.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gdzieś tam w międzyczasie trochę popchnąłem do przodu Magacha.

Niby fajnie, że koła napędowe i napinające odlane są razem z ogniwami ale mam wrażenie, że kleił matkę jakiś kompletny amator - byle jak

20151220_200159.jpg

20151220_200222.jpg

 

pomyłką okazał się też skądinąd bardzo ładny zasobnik z tyłu wieży - wg tego co udało mi się wyjaśnić montowano go w późniejszej wersji Magach 6B Gal, która wymaga zmiany skrzynki SKO na wieży i usunięcia jednej kostki pancerza reaktywnego. Przez chwilę się nad tym zastanawiałem, ale obecny projekt zakłada maksimum modeli i minimum dokumentacji a nad tym Magachem i tak spędziłem już za dużo czasu grzebiąc w sieci.

 

Stary zasobnik (nieźle się namęczyłem by go dopasować a potem odbudować fragment wieży):

6indeks_resize.jpg

 

Czeka ma malowanie:

3i3ndeks_resize.jpg

4indeks_resize.jpg

5indeks_resize.jpg

2indeks_resize.jpg

 

W towarzystwie młodszego kolegi (tym razem mam nadzieję na faktycznie expresowe tempo jak tylko znajdę czas):

1indeks_resize.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa ta konwersja. Super się prezentuje. Dobierasz bardzo ciekawe modele. Masz w planach M60 ERA?...fajnie by się prezentowały oba. Ja kupiłem trzy M60.. ERA, w wersji ze spychaczem i standardową. Do wersji ERA mam plan dołożyc pług przeciwminowy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa ta konwersja. Super się prezentuje. Dobierasz bardzo ciekawe modele. Masz w planach M60 ERA?...fajnie by się prezentowały oba. Ja kupiłem trzy M60.. ERA, w wersji ze spychaczem i standardową. Do wersji ERA mam plan dołożyc pług przeciwminowy.

pozdrawiam

właśnie czeka na malowanie

w planach do niego mam mini dioramkę z Black Doga z firurkami

a_resize.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Ty mówisz że nie masz czasu. Chyba pójdę Twoją drogą i zostawię plany z boku biurka.

Moja ROMA z bólem ale do przodu.

Pozdrawiam

Kolejny stary znajomek mnie wymacał

Olej plany

Grunt by nie było wielkich baboli rzucających się w oczy.

Za 10 lat i tak nie będziesz pamiętał co poprawiałeś a w sprzedaży będą modele z jakością taką o jakiej nie śniłeś jak swój model kleiłeś. Albo co gorsza, dzieciaki będą drukowały sobie modele pobrane z sieci i w jedną chwilę każdy będzie mógł może sobie wydrukować np. wszystkie włoskie pancerniki w dużo lepszej jakości niż to co teraz robisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.