Skocz do zawartości

Heavy Duty Trailer - Revell > relacja z budowy(2.04.2008)


ccrriiss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jest to moja pierwsza relacja ale nie pierwszy model który sklejam

nie będę więcej nudził tylko przejdę do fotek

 

92cc835dfedf8d6fm.jpg

718b80ea28be004cm.jpg

 

balkon

 

4d8d973a05728d37m.jpg

a40a382241dace0dm.jpg

 

i kawałek zawieszenia

 

e827399500543fb6m.jpg

3d2db752102e7d0dm.jpg

 

Wszystkie fotki robione telefonem stąd taka jakośc

 

A teraz czekam na opinie chociaż jak narazie dużo nie jest zrobione ale proszę o uwagi i sugestie

 

I mam prośbę co wrzucic na tą naczepkę rozważam takie warianty:

-spychacz

-jakąś większą koparkę

-dźwig

-helikopter

-a może tak jak mi podpowiedział kuzyn częśc jakiegoś mostu albo coś w tym rodzaju

 

Czekam też na wasze propozycje każdą rozważę

 

pozdrawiam ccrriiss

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-helikopter

-a może tak jak mi podpowiedział kuzyn częśc jakiegoś mostu albo coś w tym rodzaju

 

Te dwa odpadają, bo ciężko ci będzie znaleźć coś w takiej skali...

 

A spychacz, czy koparkę znajdziesz, ale nie będzie to łatwe. Problem w tym, że ta naczepa właśnie jest stworzona do przewozu sprzętu budowlanego i etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się zapowiada.

U mnie na magazynie też leży ta naczepka, ale jeszcze przed nią chcę zrobić inne modele.

Powiedz, jak pierwsza styczność z wypraskami - czy są dobrze dopasowane, czy części pasują bez większych problemów, nadlewki?

Ja swoją tylko pobieżnie sprawdziłem, ciekaw jestem, jak Ci sie ją skleja.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praetorian z tym helikopterem to masz racje a co do mostu to miałem zamiar coś sam wykonac jakieś wielkie sprzęsło albo coś w tym rodzaju a te pozostałe to mam linka do austriackiego sklepu (od Tornada

 

Bocian napisał :

PS Dlaczego nie w dziale konkursowym ?

 

Dlatego że jetem tak jakby początkującym modelarzem a zresztą nie chcę robic konkurencji innym

 

JarekS jest to mój pierwszy model Revella więc nie wiem czy we wszystkich modelach tego producenta jest tak twardy plastik,elementy są dobrze dopasowane,kilka nadlewek się znajdzie.

A jest najlepsze to że przy częściach z zawieszenia są pomylone numerki

Skleja mi się bardzo dobrze

 

Akualki będą co sobotę ponieważ w tygodniu niemam zbytnio czasu chyba że uda mi się poskłada mój komputer w co wątpie

 

pozdrawiam

 

ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem, że most samemu można wykonać (tzn element jego, czyli tak jak napisałeś np. jedno przęsło), ale raczej byłoby przewożone na innej naczepie, a na pewno bez podjazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zabrałeś się za tą naczepkę Wydaje mi się, że buldożer byłby najlepszym ładunkiem, wiadomo wiąże się to z dość sporym wydatkiem ale za to jaki był by efekt końcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale coś tam na pewno musi stanąc

To Ty wstaw buldożer, a ja na swoją wstawię koparkę. No chyba, że chcesz odwrotnie - dogadamy się

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym czołgu nie dawał - do przewozu czołgów są specjalne wojskowe platformy, a Ty zestawu wojskowego nie robisz. Może się oczywiscie zdarzyć, że jedzie czołg na takiej platformie, ale raczej jako złom.

Najczęściej chyba jeżdżą maszyny budowlane.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam aktual miał byc w zeszłym tygodniu ale jakoś tak wyszło że nie miałem czasu a budowa poszła do przodu

 

ogólny widok podwozia

e80f167f77a95a3dm.jpg

 

same zawieszenie przyklejone już do nacepki

08c427b98ddaa174m.jpg

36c98559172cbe53m.jpg

 

koła zapasowe

66a1e17d88038dacm.jpg

ceac8a2428248a4em.jpg

 

zaczep

3c94eb4d77ad4521m.jpg

 

i rzut od góry

8078c30b9274e6a4m.jpg

 

Dla ciekawskich mam wiadomośc to nie jest jeszcze ostateczna długośc naczepy brakuje jeszcze jakieś 5 cm

 

Mam jeszcze info dla tych co będą sklejac tą naczepkę przy zawieszeniu jest mała pomyłka przy numeracji przynajmniej ja tak miałem ale w innych też pewnie tak będzie i trzeba bardzo uważac na bardzo cienkie elementy łatwo się łamią ja złamałem tą osłonę na zapasowe koła ale już jest wszystko OK

 

No to teraz czekam na opinie

 

pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko niektóre części pomaluję troszkę inaczej np: balkon,burty z balkonu,podjazdy i mam zamiar zrobic jakieś zabrudzenia nie tam żadna salonowa tylko używka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradzam pomalować całą naczepę bo będzie wyglądać zbyt plastikowo, później będziesz żałował, że nie pomalowałeś jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boki czerwone, ale podłoga brązowa, jakąś imitacja drewna.dobrze było gdbyś poszedł na jakiś parking i złapał taką naczepę i jej sie przyjrzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.