Skocz do zawartości

Niemieckie karabiny w 1:72


danek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Temat prosty jak konstrukcja cepa ale odpowiedzi nie znam....

 

Potrzebuje około 10 sztuk MG 42 (MG 34) w skali 1:72.

 

Kto produkuje karabiny/broń/amunicję dla piechoty/pojazdów w 1:72 ?

 

Materiał dowolny - plastik, żywica, fototrawione, brass, drewno, guma do żucia........

 

Jakość - powiedzmy minimum jak Tiger II Revella (03129) - pomijamy wynalazki jak Zvezda 6106 bo to dramat.

 

No i fajnie by było jeśli nie jest to sklep/producent na drugim końcu świata.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - wiem o istnieniu firmy MiniWorld - dziwnie tajemniczej firmy krzak......

 

Ale jest to lekkie szaleństwo - karabinek wielkości "paznokcia" z wysyłką w cenie Tiger II Revella (03129)....

 

Zresztą nawet jeśli - to gdzie to kupić ? Kilka sklepów niby ma ale kupić się nie da.

 

Skala 1:72 to nie egzotyka, MG42 też egzotyką nie jest ale pomysłu nie mam.

 

Ktoś ? Coś ?

 

Sądzę że kiedyś może to się komuś przydać bardziej niż setne rozważania czym rozcieńczać farby Tamiya.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eBay lub np.:

http://modelsua.com/MG-34-machine-gun-with-bipod-1-72-Mini-World-018.html

 

Cena za taki poziom zdetalowania wcale zla nie jest.

 

Ja moge Ci poszukac jednego, moze dwoch z Hasegawy:

 

HAS31130Sprue.jpg

 

No ale to nieporownywalna jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nie wargaming

 

Mała diorama "What if......46" - paper panzery E-50 i E-75 z Modelcollect już się robią.....

Jeden będzie "gotowy do akcji" - drugi w stanie rozkładu z wyciąganym silnikiem/spawanymi łóżkami na osłony gąsek - Niemcy też mogli się czegoś nauczyć od Rosjan......

Generalnie pełne SF - ale do pojazdów mam już wszystkie graty a nawet więcej bo z tym nie ma problemu.

 

"Paper Panzery" na placu przed budynkiem/fabryką/partyzanckim tajnym składem z kawałkiem przekrojonego budynku - a w nim stoły ślusarskie/skrzynie/szafy/wieszaki i właśnie w tym te MG42 (MG34) - i z tym już jest problem żeby ten bałagan odtworzyć......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem nie wargaming

 

Mała diorama "What if......46" - paper panzery E-50 i E-75 z Modelcollect już się robią.....

Jeden będzie "gotowy do akcji" - drugi w stanie rozkładu z wyciąganym silnikiem/spawanymi łóżkami na osłony gąsek - Niemcy też mogli się czegoś nauczyć od Rosjan......

Generalnie pełne SF - ale do pojazdów mam już wszystkie graty a nawet więcej bo z tym nie ma problemu.

 

"Paper Panzery" na placu przed budynkiem/fabryką/partyzanckim tajnym składem z kawałkiem przekrojonego budynku - a w nim stoły ślusarskie/skrzynie/szafy/wieszaki i właśnie w tym te MG42 (MG34) - i z tym już jest problem żeby ten bałagan odtworzyć......

 

No jak planujsz coś takiego to figurasy koniecznie w libermuster. To miał być docelowo pierwszy w historii III Rzeszy wzór maskujący zarówno dla Wehrmachtu jak i Waffen SS. Tylko nie wiem jak Ty go pomalujesz w skali 1/72...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i troche podobne. Zdjęcia w zblizeniu, nie wiadomo jak sie oko daje oszukać bez szkła.

 

images?q=tbn:ANd9GcStf3QUkP1K3_Hl998P7mXSp81FQqWPhO1_Or7iyLLEFMy_C7Ro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.