Skocz do zawartości

Tamiya - Horch 4X4 Type 1a


Skoren86

Rekomendowane odpowiedzi

No i lecimy dalej z malunkami.

 

Na początku poszedł Dunkelgrau...

 

SAM_1209.JPG

 

SAM_1210.JPG

 

SAM_1211.JPG

 

.... w dalszym etapie psiknięty został Dunkelgelb.

 

SAM_1212.JPG

 

SAM_1213.JPG

 

SAM_1214.JPG

 

SAM_1217.JPG

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

a ja się pytam gdzie są koniczynki???!!!

 

nie wiem czy tak chcesz ale pod palemkami powinieneś zostawić szary.

 

b40c40c29fb678eef59b17327f0af695.jpg

 

A ja odpowiadam - nie mam :(

A na palemki - jest na to miejsce, może mało je widać :P, hmm albo za dużo psiknąłem :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już chyba koniec malowania ( no nie wliczając poprawek bazy pod palemki i białego paska ) . Co do koniczynek chyba się skończy na zakupie jakiegoś modelu z tymi kalkami lub na drukach własnych :P

 

Dunkelgelb high base.

SAM_1226.JPG

 

Dunkelgelb high light.

SAM_1240.JPG

 

SAM_1243.JPG

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało widoczne cieniowanie moim zdaniem.

Jeśli kupowałbyś model dla kalek to możemy wejść w komitywę.

 

Szukałem modelu i tam gdzie się starałem go zdobyć był niedostępny, a ze czas nagli bo Horch do Bytomia jedzie więc zaprojektowałem coś swojego ( fotka poniżej ). Jutro to wydrukuje i będzie wycinanie i malowanie. Może coś z tego wyjdzie

 

Przechwytywanie%252520w%252520trybie%252520pe%2525C5%252582noekranowym%2525202016-02-28%252520104718.jpg

 

Zapytaj tutaj o kalki : https://www.facebook.com/meliusmanu/

 

Odpytałem, ale strasznie długi czas oczekiwania 3-4 tygodnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście cieniowanie trochę za słabe. Cały efekt zniknie po dalszych zabiegach.

 

Postaram się dziś dodać zdjęcia przy dziennym świetle, gdyż efekt cieniowania co prawda jest delikatny, ale widoczny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czas ostatnio bardzo napięty to i aktualizacji w warsztatach niewiele. Na początku chciałem najmocniej podziękować koledze piotrkur za przesłanie kalkomanii do modelu, bezinteresowna pomoc pomiędzy miłośnikami modelarstwa jest doceniania myślę, że przez każdego z Nas.

 

Co do modelu, poszły wspomniane kalki, sido i tak musimy schnąć do jutra, a Bytom tuż tuż :(

 

SAM_1248.JPG

 

SAM_1249.JPG

 

SAM_1253.JPG

 

SAM_1254.JPG

 

SAM_1255.JPG

 

SAM_1256.JPG

 

SAM_1257.JPG

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Panowie" beda do tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo dobrze, tak jak napisali koledzy najsłabszy element to plandeka - spróbuj może wymienić ją na wykonaną z jakiejś masy modelarskiej (np green staffu) albo z chusteczki higienicznej nasączonej wikolem.

Pzdr, Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Panowie" beda do tego?

 

Przed Bytomiem niestety nie.

 

Armatkę koniecznie poobdzieraj!!

 

Masz rację trzeba coś z tym zrobić

 

Wygląda bardzo dobrze, tak jak napisali koledzy najsłabszy element to plandeka - spróbuj może wymienić ją na wykonaną z jakiejś masy modelarskiej (np green staffu) albo z chusteczki higienicznej nasączonej wikolem.

Pzdr, Mariusz

 

Zgadzam się z waszymi opiniami co do plandeki, jeśli zdążę przed weekendem to zrobię coś swojego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Panowie" beda do tego?

 

Przed Bytomiem niestety nie...

 

 

To jak kiedyś się zdecydujesz to dobrze dobierz figury, wnoszę że znalezienie właściwych nie bedzie łatwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Panowie" beda do tego?

 

Przed Bytomiem niestety nie...

 

 

To jak kiedyś się zdecydujesz to dobrze dobierz figury, wnoszę że znalezienie właściwych nie bedzie łatwe.

 

Przyznam się, że nawet figurantów jeszcze nie szukałem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy... Ci panowie z tego zestawu mają mundury z dupy a dokładnie ogólnowojskowe spodnie tropikalne a nie spodnie tropikalne LW. Róznica między jednymi a drugimi jest rzekłbym jak między Panterą a Tygrysem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model będzie w Bytomiu w najbliższy weekend? Chętnie pooglądam na żywo.

Tamiya robi figurki DAK do Flaka 88, wystarczy wymienić głowy na żywice i będą idealne

Pzdr, Mariusz

 

Tak model będzie w Bytomiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ruszyłem z olejami, washem i obiciami. Poniżej efekty, myślę iż nie wyszło aż tak zle

 

SAM_1258.JPG

 

SAM_1259.JPG

 

SAM_1261.JPG

 

SAM_1262.JPG

 

SAM_1263.JPG

 

SAM_1264.JPG

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystarczy... Ci panowie z tego zestawu mają mundury z dupy a dokładnie ogólnowojskowe spodnie tropikalne a nie spodnie tropikalne LW. Róznica między jednymi a drugimi jest rzekłbym jak między Panterą a Tygrysem.

Oczywiście masz rację ale zdobycie figurek w mundurach tropikalnych i w dodatku Luftwaffe nie jest wcale proste, dlatego zaproponowałem koledze ten zestaw ale jest to tylko propozycja z której może skorzystać lub nie.

Niestety producenci figurek nie rozpieszczają zainteresowanych tym teatrem działań, wiem bo sam szukałem niedawno czołgistów DAK Nie brakuje tylko ss-manów

Pzdr, Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% racja. Niestety... Modelarze tematy prac wybieraja tak jak wybieraja, popyt ksztaltuje podaz a w sumie wszyscy zapominaja ze bez szarakow nigdy nie byloby elity. No ale dlatego tez pisalem wczesniej ze nie bedzie latwo znalezc.

 

P.S. popatrze jeszcze raz na figury z tego zestawu i pomysle czy mozna cos pozamieniac zeby bylo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% racja. Niestety... Modelarze tematy prac wybieraja tak jak wybieraja, popyt ksztaltuje podaz a w sumie wszyscy zapominaja ze bez szarakow nigdy nie byloby elity. No ale dlatego tez pisalem wczesniej ze nie bedzie latwo znalezc.

 

P.S. popatrze jeszcze raz na figury z tego zestawu i pomysle czy mozna cos pozamieniac zeby bylo dobrze.

 

Chętnie poczekam na jakieś wnioski co do figurek

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.