Skocz do zawartości

Yamato - TAMIYA - 1:350


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rdza już jest jaka jest i nie będę jej poprawiał. Założyłem sobie, że mogło tak być i tego będę się trzymał

 

Wczoraj oficjalnie zakończyłem budowę Yamato... przynajmniej jeśli chodzi o części które były zawarte w pudełku .

I tak, zrobiłem ostatnia wieżę głównej artylerii

_MG_6130_zpsrzy2zqbe.jpg

 

przy okazji poprawiłem nieco układ skrzydeł Jake'a w hangarze

_MG_6131_zps3iae4fco.jpg

 

zrobiłem katapulty

_MG_6132_zpsnzucuu2s.jpg

 

Instrukcja Tamiyi uważa model w takim stanie za zakończony. Ostatnie 3-4 strony instrukcji ilustrują wykonanie relingów ale tylko jako dodatkowe (osobno kupowane) wyposażenie.

Co ciekawe nie ma też w ogóle mowy o olinowaniu ?!? W dodatkowej książeczce jast kilka rycin ale nie da się na ich podstawie odtworzyć wszystkich anten i lin. Poszukałem więc w sieci i spróbowałem coś tam dodać

_MG_6133_zpsg8jnvpza.jpg

 

_MG_6134_zpsd8apuivo.jpg

 

_MG_6135_zpsxt0scsp8.jpg

 

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to wierne odwzorowanie ale i tak wygląda lepiej niż bez.

Teraz już tylko przede mną wklejenie relingów... Nie wiem ile mi to zajmie i z jakim skutkiem, trzymajcie więc kciuki za sukces.

Przy okazji pochwalę się, że ostatnimi dniami stałem sie posiadaczem USS Arizony (model Trumpetra w skali 1:200 zdobyty drogą wymiany). Po obejrzeniu części jestem BARDZO mile zaskoczony jakością oraz zawartością. Na pierwszy rzut oka jakość porównywalna z Tamiyą i to w dodatku na poziomie Yamato. Spasowanie (na przykładzie pokładów) wzorowe. W pudle są metalowe lufy (wszystkie), blaszki fototrawione z relingami, dźwigami i wszelką drobnicą. Ku mojemu zdziwieniu są nawet 4 ramki z marynarzami - figurki w 3D !!!. Mam nadzieję, że już niedługo będę mógł napisać więcej szczegółów - po rozpoczęciu prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.