Skocz do zawartości

Volvo FH12 Globetrotter XL-70


bartek330

Rekomendowane odpowiedzi

Elegancko że tak przerabiasz wnętrze dodajesz coś od siebie zgodzę się z kolegą wyżej wszystko idzie w dobrym kierunku.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne błąd merytoryczny. W wersjach XL 70 tunel slinika był pusty, nie było na nim tej szafki tak jak w pierwszych wersjach Volvo Fh z 1993 roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, takich podpowiedzi najbardziej potrzebuje. Wielkie dzieki Edler. W takim razie już go usuwam.

 

EDIT:

Zabrałem się za usuwanie chociaż nie wiem dokładnie jak. Jeśli dysponujesz jakimś dokladnym zdjęciem to daj linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ;)

 

http://www.wagaciezka.com/viewtopic.php?t=6176

 

Nie jest to wersja XL-70 ale jest kabina XL tylko uboższe wyposażanie, ale i tak tego co nie ma a ma XL-70 nie widać takie jak lodówka czy inne :P

Tunelu nie widać ale jak usuniesz ta szafkę tek żeby dól lewarka był na równi z resztą tunelu będzie O.K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Wyrównałem to:

 

xl_4.jpg

 

Na zdjęciu położony kawałek preszpanu. Wydaje mi się ze tunel jest za wysoki, ale tak już chyba musi zostać bo nie wiem czy silnik by się mi zmieścił.

 

Jeżeli jest wszystko OK to kolejne zdjęci po malowaniu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. Ostatnio nie miałem czasu na klejenie ale powinno sie to teraz zmienić.

Jeżeli ma ktoś możliwość zrobienie fotek Volva tego przed chińczykiem wersji po 2002 roku proszę o podesłanie mi na maila. Zależy mi najbardziej na ramie, mocowaniu silnika, okablowania i różnych szczegółach. Zdjęcia kabiny mam. Przyjmę każdą ilość fotek i z góry dziękuje za fatygę i pomoc.

Teraz co zrobiłem:

Całą ramę starego modelu rozebrałem i wymoczyłem w krecie. Przeciąłem ja na pół aby łatwiej było zrobić od podstaw tylne zawieszenie pneumatyczne. Ogólnie teraz szpachluje wszystkie niedoróbki i uszkodzenia przy rozkładaniu modelu. Wnętrze kabiny już tylko czeka na farbę.

Jak widać mam ambitne plany. Zobaczymy co z tego mi wyjdzie.

Dobra to było by na tyle przynudzania foty będą jak będzie coś konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to jak będziesz miał możliwość zrób zdjęcie i pokarz co tam masz. Podaj też cenę jaką chcesz za to.

 

A tymczasem powstała deska.

xl_5.JPG

Ogólnie wnętrze jest gotowe, trzeba jeszcze pomalować i przerobić fotele.

 

Jeśli chodzi o resztę to zaczyna mnie przerażać ilość rzeczy do przerobienia. Relacja będzie bardzo długa bo chce zrobić w miarę możliwości dokładny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

oj coś prace stanęły. Ta listwa przez kokpit tak jakby troszeczkę niedomalowana od dołu była ale mi to nie przeszkadza. Będziesz malował na desce te radia itp??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.