Skocz do zawartości

Volvo FH12 Globetrotter XL-70


bartek330

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam nowy projekt do którego ciągnęło mnie już dawno bowiem jest to jedna z ładniejszych ciężarówek dla mnie i mam do tego modelu sentyment bo właśnie to Volvo było moim pierwszym modelem ciężarówki. Bedzie to przebudowa starego modelu który nie wyszedł dobrze. Z tego co widać po modelu Italeri jest dużo do przerobienia, wszystkie przeróbki będę robił we własnym zakresie bo na części konwersacyjne mnie niestety nie stać.

 

Zacząłem od podłogi kabiny. Wewnątrz wydaje sie być OK więc tylko spod trzeba było przerobić.

 

xl_1.jpg

 

Po szpachlowane jest pobieżnie ,cala komora będzie oklejona folią aluminiową.

 

Prośba : Jeżeli ktoś posiada skany kalkomanii od tego modelu proszę o przesłanie mi ich.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj... zapomniałem wyjaśnić. Dałem to zdjęcie żeby ktoś kto wie jak wygląda komora w Volvie wypowiedział się co jest jeszcze do poprawy. Jest to jedyne miejsce którego nie mam zdjęć.

 

Fakt nic narazie tu nie ma i nie ma co komentowac.

 

Przyklejona folia da lepszy efekt osłony termicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyklejona folia da lepszy efekt osłony termicznej.

 

Jeśli chcesz uzyskac fajny efekt folii termicznej to polecam sreberko od papierosów. Jest karbowane i do skali 1:24 nadaje się idealnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prośba : Jeżeli ktoś posiada skany kalkomanii od tego modelu proszę o przesłanie mi ich.

 

Mam kalki do FH12 "Spraycan Power". Mogę zeskanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego modelu to kalek nie bedziesz mial bo ten model co pokazales jest w skali 1:1 czyli orginal a takie malowanie bedziesz musial sobie sam zrobic ale to co widze to nie jest trudno . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skyline mylisz się bo nie wiem czy wiesz ale taki model jest ! Tylko że już trudno osiągalny.

 

Tak wygląda pudełko :

 

9955c077a3224006m.jpg

 

Ostatnio taki model właśnie udało mi się kupić.

 

Pozdrawiam,eKrystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadam i bacznie oglądam relacje tego modelu. Sam zamierzam sklecić ten model bo u taty w firmie taki jeździ.I chce mu do pracy skleić. A jeszcze będę sie bacznie przygląda ponieważ kolega jest z Gdyni czyli z mojego miasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skyline mylisz się bo nie wiem czy wiesz ale taki model jest ! Tylko że już trudno osiągalny.

 

Tak wygląda pudełko :

 

9955c077a3224006m.jpg

 

Ostatnio taki model właśnie udało mi się kupić.

 

Pozdrawiam,eKrystian

 

To zrób skan kalkomani... i daj go na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak zapomnialem o tym Fh-czu bo malo co go na aukcjach widzialem no i pomyslalem ze nie ma juz takiego , Siedzialem w takim prawdziwym jak jest model tylko ze XXL fajne sa . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry kabina XXL Volvo?Takie są tylko w Australi. W Europie volvo oferuje 3 typy kabin do pojazdów dalekodystansowych. Niski dach,Globetrotter i Globetrotter XL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyline ogarnij sie, czlowieku!!!! Zacznij czytac ze zrozumieniem. Przeciez napisal ze w Europie masz z maksymlanie jednym X!! A 2 masz w Australii i gdzies w swiecie..

 

Sorry kabina XXL Volvo?Takie są tylko w Australi. W Europie volvo oferuje 3 typy kabin do pojazdów dalekodystansowych. Niski dach,Globetrotter i Globetrotter XL

 

Rozumiemy teraz??

 

Bartek powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ty mnie zle zrozumiales bo ja siedzialem w tym z dwoma X i nikt mi nie wmowi ze to byl inny bo to bylo w tamtym roku i dobrze to pamietam ,a kumpel nie mogl sobie tak sobie doklejc jedno X bo mi sie podobalo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały OT:

Dwa miesiące takie FH12 wjechało w kufer mojego Cheviego Od tej pory darze szczerą nienawiścią wszelkie tiry

 

To zależy kogo była wina? Może kierowca Chevrolera zahamował "przed nosem" i kierowca Volvo możę nawet nie zdążył przełożyć nogi z dźwigni przyśpieszenia na hamulec? Tak jest najczęściej. Jeżdżą tymi osobówkami bez wyobraźni, myślą żę jak samochód osobowy się zatrzyma w "miejscu" to ciężarówka też! 98% wypadków z udziałem "Tirów" jest spowodowana nie przez driverów ciężarówkek, a innych uczestników ruchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj kolego tylko nie Tiry....To są ciężarówki. To pewnie jakaś pierdoła jechała.Te Volvo to wytwór Boga

 

Nieopowiadaj jeździłem FH12 niejest on super wygodny... Szczerze powiedziawszy to FL6 był dla mnie wygodniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie inna klasa aut.FL 6 to dystrybucja a FH 12 są dalekodystansowe. Jeździłem z tatą bardzo dużo FH 12 i nie narzekałem.We 2 było na bardzo wygodnie. Dość miejsca nawet w kabinie Globetroetter.A w XL to już naprawde jest stodoła, oczywiście nie tak jak w manie XXL gdzie można by działo wozić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżą tymi osobówkami bez wyobraźni, myślą żę jak samochód osobowy się zatrzyma w "miejscu"

 

Zapewniam, że 20 letni, amerykański samochód w miejscu się na pewno nie zatrzyma Poza tym wypadek był z winy kierowcy Volvo, który o 6 rano nie był chyba w najlepszej kondycji i po prostu sie zagapił.

 

98% wypadków z udziałem "Tirów" jest spowodowana nie przez driverów ciężarówkek, a innych uczestników ruchu...

A ta liczba to skąd? Można prosić jakieś konkretne dane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyline ogarnij sie, czlowieku!!!! Zacznij czytac ze zrozumieniem. Przeciez napisal ze w Europie masz z maksymlanie jednym X!! A 2 masz w Australii i gdzies w swiecie..

 

Sorry kabina XXL Volvo?Takie są tylko w Australi. W Europie volvo oferuje 3 typy kabin do pojazdów dalekodystansowych. Niski dach,Globetrotter i Globetrotter XL

 

Rozumiemy teraz??

 

Bartek powodzonka

Proszę o takie nieofftopowanie. Jeśli skyline uważa, że takie coś widział, to mu inaczej nie wmówisz, więc możesz sobie darować wszelkie teksty typu "W australii jest tak, więc nie widziałeś takiego czegoś". A może to Volvo było ściągane z Australii? Na takiej samej zasadzie jak my ściągamy Mustangi, czy inne amerykańskie samochody. Nie pomyślałeś o tym?

 

Pozdrawiam i ostrzegam, że następne tego typu posty będą NATYCHMIAST kasowane.

 

EDIT: Acha... Prosze także o koniec OT w kwestii wypadków drogowych. Jest już temat dotyczący naszych dróg itd. w dziale PLAC ZABAW i tam też proszę o wyrażanie swoich opinii na tego typu tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi co do podłogi nie dostałem więc chyba tak zostanie.

 

Mam prawie skończone wnętrze kabiny. Brakuje siedzeń i kierownicy bo w modelu były od starszej wersji ale to już musze dorobić we własnym zakresie.

 

Deska rozdzielcza. Dorobione jakieś przełączniki po lewej stronie kolumny kierowniczej i wszystko ładnie poszpachlowane.

xl_2.jpg

 

Podsufitka. Dorobiona półka, nie wiem czy taka jest w oryginale ale wygląda dobrze. Zrobiłem także coś na boku sufitu. Wydaje mi się że to podświetlenie dodatkowe.

xl_3.jpg

 

Wszystko czeka na malowanie, ale to za jakiś czas. Mam problem bo maluje aero w domu w pokoju i zbytnio nie mam gdzie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.