Skocz do zawartości

Zadrapania i obicia na spitfire


daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Kleje właśnie spitfire. Chciałbym na nim wykonać efekt eksploatacyjny w postaci obić i zadrapań w pobliżu kokpitu spitfire. Jak się za to zabrać? Czy musze powierzchnie pomalować najpierw na np. srebno, potem położyć kolor bazowy i dopiero wtedy brać się za zdrapywanie koloru bazowego tak aby się pojawił srebny? Jak się za to zabrać bo nie mam kompletnie pojęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wole metodę gąbki (chodź metodę piasku jeszcze nie próbowałem bo uważam ze jest trochę niebezpieczna) lub suchego pędzla. Po prostu bierzesz mały pędzel lub skrawek gąbki i moczysz w farbie, następne naddatek farby odsączasz na papierze lub na chusteczkę i lekko przykładasz do modelu tam gdzie ma być. Mam nadzieje ze dobrze wyjaśniłem a jak nie może ktoś inny lepiej ci wytłumaczy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślady takich odrapań powstają w skutek zdarcia farby w zwiąku z czym najbardziej naturalnie będzie wziąść na drapanie,

-malujesz model dobrze przylegającą do powierzchni srebrną farbą (ja używam Gunze C08

- jak farba wyschnie nakładasz na nią lakier do włosów lub specyfik AK worn effects

-można od razu zacząć malować ja czasem nakładam coś co mi ułatwi 'rozpoczęcie zdzierania' np sól kuchenną na wodzie albo maskol

-czekasz jakieś 10 góra 15 min i zaczynasz malować - po skończeniu malunków (pewnie z kamo trochę to zajmie) odstęp czasu po jakim przystąpisz do zdzierania farby nie ma większego znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj powiedzmy efekt (proszę o nie komentowanie modelu ponieważ mi nie wyszedł) -nie miałem spita pod ręką

 

6d4781ee03c7dec8.jpg

 

72a540dc0f005766.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się film świetny również w ten sposób wykańczam detale na modelach ale nie traktuje o typowych dla spita zadrapaniach na lewym skrzydle i kadłubie które powstają poprzez wchodzenie do kabiny pilota - to miejsce było często przedarte do żywej blachy - tak też zrozumiałem autora wątku - że o to mu chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się film świetny również w ten sposób wykańczam detale na modelach ale nie traktuje o typowych dla spita zadrapaniach na lewym skrzydle i kadłubie które powstają poprzez wchodzenie do kabiny pilota - to miejsce było często przedarte do żywej blachy - tak też zrozumiałem autora wątku - że o to mu chodzi

 

Tak o to mi chodziło jeśli chodzi o spita. Z kolei dzięki też za info jak popełnić zero. Wiadomo że zera stacjonujące na wyspach Pacyfiku miały poodklejane całe płaty farby z powodu wysokiej temperatury, słońca, itd. I też chciałem zrobić taki efekt na zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.